SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1113 Posts

·
Å Ø Æ
Joined
·
2,216 Posts
Discussion Starter #1


Zakonnicy dostali zajezdnię i już ją sprzedają

Małgorzata Zubik, Michał Wojtczuk
2008-01-16, ostatnia aktualizacja 2008-01-15 22:03


Zakony bonifratrów i dominikanek, które latem przejęły tereny po zajezdni trolejbusowej w Piasecznie, już szykują się do jej sprzedaży. Cena wywoławcza - 115 mln zł

W poniedziałek mija termin składania ofert na atrakcyjną nieruchomość przy ul. Puławskiej 33. - Zainteresowanie jest, różne podmioty dowiadują się o ten teren - informuje mecenas Józef Forystek, pełnomocnik zakonów. - Oficjalnie nic jednak nie mogę powiedzieć. Do transakcji jeszcze daleko. Pewne jest to, że zakony nie będą inwestować na tym terenie, bo nie mają pieniędzy.

Teraz zarobią. Latem ratusz podawał informację, że grunt jest warty ok. 40 mln zł.

Zajezdnia trafia do braci

O tym, jak ponad dziesięć hektarów dawnej zajezdni trafiło w ręce zakonów, pisaliśmy w sierpniu. Wtedy gruchnęła wieść o tym, że bonifratrzy i dominikanki przejęli działki należące do władz Warszawy. Piaseczno zdecydowało o przekazaniu gruntów stolicy w latach 80. po to, by urządzić tam zajezdnię. Po likwidacji linii trolejbusowych w połowie lat 90. z zajezdni przez pewien czas korzystały tylko autobusy. Warszawski ratusz uwłaszczył się na nieruchomości. Latem dostali je zakonnicy w zamian za utracone po wojnie działki m.in. przy ul. Bonifraterskiej. Z kolei dominikankom zabrano wtedy tereny na Mokotowie. - Zakony po długiej walce otrzymały nieruchomość zamienną - mówi mec. Forystek.

Decyzję podjęła komisja ds. zwrotu mienia Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zajezdnię wytypowała do zwrotu poprzednia ekipa rządząca ratuszem z PiS. Rada Warszawy głosowała jednak przeciw. Radni byli zdania, że tereny zajezdni powinny być przeznaczone na poprawę komunikacji. Miejscy urzędnicy zamierzali wykorzystać ją dla planowanej linii szybkiego tramwaju między Warszawą a Piasecznem.

Komisja przy MSWiA zdecydowała o zwrocie bez udziału stołecznych urzędników, którzy zwykle są zapraszani na jej posiedzenia. Po fakcie dowiedziały się też o tym władze Piaseczna.

Nowi właściciele przejmowali nieruchomość stopniowo. Od grudnia mają ją w całości i teraz szykują transakcję. Cena wywoławcza to 115 mln zł netto. Możliwe, że sprzedaż poprzedzi licytacja.

Marzenia o tramwaju


Co z atrakcyjnymi działkami zrobi inwestor? Na terenie dawnej zajezdni obowiązuje tylko ogólny plan zagospodarowania. Wyklucza on inwestycje mieszkaniowe, oświatowe i związane ze służbą zdrowia, ale to jedyne ograniczenia. Plan nie limituje nawet wysokości zabudowy, dopuszcza za to wszelkiego rodzaju usługi. Teoretycznie można tam zbudować duże centrum handlowe.

- Nie zamierzamy zmieniać planu. Liczymy, że ewentualny inwestor będzie otwarty na rozmowy i że jego plany uda się pogodzić z potrzebami miasta - mówi Daniel Putkiewicz z urzędu Piaseczna. Na razie władze tego miasta mają w ręku poważny argument w negocjacjach: Ustawa o handlu wielkopowierzchniowym zmusza inwestorów do zdobycia zgody lokalnych samorządów. Tyle tylko że nie wiadomo, jak długo ta ustawa będzie jeszcze obowiązywać - nowy wiceminister finansów Stanisław Gomułka zapowiadał niedawno, że rząd PO-PSL będzie dążyć do jej zlikwidowania, bo jest bublem prawnym.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
 

·
Registered
Joined
·
140 Posts
^^ Jak to chcą sprzedać?? Przecież to idealny teren pod budowę wielkiej bazyliki. Może nawet największej w Polsce. Powinni postawić w tym miejscu wielką świątynie z dzwonem większym niż Zygmunt, organami większymi niż oliwskie oraz lądowiskiem dla helikopterów.
 

·
Let's go crazy !
Joined
·
2,968 Posts
Piaseczno ma wreszcie własny budynek sądu

Aneta Walentek, Michał Wojtczuk 2008-01-29, ostatnia aktualizacja 2008-01-30 09:41:45.0

W Piasecznie do użytku zostanie dziś oddany nowy gmach sądu rejonowego. Dla piaseczynian oznacza to koniec zabierających cały dzień wypraw do sądu w Śródmieściu albo nawet na Bemowie.

