SkyscraperCity banner

61 - 80 of 330 Posts

·
Pilanin
3,874 Posts
Bocian said:
Zasmuciłeś mnie Filipie, bo chciałem tam pojechać porobić zdjęcia, a tu takie gówno wysmażono...
Niestety ale patrząc na ogólny brak remontów w Pile i sporadyczne pseudo-remonty, miasto nam brzydnie w oczach.

Początek lat dziewięćdziesiątych, dokładnej daty nie znam :D Zdaje się, że spółdzielnia która budowała te bloki upadła jeszcze przed końcem budowy i w efekcie przez wiele lat nie były one w ogóle otynkowane i straszyły elewacjami z pustaków. Dopiero w zeszłym roku otynkowano je i przy okazji docieplono.
A to całkiem możliwe. Tez podejrzewałem lata 90-te, ale zmyliła mnie dachówka, no i ta wieżyczka. Ale teraz myśle, ze tam stoi cały czas jeden niukokończony budynek w stanie surowym, więc może to sprawka tego samoego inwestora. Mam nadzieje, że się te kolory nie spodobają ludziom z tych starszych, przedwojennych czynszówek.

Jeszcze kilka na koniec:

Blacha

Blacha

Nie-blacha

To też mnie cholernie intryguje! Postawione w podwórku Świętojańskiej, prostopadle mniej więcej do Buczka i Krynicznej. Fatalny budynek.

·
Pilanin
3,874 Posts
^^

Chodzi o tą piętrową. Jej i jej dużej sąsiadce izolowali w tym roku piwnice, po czym otynkowali partery szarym tynkiem.

Ukończnono remont budynku przy pl. Konstytucji, przynajmniej od pl. Konstytucji. Nałożyli styropianowe kształtki, które już z daleka wyglądają jakby miały odpaść, poza tym nie nalożono ich w dokładnie tych samych miejsach i się troche proporcje gibły.

·
ptak wędrowny
2,049 Posts
Mam fotki tego cudu - oto one:

Jedna z tyłu budynku - a może to będzie front? Trudno orzec ;)
Sorki, że pod światło, ale zależało mi na fotce z tej strony.

Piszesz Filipie, że proporcje się lekko gibły... nic dziwnego, skoro budynek ma zupełnie nowy kształt, nowe podziały okienne i dużo styropianu.

·
Pilanin
3,874 Posts
Akurat do styropianu na kamienicach - jeżeli wszystko jest bardzo porządnie i dobrze jakościowo wykonanie - nic nie mam. Jednak na tym budynku odwalono po prosu fuszerkę. Dorobiono niby jakies gzymsiki wg własnego uznania nie w tych miejscach co trzeba i nic poza tym. O rozbudowie budynku nie będe już chyba wspominał, bo o ile samodzielny ryzalit z tyłu i niewielki ryzalit z boku od ul. 1 Maja wyglądałby dobrze, to chęć zwiększenia powierzchni kamienicy wzięła górę nad jakimikolwiek względami estetycznymi. Szczególnie ta basteja, pseudo-latarnia czy w ogole trudno to nazwać od projektowanej nowej ulicy wygląda załośnie.
I mimo, że wykuli kilka nowych okien, nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie inne zabiegi, które budynek po prosu skopały pernamentnie.

·
Pilanin
3,874 Posts
Nowości:

Wymiana dachu na czynszówce przy ul. Niepodległości, ta za Szkołą Biznesu, wolnostojący budynek, przed narożnym z Popiełuszki. Nie wiem jeszcze co tam kładą, mam nadzieję, że nie blachę.

Izolacja piwnic i jakieś prace w podwórku na ul. Ludowej 38-40-42. Ta duża czynszówka w której jest bank i sklep z butami, pierwsza kamienica patrząc od Domu Rzemiosła.

W Parku od strony al. Woj. Pol. kopali dzisiaj fundament pod ogrodzenie. Bardzo dobra wiadomość. Myślę, że będą montować płot przeniesiony sprzed obecnego Gemaru, takie przynajmniej były plany. Dobrze, że ten secesyjny płot znajdzie gdzieś swoje miejsce, a nie pójdze na złom.

