SkyscraperCity Forum banner
681 - 700 of 1152 Posts

· Registered
Joined
·
561 Posts
W mediach wspominają raczej o jakiś działkach w Wólce Kozodawskiej. Czy to nie tam były odwierty i wspominano nawet o jakimś ośrodku wykorzystującym wody termalne? Jeśli tak, to szkoda byłoby takiej inwestycji. Ale może znowu planowano kolejne bloki?

Cytat opinii jednej z radnych:

http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10977

“W poprzedniej kadencji, pan Moshe spotykał się z radnymi na komisjach. Towarzyszył mu ówczesny wiceburmistrz odpowiedzialny za planowanie przestrzenne a obecny Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy, - Daniel Putkiewicz. Panowie próbowali przekonać radnych do zmiany planów przestrzennych w Wólce Kozodawskiej. Piękna prezentacja i same plusy dla gminy, - czyli wszystko podane na srebrnej tacy w złotym papierku. No niestety. Panowie mieli pecha. Dwoje radnych okazało się nie być łasuchami. Przekonali pozostałych, aby cukierka nie kupować.

Takich zdarzeń było więcej. Łącznie ze sławną działka przy ulicy Tulipanów przepychana przez Daniela, czy kolejnym wieżowcem przy ul. Geodetów, który miał powstać. Czy to nie przypadek, że blokowana w poprzedniej kadencji zgoda na bezprzetargową sprzedaż działki przy ulicy Tulipanów na rzecz spółki Auchan, tak mocno forsowana przez Daniela, została wprowadzona na pierwsza lub drugą sesje tej kadencji? Nowi radni w większości nie mieli pojęcia, co się dzieje i za czym glosują. Naprawdę świetny zabieg psychologiczny, panie Pełnomocniku.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia, ze to burmistrz Lis rządzi w tej gminie, bardzo się myli. Niestety, jak pokazały ostatnie wybory, większość wyborców bardzo lubi teatrzyki kukiełkowe. To może warto zatem powiedzieć to wprost. NIC W TEJ GMINIE NIE DZIEJE SIĘ BEZ ZGODY I PRZYZWOLENIA ŁUKASZA KRAWCZYŃSKIEGO. To Łukasz ożywia marioneteki, decyduje o ich ustawieniu, ruchach i o tym, co mówią. Niepokorni są surowo i bezwzględnie karani. Białe rękawiczki, cyniczny uśmiech na ustach i propaganda. Wszak media są potęgą, a Łukasz świetnie wykształcony szczur korporacyjny, doskonale wie jak mówić i jaki przekaz dawać. Do tego pogarda dla wyborców. Motłoch przecież wszystko kupi. Dajmy im tylko marchewkę i postraszmy kijem. Tusk miał Kaczyńskiego, Lis ma Zalewskiego.

Trudno jednak działać na taką skalę w pojedynkę.On sam nie jest w stanie zmienić jakichkolwiek planów przestrzennych. Musi być zgoda Rady. Czy to przypadek, ze zajmuje się takimi sprawami własnie Daniel, najbliższy współpracownik Łukasza?

Od lat rynek developerski jest drugą, a może nawet pierwszą siłą w Piasecznie. Tak naprawdę, to developerzy rozdają karty. Płacą i otrzymują to, co chcą. No, ale mamy dopiero trzy miesiące od ostatnich wyborów. Jak to ktoś metaforycznie ujął, "sezon ochronny lisów potrwa do października". Potem można ewentualnie przeprowadzić referendum. Pytanie tylko, czy to coś zmieni. Piaseczyńscy wyborcy wydają się kochać Platformę mimo wszystko i w myśl zasady miłosierdzia, wybaczają i zapominają bardzo szybko.”
 

· Registered
Joined
·
561 Posts
Kiełbasa wyborcza czy rzeczywistość?

1) Koleją do Warszawy w 2020?