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4881762.html
 

·
Moderator
Joined
·
7,989 Posts

·
Moderator
Joined
·
7,989 Posts
^^
No co ty, wieżowiec ci stawiają w okolicy, a ty nie chcesz "apdejtów" robić? :D
A tak na serio, to jakaś fotorelacja na temat piaseczyńskich inwestycji na pewno by nie zaszkodziła, nie musi być koniecznie akurat na temat SC "Tower" ;)
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,643 Posts
Pewnie kolo 54-55m...żeby nie przekroczyć granicy dla budynków wysokościowych...
W ogóle sam budynek jest tragiczny, choć materiały wyglądają na niezłe to jednak to szafa :(
 

·
SS-man: Semen Shedder
Joined
·
1,765 Posts
Swietna nazwa, bardziej nadaje sie do Emiratow Arabskich niz to zielonej czesci Europy lol

Caly projekt zly nie jest, chociaz troche "szafowaty" ;), jesli isnieje juz kolo wyzszych blokow (6-10 pietrowych). Czy takie osiedle powstalo w Piasecznie za komuny?

Ciekawie jak miasto daje sobie rade z dojazdami? Sam blok przyciagnie kilkadziesiat samochodow dziennie ...
 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Powstalo, ale jest gdzie indziej ;]
on bedzie stal obok 3 pietrowych
jak widac nie tylko w Warszawie objawia sie urbanistyczny bur.. balagan ;)
a o roznych innych kwiatkach jakie tu mamy nie wspomne, ech
 

·
Registered
Joined
·
4,779 Posts
A tam Multi-hekk (choć fakt, tragiczny), tam jest jeszcze jedyna w swoim rodzaju eksplozja kiczu czyli Fashion House :D Generalnie to Sand City jakoś przyciąga te gargamele
 

·
Registered
Joined
·
10 Posts
Do multipleksu w Piasecznie za dwa lata?

Piaseczno. Centrum usługowo-handlowe z dużą galerią handlową i supermarketem, kilkoma salami kinowymi, kręgielnią, biurami, hotelem, centrum konferencyjnym oraz trzema tysiącami miejsc parkingowych dla klientów planuje wybudować w Piasecznie przy ul. Energetycznej spółka z kapitałem irlandzkim. Obiekt na powierzchni 90 tysięcy metrów kwadratowych powstałby w sąsiedztwie Fashion House. Inwestor rozpoczął właśnie rozmowy z władzami gminy na temat warunków podłączenia się do wody, kanalizacji i układu drogowego.

– Mogę powiedzieć, że wygląda to zachęcająco. Firma chce się poważnie włączyć w usprawnienie ruchu na ul. Energetycznej, w tym także na skrzyżowaniu tej ulicy z Puławską oraz w budowę ul. Elektronicznej, łączącej ul. Energetyczną z ul. Okulickiego – mówi radny Michał Szweycer, członek gminnego zespołu negocjującego z inwestorem. Pierwszą łopatę Irlandczycy chcieliby wbić w Piasecznie najpóźniej na początku przyszłego roku. To prawdopodobnie nie ostatni taki obiekt, jaki może powstać przy ul. Energetycznej. Trwa procedura zmierzająca do sprzedaży byłej zajezdni trolejbusowej. Plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na budowę na terenie byłej zajezdni budynków mieszkalnych, ale powstanie tam biur lub centrów usługowo-handlowo-rozrywkowych jest możliwe. (pc)

Źródło
http://www.nadwisla.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1924&Itemid=179


Trochę to stare info z przed kilku tygodni ale że nigdzie potem się na ten temat nie natknąłem, to nie wiem czy temat umarł zanim się rozpoczął czy coś się w tym kierunku dzieje?
 

·
Registered
Joined
·
463 Posts
Multiplex, centrum rozrywki i galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia w Piasecznie są jak najbardziej potrzebne. W oklicy Piaseczna najbliższe takie obiekty to albo Janki albo Galeria Mokotów (ewentualnie Multikino przy KEN). Dla coraz liczniejszych mieszkańców miejscowości na południe od Piaseczna to są spore odległości. Na 100% taki obiekt cieszyłby się znakomitą frekwencją.
 

·
WAW-Rembridge Garden
Joined
·
1,347 Posts
No jest teraz jeszcze Auchan z nowym wiaduktem. Swoją drogą 90 tys. to gigant. Dobra wiadomość. Piaseczno, Konstancin, Zalesie, Ustanów, Łoś, Złotokłos - za kilka lat to będzie wielkie skupisko ludzi. Będą mieli gdzie robić zakupy i nie tylko. Teraz tylko trzymać kciuki za trasę N-S oraz parę innych ulic i będą całkiem fajne południowe przedmieścia
 
1 - 20 of 1113 Posts
Top