SkyscraperCity banner

41 - 60 of 167 Posts

·
One of the lost ones...
Joined
·
2,357 Posts
Może to nie jest bezpośrednio związane z inwestycjami, ale masie to do tego jak władze miasta myślą perspektywicznie. Na pograniczu z Bytomiem powstał piękny hotel i ludzie, którym każe się iść spać o 22, może nie zechcą się zatrzymywać na dłużej ;) Przypomina to trochę okres ze stanu wojennego ;)

Po godz. 22 idziemy spać? Młodzi będą protestować
W piątek o godz. 12 pod Urzędem Miejskim w Piekarach Śląskich młodzi ludzie będą protestować przeciwko zakazowi handlu w mieście po 22. - Traktowanie każdego, kto wybiera się na wieczorne zakupy, jak chuligana albo alkoholika jest oburzające - przekonują organizatorzy.


Zakaz handlu w mieście po godz. 22 przegłosowano za namową prezydenta w Piekarach Śląskich. O tej porze muszą zostać zamknięte m.in. osiedlowe sklepy, ogródki letnie oraz restauracje. Radni, którzy zagłosowali za uchwałą, tłumaczą, że miasto ma być spokojne oraz przyjazne mieszkańcom. Tymczasem w piątek o godz. 12 przed Urzędem Miasta będą protestować przeciwnicy uchwały, głównie młodzi ludzie. Pod petycją do władz miasta o zmianę uchwały podpisało się ponad 340 osób. - Traktowanie każdego, kto wybiera się na wieczorne zakupy, jak chuligana albo alkoholika jest oburzające. Nie chcemy mieszkać w mieście, w którym życie kończy się o godz. 22 - przekonują organizatorzy.

Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12115692,Po_godz__22_idziemy_spac__Mlodzi_beda_protestowac.html#ixzz20PDz2Trk
 

·
Beuthener
Joined
·
2,762 Posts
Discussion Starter #42
Gazeta Wyborcza said:
Nowy, czterogwiazdkowy hotel już otwarty
Na granicy Piekar Śląskich i Bytomia powstał nowy hotel. Właściciele chwalą się czterema gwiazdkami i już przyjmują pierwszych gości

Hotel Rezydencja stanął przy krajowej "jedenastce" w pobliżu autostrady A1. Edyta Chowaniec, dyrektor obiektu, mówi, że goście będą mieli do dyspozycji 68 pokoi, ale na razie czynnych jest 37 z nich. - Mamy również sześć sal konferencyjnych oraz centrum spa. Są w nim sauny oraz jacuzzi. Niedługo będzie też czynne centrum fitness - zapowiada Chowaniec.

Hotel to inwestycja prywatnych osób. Ma cztery gwiazdki. Standardowe ceny za nocleg to 349 zł za "jedynkę" i 399 zł za "dwójkę".http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,12114691,Nowy__czterogwiazdkowy_hotel_juz_otwarty__ZDJECIA_.html
Hotel stoi przy DW911, a nie jak napisano w artykule, przy DK11 :p. Krajowa jedenastka nie przebiega nawet przez Piekary Śląskie.
 

·
One of the lost ones...
Joined
·
2,357 Posts
Elbfonds Development Sp. z o.o. zamierza wybudować centrum handlowe w Piekarach Śląskich.

Elbfonds Development Sp. z o.o. zamierza wybudować centrum handlowe w Piekarach Śląskich. Obiekt będzie miał 9,5 tys. mkw. powierzchni najmu. - Inwestycja znajduje się w fazie projektowania oraz rozmów z kluczowymi najemcami. Planowane Rozpoczęcie prac budowlanych jest zaplanowane na II połowę 2012 roku – informuje Elżbieta Krawczyk, przedstawicielka inwestora. Projekt zostanie zaprezentowany podczas najbliższej edycji Shopping Center Business Forum.