"Prace na linii z Czachówka przez Piaseczno do stacji Warszawa Okęcie mają potrwać 20 miesięcy. Powinny zatem skończyć się jesienią przyszłego roku. Co się zmieni na tej trasie? Po pierwsze zostanie ona dostosowana do prędkości 160 km na godz. W Piasecznie powstaną tory do zawracania, dzięki którym będzie tam można skierować Szybką Kolej Miejską. Znikną także kolejki samochodów przed przejazdem przy stacji Warszawa Jeziorki. W ciągu ul. Karczunkowskiej prowadzącej od Puławskiej w stronę Lesznowoli kolejarze zbudują wiadukt nad torami.

Zakończenie remontu w 2020 r."2) Buspas w 2016?

"W czasie remontu linii kolejowej bardzo przydałby się planowany buspas na Puławskiej. Miał on ciągnąć się od granic Warszawy do stacji metra Wilanowska. Zarząd Transportu Miejskiego nie chciał jednak utrudniać życia kierowcom samochodów osobowych, dlatego buspas miał być wyznaczony na przebudowanym poboczu. Autorzy przygotowanej w zeszłym roku koncepcji szacowali, że będzie on kosztować aż 18 mln zł. Na razie w budżecie miasta nie ma na to pieniędzy. ZTM twierdzi jednak, że nie rezygnuje z tego pomysłu. - Wkrótce dla tego buspasa zamówimy analizę ruchu, która powie m.in., jakie przyniesie korzyści - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. Nie ma jednak szans, by buspas powstał przed rozpoczęciem remontu torów."

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17383301.html

(chwilę później)

"W końcu ratusz znalazł pieniądze na budowę buspasa na Puławskiej do Piaseczna. Ma być ukończony pod koniec przyszłego roku. To będzie najdłuższy buspas w Warszawie. Ma mieć prawie 9 km i będzie się ciągnął od stacji metra Wilanowska do granic stolicy. Dzięki temu powstanie szybki korytarz dla autobusów kursujących z Warszawy do Piaseczna. Wiesław Witek, szef Zarządu Transportu Miejskiego o konieczności wytyczenia tego buspasa mówił już ponad rok temu. Dopiero w wczoraj Rada Warszawa zarezerwowała pieniądze na ten cel. - W tym roku 2,8 mln zł wydamy na projekt buspasa. Powstanie on w przyszłym roku za 18 mln zł - mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Dlaczego pas dla autobusów na Puławskiej ma kosztować aż tyle? Zwykle takie pasy powstawały niskim kosztem - po wydzieleniu z jezdni części dla autobusów. Wystarczyło trochę farby i nowe znaki pionowe. W przypadku buspasa na Puławskiej będzie to jednak znacznie większa inwestycja. Urzędnicy nie chcieli tam zabierać żadnego pasa kierowcom samochodów osobowych. Buspas ma być wytyczony na poboczu. Wymaga ono jednak kompleksowej przebudowy. By mogły tam bezpiecznie poruszać się przegubowce, które z pasażerami ważą ponad 20 ton, tę skrajną część ulicy trzeba zbudować praktycznie od zera, układając kolejno wszystkie warstwy podbudowy, a potem asfaltu.

Dodatkowo konieczna jest także przebudowa oświetlenia wzdłuż ulicy, bo 80 latarni stoi zbyt blisko jezdni. To słupy, które do lat 90. podtrzymywały także sieć zasilającą trolejbusy. Dodatkowo trzeba przebudować niektóre sygnalizacje świetlne. Stąd tak wysokie koszty, które łącznie z projektem mają wynieść ok. 21 mln zł. Warto jednak je ponieść. Po zakończeniu tej inwestycji autobusy z Piaseczna przestaną tkwić w gigantycznych korkach. Przejazd powinien się skrócić o kilkanaście minut. Zyskają także mieszkańcy tzw. Zielonego Ursynowa, np. Grabowa czy Pyr"
.


3) ścieżka rowerowa w 2016?

"W 2016 roku wzdłuż Puławskiej od Piaseczna do stacji Wilanowskiej ratusz planuje także budowę ścieżki rowerowej. Ma powstać po obu stronach arterii."

