SkyscraperCity banner

101 - 120 of 1116 Posts

·
Registered
275 Posts
Pierwsze dwie foty a raczej to co na nich jest spoko. Niby nic wielkiego a jednak całkiem przyjemny budyneczek, ciekawe te żółte elementy, fajne wcięcie. Trzecia fota już kiepsko, kloc.

·
Registered
42 Posts
Miałem okazję dziś przejeżdżać i z ciekawości sprawdziłem z jakich materiałów to jest wykonane i na pierwszy rzut oka wygląda jak pomalowana płyta wiórowa, taka jaką montuje się na tylnej ścianie szafy tylko grubsza. A ogólnie co do koncepcji mi osobiście nie podoba się jedynie elewacja, zupełnie nie pasuje do otoczenia, ładnie kamieniczki budują kilkanaście metrów dalej koło remontowanego placu.

·
Let's go crazy !
2,986 Posts
Miałem okazję dziś przejeżdżać i z ciekawości sprawdziłem z jakich materiałów to jest wykonane i na pierwszy rzut oka wygląda jak pomalowana płyta wiórowa, taka jaką montuje się na tylnej ścianie szafy tylko grubsza. A ogólnie co do koncepcji mi osobiście nie podoba się jedynie elewacja, zupełnie nie pasuje do otoczenia, ładnie kamieniczki budują kilkanaście metrów dalej koło remontowanego placu.
Hehe a jak mam dokładnie odwrotnie, to jest ciekawe a tamte kamieniczki takie byle jakie, nic specjalnego ani interesującego ani nowoczesnego....I nie wiem dlaczego pomiędzy nimi jest droga...dokąd ona prowadzi?!

·
Registered
338 Posts
Budowa nowego skrzydła szpitala św. Anny w Piasecznie.
http://actives.com.pl/video/
Teraz jest przerwa w transmisji, ale na budowie jest spory ruch - byłem tam dzisiaj.

Przy okazji, można już normalnie jeździć ulicami Puławska -> Kościuszki w Piasecznie.

·
Registered
156 Posts
Czy ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat dalszych losów budowy centrum handlowego przy ul. Energetycznej (Headland)?
Podczas sesji rady miejskiej ujawniono:
Gmina nie ma też co liczyć w tym roku na pieniądze od „Irlandczyków” (około 4 mln zł), którzy zamierzali pobudować przy ul. Energetycznej centrum handlowe za 160 mln euro. - Te środki prawdopodobnie w tym roku nie wpłyną, bo firma irlandzka zmniejszyła tempo prac projektowych - poinformował radnych wiceburmistrz Bogdan Temoszczuk. - Prawdopodobnie dopiero w grudniu zostanie złożone pozwolenie na budowę.

http://kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=6162

·
Iroquois of Europe
9,748 Posts
Nie warto chyba zakładać osobnego wątku dla Lesznowoli.

Najnowocześniejsza szkoła w kraju. Gdzie? Pod Warszawą
Małgorzata Zubik
2010-10-12, ostatnia aktualizacja 2010-10-11 20:34

Park rzeźby i zieleń na dachu, wieża widokowa ze ścianką wspinaczkową, interaktywny ogród edukacyjny, do tego skatepark, kręgielnia i scena teatralna. Taka szkoła właśnie powstaje w Mysiadle.

- Uczniowie nie będą chcieli z niej wychodzić. I o to chodzi. I jeszcze o to, żeby ściągnęli tu rodziców - mówi Andrzej Olbrysz, kierownik referatu przygotowania i realizacji inwestycji w urzędzie gminy Lesznowola, która buduje jedną z najnowocześniejszych w Polsce szkół. Oprócz gimnazjum oraz szkoły podstawowej powstaną tu obiekty sportowe, a także dom kultury. Centrum Edukacji i Sportu buduje się od czerwca.

- To największa inwestycja w historii gminy - tłumaczy dyrektor Olbrysz. - Będzie też naszą wizytówką. Znakiem rozpoznawczym stolicy przy powrotach samolotem nie będą szklarnie gospodarstwa w Mysiadle, ale wieża widokowa Centrum Sportu i Edukacji z herbem Lesznowoli.