·
Registered
943 Posts
To mój pierwszy post w tym temacie. Swoim stylem okraszę go zdjęciami...

Remont kamienicy przy ul. Okólnej. Budynek docieplono, wymieniane jest też pokrycie dachu. Co do elewacji, to moim zdaniem jej kolory są nieco zbyt krzykliwe... Lepiej wyglądałyby kolory takie jak w sąsiedniej kamienicy na Okólnej. Jednak co wspólnota mieszkaniowa, to inny pomysły...

A tutaj dobudówka balkonów w kamienicy przy Roosevelta... Wygląda to jak wygląda, ale chociaż standart życia mieszkańców się polepszy. Mam nadzieję, że tamtejsza wspólnota pójdzie za ciosem i także wyremontuje elewację...

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Bo ja wiem czy się standard życia polepszy. Po porstu zamiast dojść 20 metrów do sznura przeciągnietego od trzepaka do trzepaka na podwórzu, każdy będzie miał swoje sznury i swoje pranie na balkonie :eek:hno:. Tak będzie na 100%
Poza tym - w sumie nie miałbym nic przeciwko takiej dobudowie balkonów gdyby to jednak wykonano porządnie - słupy prostopadłościenne i nie pomalowane na cudny pomarańczowy kolorek, a balkony rozstawione symetrycznie względem klatek schodowych. Zamiast wąziutkiego okna wyjściowego i drugiego malutkiego obok, można było zrobić po prostu jeden duży otwór na porządne okno balkonowe - w końcu bez kucia ścian i tak się nie obyło. Tak jak to wykonano całkiem niedawno na osiedlu pokoszarowym. Niekoniecznie trzeba brać po uwagę zaokrąglone fronty balkowón, ale uważam, że o ile w koszarowcach zrobili to porządnie, tak czynszówke na Roosevelta spieprzyli pernamentnie

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Dzięki, tak właśnie myślałem, że to te dwie. No teraz pozostało nam tylko czekać, i mieć nadzieję, że blacha, styropian i oczojebne kolorki nie wezmą udziału w tym remoncie. Ciekawe też swoją drogą, czy wymienią mieszkańcom okna na jednakowe przy okazji tego remontu.

·
Registered
943 Posts
Krótkie spojrzenie na remont kamienicy przy placu Konstytucji 3 Maja.
Zauważyłem, że panuje moda na stosowanie bordowej blachy na pokrycie dachów. Takie zastosowano tutaj oraz przy budowie Galerii Kasztanowej...
Ogólnie jak na moje oko wyszło całkiem nieźle... Cieszy szczególnie likwidacja tej parterowej przybudówki, w której mieściła się kiedyś Tele-Bajka... Na uwagę zasługuje też ta "wieżyczka" od tylnej strony kamienicy. Całkiem nieszablonowy pomysł...
Oto kilka zdjęć z dzisiaj:

·
Registered
943 Posts
ilosc okien poddaszowych swiadczy o tym ze wlasciciel nie ma poczucia estetyki. Wyglada to okropnie
Hmmm... Jednak trzeba rozważyć przyczyny takiego stanu rzeczy. Może na poddaszu będą pomieszczenia wymagające dobrego doświetlenia światłem dziennym. Np. jakaś pracownia plastyczna czy coś... Napewno inwestor lub architekt miał jakiś zamysł w liczbie okien połaciowych. Na bryłe budynku należy spojrzeć także w kontekście funkcji obiektu, która jak narazie nie jest znana.

Tak czy owak przebudowana kamienica przy Placu Konstytucji 3Maja napewno będzie wyróżniać się na tle innych budynków w najbliższej okolicy. I to napewno nie negatywnie. Że będzie przyciągać wzrok, to jestem pewien...

P.s. Nie wiem czy to podchodzi pod remonty kamienic, ale odnawiana jest właśnie ściana budynku przy Okrzei 3. Obok Lidla.

61 - 80 of 330 Posts