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/..._Pulawskiej_powstanie_w_2016_r__Wreszcie.html


4) Centrum Tenisa w Mysiadle w 2015? (podobno ta inwestycja to własciel salonu Toyoty)

https://www.facebook.com/ECT.club
 

· Balthazar Bux
Joined
·
34,820 Posts
Choć rozumiem że nie dało się wykroić buspasa z obecnej ilości pasów to wciąż nie mogę tego przeboleć. Ciekawe czy przy przebudowie zostawią stare słupy czy postawią nowe.

A pan Chodzeń widzę że rozwija biznes, tym razem postawił na coś lepszego niż kolejny salon i duży plus za to dla niego. Niech tylko stawek za dużych nie daje to korty będą może dostępne dla większej liczby mieszkańców.
 

· Registered
Joined
·
561 Posts
Wieści z sąsiedztwa, trochę niepokojące. Lesznowola ma spore, rosnące zadłużenie, a wielkie plany. A tu wygląda na to że nie reguluje swoich zobowiazań bo poddaje się egzekucji.

Wg informacji z netu, Gmina Lesznowola poddała się egzekucji na kwoty ponad 111 milionów w 2014.

1) Uchwała nr 551 / XLIII / 2014 Rady Gminy Lesznowola z dnia 29 lipca 2014 - 39 634 000 zł
2) Dwie wcześniejsze uchwały na kwotę 72 074 146 zł
Razem te należności jakim poddała się Gmina Lesznowola w 2014 r. to 111 708 146 zł. W tym część to odsetki.

AKty notarialne nr.Rep.A.4373/2014 z dnia 9 maja 2014 r., nr Rep.A.1015/2014 z dnia 29 września 2014 roku i nr. Rep.A.9531/2014 z dnia 22 września 2014.

http://politykalesznowola.blog.pl/2015/03/14/gmina-lesznowola-umowy-notarialne-ktore-budza-bardzo-duzy-niepokoj/

Sprawa dotyczy, wg infromacji z tego linku, jakiejś firmy SETE sp. z o.o. która została założona w pierwszej połowie 2013 roku. Adresem rejestrowym oraz miejscem prowadzenia działalności jest miejscowość Jabłonowo.
http://www.krs-online.com.pl/sete-sp-z-o-o-krs-905257.html

Zarząd (wg KRS):
1) Sancak Edyta Dorota Członek Zarządu
http://www.kto-kogo.pl/Edyta_Sancak

2) Sancak Nusret Prezes Zarządu
http://www.kto-kogo.pl/Nusret_Sancak

3) Ortonowski, Rafał Mariusz Prokurent

O co tu chodzi? Gmina podono broni dostępu do informacji. Z KRS-u i "Kto-kogo" wynika że to branże nieruchomości, deweloperka, pozyczki i odzieżówka (Wólka Kosowska?).
 

· Registered
Joined
·
4,623 Posts
Ja tam od zawsze jestem za wariantem 2x2 + buspas. Za 4 lata będzie S7 2x3, poszerzanie Puławskiej i betonowanie całej szerokości pasa drogowego tylko po to, żeby kierowcy jeździli Puławską zamiast S7 jest marnostrawstwem pieniędzy i szkodliwe dla miasta.
 

· Przeniosłem się na Onet
Joined
·
427 Posts
Nic nie jest przesądzone jeszcze. Rozbudowa o 4. pas to prawdopodobnie DŚU i ekrany, więc ten wariant jest mało realny.
Ja tam od zawsze jestem za wariantem 2x2 + buspas. Za 4 lata będzie S7 2x3, poszerzanie Puławskiej i betonowanie całej szerokości pasa drogowego tylko po to, żeby kierowcy jeździli Puławską zamiast S7 jest marnostrawstwem pieniędzy i szkodliwe dla miasta.
DŚU nie jest potrzebne w zaproponowanej koncepcji.
4ty pas już istnieje, a koncepcja przewiduje tylko jego remont
i reorganizację ruchu.

Szerokość jezdni się nie zmieni.
Nie rozumiem jakie betonowanie pasa drogowego masz na myśli,
ścieżki rowerowe?