Projekt robi wrażenie. - Chodziło o stworzenie budynku wyrazistego w formie i o stworzenie szkoły, która będzie wykraczała poza ramy szkoły tradycyjnej, którą znamy - podkreśla główny autor projektu Maciej Franta z Biura Studiów i Projektów Architektonicznych Franta & Franta w Katowicach. Projekt z Katowic był jednym z blisko 40, który wpłynęły na międzynarodowy konkurs ogłoszony przez gminę. Wybrało go jury, podobał się również mieszkańcom. - Zależało nam na stworzeniu warunków do edukacji przez doświadczenie. Dlatego są ogrody na dachu, park rzeźby.

Sama szkoła dzieli się na trzy części: dla najmłodszych i dla starszych uczniów podstawówki oraz dla gimnazjum. Ścieżki młodszych i starszych dzieci nie przecinają się - młodsze mają swoje wejście, szatnię i małą salę sportową, a starsze swoje. W budynku zaprojektowano również scenę teatralną z widownią na 400 miejsc (i specjalnie projektowaną akustyką po to, aby można było tu organizować koncerty małej filharmonii), bibliotekę oraz nowoczesną salę konferencyjną. Do tego hala sportowa z urządzoną pod ziemią kręgielnią, siłownią i klubem fitness. Na terenie centrum powstanie też boisko z bieżnią, skatepark i plac zabaw dla najmłodszych. Punktem przyciągającym wzrok będzie wieża widokowa o wysokości 25 metrów ze ścianką wspinaczkową. Zawody wspinaczkowe można będzie oglądać z widowni urządzonej na dachu centrum. Dachy będą zielone (samych pnączy ma być 10 tys.), z trzema atriami otwartymi dla uczniów i doświetlającymi szkolne wnętrza. Ekologiczne będzie ogrzewanie wody, pomogą w tym kolektory słoneczne.

- W części ogrodowej będzie park odkrywców - opowiada dyrektor Olbrysz. - To interaktywny ogród edukacyjny dla dzieci, z monitorem i aktywną podłogą. Będzie można tu rozgrywać konkursy. Każde dziecko dostanie kartę chipową i będzie się logować. Odpowiadając na pytania, dzieci będą się przemieszczać z punktu do punktu.

Część szkolnych sal będzie żyła do wieczora - to pracownie artystyczne, techniczne, sale muzyczne. Projekt przewiduje, że po lekcjach będą otwarte na zajęcia organizowane przez dom kultury. Dostęp do reszty szkolnych pomieszczeń będzie wówczas odcięty. - Nasza idea jest taka, żeby dzieci nie tylko uczyć, ale też wychowywać przez kulturę i sport - wyjaśnia Andrzej Olbrysz.

Centrum zajmie pięć hektarów przy ul. Kwiatowej w Mysiadle. Będzie miało 18 tys. m kw. powierzchni użytkowej. W czerwcu zaczęła się budowa pierwszego etapu inwestycji. Wykonawca ma wykonać pod klucz gimnazjum z halą sportową. Reszta budynku ma być gotowa w stanie surowym. Koszt I etapu to 33 mln zł (całość szacowana jest na ok. 76 mln zł). W szkołach będzie uczyć się ok. 870 dzieci z rejonu Mysiadła, Starej i Nowej Iwicznej. Dziś uczą się na zmiany w zbudowanej na 450 uczniów, a mieszczącej prawie dwa razy szkole w Nowej Iwicznej.

Gmina, jedna z bogatszych w Polsce (odprowadza "janosikowe") finansuje inwestycję z własnego budżetu.

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/...kraju__Gdzie__Pod_Warszawa.html#ixzz128QwiYLt

wiecznie żywy balon ;)

·
Registered
531 Posts
Pamiętam jak wmurowano kamień węgielny i zrobioną wielką imprezę z tej okazji...... było to ponad cztery lata temu :). Aktualnie wykopano tam wielki dół. Ruch na budowie jest niestety dość mały.