S7 będzie za 4-5 lat (optymistycznie), a 721bis jeszcze później.
Pomijając że to kawał czasu, to S7 nigdy nie zastąpi Puławskiej.
Według prognoz, na odcinku Piaseczno-POW ciągle pozostanie 70tys samochodów,
a na odcinku POW-Wilanowska ruch może nawet się zwiększyć (w tej perspektywie).
 

· Registered
Joined
·
4,623 Posts
To nie jest 4. pas, tylko resztki pobocza. To nie wystarczy żeby puścić tam autobus, trzeba będzie poszerzyć, np. zabudowując rowy odwadniające.

na odcinku POW-Wilanowska ruch może nawet się zwiększyć
Pewnie, jak się poszerzy jezdnię to właśnie się tak skończy. Pytanie, gdzie te auta mają niby dojechać, skoro dalej wszędzie się korki.
 

· Registered
Joined
·
561 Posts
Z innego wątku Skyscrapercity:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=177352&page=99

"Selgros sfinansuje "zieloną falę" na ul. Puławskiej. Wg założeń kierowcy pojadą szybciej i płynniej na odcinku od południowej obwodnicy do granic miasta. Latem ma też ruszyć przebudowa skrzyżowania z Baletową.

W ubiegłym roku ZDM kosztami koordynacji świateł próbował obciążyć dzielnicę. Był to warunek udzielenia zgody na bardzo potrzebną przebudowę skrzyżowania z Baletową. Dzielnica odmówiła, bo koszt koordynacji wynosi ok. 6 mln złotych a dzielnica nie odpowiada przecież za Puławską. Teraz okazuje się, że miasto pozyskało sponsora na światła.

Pieniądze wyłoży sieć hali hurtowych Selgros. Jedna z takich hal powstanie w Mysiadle, po dawnych zakładach Eko-Mysiadło. Gigantowi handlowemu zależy na sprawnym dojeździe do nowo powstającego obiektu, więc razem z miastem zainwestuje w budowę i skoordynowanie sygnalizacji świetlnej.

- Selgros przygotował już koncepcję drogową, która jest w uzgodnieniu u inżyniera ruchu. W tym roku powstanie sygnalizacja przy Kuropatwy i Katarynki - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarząd Dróg Miejskich.

Pół roku temu ZDM skoordynował sygnalizacje świetlne na Puławskiej od ul. Poleczki do południowej obwodnicy. Na dwóch skrzyżowaniach: Puławska-Poleczki i Puławska-Mysikrólika, zamontowany został pełny system akomodacji. Piesi wywyołują sygnał zielony za pomocą przycisku, a światła dla samochodów zmieniają się w zależności od potrzeb. Panuje nad tym pętla indukcyjna, która informuje sygnalizację o potrzebie zmiany światła.

Zwolnienie dzielnicy ze sfinansowania zielonej fali daje zielone światło dla przebudowy skrzyżowania Puławskiej z Baletową. Wczoraj burmistrz Robert Kempa na posiedzeniu komisji ds. Zielonego Ursynowa zapowiedział szybką realizację tej inwestycji.

- Burmistrz poinformował radnych, że prace mają ruszyć już w czerwcu - relacjonuje szef komisji Zielonego Ursynowa, radny Paweł Lenarczyk. Budowa ma potrwać ok. 4 miesięcy. Dzielnica zwróciła się do miasta z prośbą o przekazanie dodatkowych 500.000 złotych na przebudowę skrzyżowania, a kolejne pół miliona przesunie w ramach własnego budżetu. Gotowy jest projekt przebudowy, zapewnione tereny na poszerzenie ulicy, dzielnica ma też zgodę na odstępstwo od norm dotyczących oddalenia budynków od drogi.

A co z buspasem na Puławskiej? Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek poinformował dzielnicę, że zlecono przygotowanie koncepcji buspasa, która będzie gotowa na przełomie II i III kwartału tego roku. Pytanie czy uda się skoordynować wszystkie zapowiadane prace na Puławskiej tak, aby nowej "zielonej fali" nie trzeba było w przyszłości dostosowywać do buspasa. Zobaczymy czy urzędnicy sprostają temu zadaniu. "


Ciekawe że Selgros chce sam włożyć prywatną kasę w infrastrukturę, a w Piasecznie Auchan nie potrafią do tego zachęcić. Może to znów różnica w zarządzaniu Lesznowola vs Piaseczno? Selgros ma się budować w Mysiadle.
 

· Przeniosłem się na Onet
Joined
·
427 Posts
Ciekawe że Selgros chce sam włożyć prywatną kasę w infrastrukturę, a w Piasecznie Auchan nie potrafią do tego zachęcić. Może to znów różnica w zarządzaniu Lesznowola vs Piaseczno? Selgros ma się budować w Mysiadle.
Selgros musi najpierw uzyskać zgodę warszawskiego ZDM na budowę nowego skrzyżowania ze światłami.

Oby wyglądało ono jak to przy Fashion House, a nie jak przy Geodetów.


A Auchan w Piasecznie, to Auchan w Piasecznie :)
Nie ma sensu się rozpisywać.
 

· Registered
Joined
·
561 Posts
Czy gdzieś są jakieś plany, rysunki, wizualizacje, gdzie to ma stanąć i jak ma być zorganizowany ruch? W necie są stare informacje:

http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=2601

"Władze podpisały już umowę z hurtownią Selgros Cash&Carry na dzierżawę 6,5 ha. "

http://www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=archiwum_tekst&id=2971

"Negocjacje między nim a gminą trwały 2,5 miesiąca. Do samego końca były trudne. Umowę podpisano o 1.00 w nocy. – Musieliśmy zapewnić sobie wpływ na wygląd hali i jej otoczenia – zaznacza wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik.

Selgros Cash & Carry już raz chciał zbudować hurtownię w Mysiadle – 12 lat temu. Ale doszło do protestu grupy piaseczyńskich sklepikarzy, którzy obawiali się konkurencji. Wsparł ich na sesji rady gminy Lesznowola ówczesny poseł Roman Giertych.

Umowa z inwestorem diametralnie zmienia trudną dotychczas sytuację finansową samorządu. Na gminne konto trafiło prawie 19 mln zł (za kilka lat z góry).

Mało tego. W październiku Lesznowola wydzierżawiła przy ul. Kuropatwy cztery hektary pod biura i hale magazynowe. A przy Centrum Edukacji i Sportu – 1,3 ha pod korty tenisowe. Ci dzierżawcy zasilili kasę gminy łączną kwotą ponad 25 mln zł."6,5 hektara to duże to będzie.
I niedługo, bo Selgros chce wkrótce ruszać z budową:
"Data rozpoczęcia IV kwartał 2014 - data niepotwierdzona
Data zakończenia III kwartał 2015 - data niepotwierdzona "
 

· Balthazar Bux
Joined
·
34,820 Posts
Przyznam że to ciekawe, w jednym miejscu market wykazuje dobrą wolę i wykłada swoją kasę na rozbudowę kawałka ulicy, a ledwo pół kilometra dalej bardziej kasiasta firma rękami i nogami się przed tym broni, mając w nosie to że wielu ludziom może się pogorszyć dojazd, a urzędnicy nic sobie z tego nie robią.
 

· Registered
Joined
·
561 Posts
Kolejne szczegóły...

BUSPAS

"Na odcinku Puławskiej w stronę Piaseczna ma być wprowadzona zielona fala. Drogowcy przebudują też skrzyżowanie z Baletową. Inwestycje trzeba skoordynować z wytyczeniem buspasa i drogi rowerowej."

"Rada Warszawy zarezerwowała już 21 mln zł na buspas od granic Warszawy do stacji metra Wilanowska.