·
Registered
444 Posts
Taka ciekawa, szczególnie jak na miasto, inwestycja z Piaseczna.

Ten budynek jest wg. mnie TRAGICZNY. O ile urbanistycznie jest wpasowany sensownie, to jego architektura pasuje do Piaseczna jak pięść do nosa. W ogóle jest strasznie brzydki, chaotyczny i poza wejściem bunkrowaty.

BTW kończy się remont rynku piaseczyńskiego, jak zwiną się robotnicy to może przejdę się pofocić

·
Inwestor
2,614 Posts
Tak trochę historycznie ...

Wiecie, że osiedle Słowicza w Piasecznie to 8 inwestycja mieszkaniowa w naszym kraju?!

Na pohybel MultiHekkowi :bash:

·
Registered
2 Posts
Ten budynek jest wg. mnie TRAGICZNY. O ile urbanistycznie jest wpasowany sensownie, to jego architektura pasuje do Piaseczna jak pięść do nosa. W ogóle jest strasznie brzydki, chaotyczny i poza wejściem bunkrowaty.
Wręcz odwrotnie, te stare kamieniczki obok są brzydkie i chaotyczne. Za kasę, którą wydano na rynek w starym stylu można by zrobić eleganckie, nowocześnie stylizowane centrum.

PS Nie jest moim celem prowadzenie sprzeczek. Jednak bardzo grzecznie PROSZĘ zwolenników staroci o wyrażanie swoich opinii, jak najbardziej, lecz w stylu nie sugerującym, że wyznają oni jedynie słuszną ocenę i wizję tego miasta. Wielu z nas chce tu przynajmniej trochę nowoczesności.

·
Registered
444 Posts
sychu84-> Jasne, nie mam nic przeciwko nowoczesnym budynkom w Piasecznie, ale ze smakiem a nie jakiś koszmarny postmodernizm czy cokolwiek to jest. Zwłaszcza, ze nie jest to jakiś kontrast wobec uporządkowanej okolicy, a raczej potęgowanie chaosu. Jak przejdę się wreszcie zrobić jakąś ogólną fotorelację z Piaseczna to postaram się to pokazać.

·
Registered
3 Posts
Szkoda, że tej kasy nie władowali w zagospodarowanie parku (pomiędzy Chyliczkowską i Żeromskiego) - można by naprawdę fajnie to wszystko zorganizować (alejki, latarnie, łąweczki, jeziorko - pomost, duży plac zabaw itd.) - jest to miejsce użytku codziennego. Wydanie natomiast ponad 8 mln na plac + fontanna jest trochę rozrzutnością - tym bardziej, że z niewiadomych powodów ulica, która jest zarazem wylotówką na Zalesie została wyłożona tym samym kamieniem co rynek - a przecież nie będzie pełnić funkcji deptaku...

·
Registered
156 Posts
Szkoda, że tej kasy nie władowali w zagospodarowanie parku (pomiędzy Chyliczkowską i Żeromskiego) - można by naprawdę fajnie to wszystko zorganizować (alejki, latarnie, łąweczki, jeziorko - pomost, duży plac zabaw itd.) - jest to miejsce użytku codziennego. Wydanie natomiast ponad 8 mln na plac + fontanna jest trochę rozrzutnością - tym bardziej, że z niewiadomych powodów ulica, która jest zarazem wylotówką na Zalesie została wyłożona tym samym kamieniem co rynek - a przecież nie będzie pełnić funkcji deptaku...
Moim zdaniem są pilniejsze potrzeby niż fontanna w Piasecznie. Fontanna nie sprawi że będzie się tutaj mieszkać lepiej.

·
Registered
338 Posts
W temacie dworca i parkingu zapanowała cisza.

Ale mam nowe wieści w temacie przebudowy skrzyżowania Wojska Polskiego / Nadarzyńska (przy Almie). Jest już pozwolenie na budowę, jest już umowa z wykonawcą prac, początek przebudowy wiosna 2011. Będzie rondo:)

101 - 120 of 1116 Posts