Kierowcy na tym nie stracą, bo szybki korytarz dla autobusów będzie wytyczony jako dodatkowy, czwarty pas ruchu. Powstanie na dzisiejszym poboczu, prace ruszą w przyszłym roku. Nie wiadomo jeszcze, czy buspas będzie wytyczony tylko w kierunku centrum, czy w obie strony. - Będzie to jasne po przygotowaniu przez Zarząd Transportu Miejskiego analizy natężenia ruchu - mówi Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza"
ZIELONA FALA

"Na Puławskiej poprawę mają też odczuć kierowcy. Na dłuższym odcinku, od granic miasta do ul. Poleczki na Ursynowie, zacznie działać zielona fala, która obejmie kilkanaście sygnalizacji. Na razie udało się skoordynować tylko krótki odcinek od południowej obwodnicy w stronę Metra Wilanowska.

- Jadąc przepisowo, czyli 50 km/godz., ciągle będziemy mieli zielone światło. Rano zielona fala ma działać w kierunku centrum, po południu do Piaseczna - zapowiada Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. Koordynację świateł sfinansuje sieć sklepów Selgros, która zamierza budować halę w Mysiadle, niedaleko granicy z Warszawą, i zależy jej na lepszym dojeździe. Firma zapłaci też za budowę nowej sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Kuropatwy i Katarynki.

Miesiąc temu ZDM planował, że do budowy nowych świateł i wprowadzenia zielonej fali na południowym odcinku Puławskiej dojdzie w tym roku. Teraz Adam Sobieraj zapowiada: - Z pracami trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, kiedy na Puławskiej będzie budowany buspas. To musi byś skoordynowane."LEWOSKRĘT i AUTOBUSY z BALETOWEJ, PĘTLA W DAWIDACH

"Co więcej, na Puławskiej szykowana jest kolejna inwestycja. Władze Ursynowa przebudują skrzyżowania z ul. Baletową, z której będzie można skręcić w lewo w ul. Puławską w kierunku centrum. Poszerzony zostanie pobliski 300-metrowy odcinek Baletowej. Dzięki temu ZTM puści tędy miejskie autobusy.

Burmistrz Ursynowa Robert Kempa (PO) twierdzi, że z przebudową skrzyżowania Puławskiej i Baletowej nie trzeba czekać aż do wytyczenia buspasów. - Przetarg ogłosimy na przełomie maja i czerwca. Przebudowa zacznie się latem i potrwa do jesieni - zapowiada.

Kempa planuje, że kursujący Baletową autobus będzie dojeżdżał do jednej ze stacji metra. ZTM wstępnie chce tam skierować podmiejską linię 715, która dojeżdża do Metra Wilanowska. Kempa nie wyklucza, że na Baletowej - na granicy Warszawy i miejscowości Dawidy - powstanie nowa pętla autobusowa."DROGA ROWEROWA

"Wzdłuż Puławskiej planowana jest też obustronna droga rowerowa. Powstanie od granic miasta do stacji Wilanowska, ma kosztować 14 mln zł. Dofinansuje ją UE. - Budowę tej drogi rowerowej planujemy w 2016 r. Jej przebieg nie powinien kolidować z buspasem - twierdzi Mikołaj Pieńkos z biura rowerowego pełnomocnika ratusza.

Wkrótce projektanci będą się głowić nad tym, jak zmieścić wzdłuż Puławskiej buspasy i drogi rowerowe. Najtrudniej będzie w rejonie ul. Wałbrzyskiej."http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17683370,Pulawska__wytycza_buspas__bedzie_zielona_fala_i_droga.html#BoxLokWawImg
 

· [S2][S17][S7][79][A50] M2
Joined
·
877 Posts
Kolejne szczegóły...
(...)"Na odcinku Puławskiej w stronę Piaseczna ma być wprowadzona zielona fala. Drogowcy przebudują też skrzyżowanie z Baletową. Inwestycje trzeba skoordynować z wytyczeniem buspasa i drogi rowerowej."
^^^^ Szkic nie wyjaśnia co z przedłużeniem baletowej na wschodnią stonę Puławskiej, jest tam sięgacz do wybudowanej rok temu strzelnicy - też będzie tam lewoskręt, w kier. Piaseczno?
 
681 - 700 of 1152 Posts
Top