Centrum handlowe zlokalizowane będzie na działce o powierzchni około 2,4 ha, przy skrzyżowaniu ul. Karola Miarki z drogą wojewódzką nr 911, w pobliżu zjazdu z autostrady A1. Obiekt będzie dysponował liczbą około 270 miejsc parkingowych. W entrum funkcjonować będzie około 30 sklepów, w tym: supermarket spożywczy, sklep typu RTV/AGD, lokale modowe, drogeria, usługi, jubiler, akcesoria, a także gastronomia i sklepy z wyposażeniem wnętrz.

Obiekt został zaprojektowany przez Studio Architektoniczne Atelier Mirosław Polak, Marek Skwara. Elbfonds Development planuje otworzyć centrum handlowe w Piekarach Śląskich pod koniec 2013 roku. Inwestor samodzielnie zajmuje się jego komercjalizacją.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie realizuje lub zamierza zrealizować kilka projektów w rodzaju convenience shopping center, m.in. w Piekarach Śląskich, Poznaniu czy Lubinie. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy.
 

·
VAT, PIT i CIT
Joined
·
444 Posts
Podobno budowa stanęła w miejscu. Szkoda...
Ostatnio parę razy przejeżdżałem obok budowli na Brzezinach i zawsze widziałem że pracuję tam 1 lub co najwyżej trzyosobowa ekipa.

Ostatnio chyba zaczęli wykładać kostkę brukową w miejscu położonym najbliżej stacji Orlenu. Ogólnie to wygląda jak budowanie domu metodą chałupniczą. Dzisiaj troszkę, jutro znowu itd.
 

·
VAT, PIT i CIT
Joined
·
444 Posts
Coraz bardziej widać postęp prac związanych z uruchomieniem nowej linii produkcyjnej oraz przeniesienia dyrekcji z Bytomia do Piekar Śl. (Brzezin Śl.) zakładu Orzeł Biały S.A.

 

·
One of the lost ones...
Joined
·
2,357 Posts

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
34,706 Posts
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,13055377,Ultranowoczesnosc_w_piekarskiej_urazowce.html

Takiego wyposażenia na Śląsku nie ma jeszcze nikt - sale operacyjne wyłożono szklanymi płytami, które gwarantują najwyższą czystość, a do sterylizatorni zamówiono aparaty na wymiar w Monachium. W Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich otwarto w piątek nowy blok operacyjny.

W piekarskiej urazówce leczy się ponad 10 tys. pacjentów rocznie. Ponad 50 tys. udziela się tam porad. Szpital ma utrwaloną opinię jednego z najlepszych w kraju ośrodków specjalistycznych. Uruchamiając ultranowoczesny blok operacyjny, jeszcze ją wzmocni. - Stary blok nie spełniał już europejskich wymogów, dlatego wybudowaliśmy całkiem nowy i wyposażyliśmy go najlepiej, jak tylko było można - mówi doktor Bogdan Koczy, dyrektor szpitala.

Inwestycja ciągnęła się kilka lat. W 2009 roku za prawie 5 mln zł postawiono nowy pawilon zabiegowo-diagnostyczny. Potem za drugie tyle urządzono na parterze nowoczesną izbę przyjęć. Kolejny etap to powstanie oddziału septycznego, czyli dla chorych z zakażeniami. - To jedyny taki oddział w naszym województwie. Trafiają tu pacjenci, którzy są ofiarami różnych wypadków, oraz chorzy, którzy po operacji mają ropne powikłania - wyjaśnia Koczy.

W tym roku przyszedł czas na finał. Na dwóch górnych kondygnacjach nowego pawilonu urządzono blok operacyjny, oddział intensywnej terapii oraz centralną sterylizatornię. Kosztowało to 23,5 mln zł.

Szpital ma teraz aż osiem sal operacyjnych. Wszystkie wyłożono taflami z seledynowego hartowanego szkła. Są doskonalsze od płyt stalowych, które dotąd uchodziły za szczyt nowoczesności. Łatwiej się je myje, dzięki czemu pozwalają aż o jedną trzecią zmniejszyć zużycie środków czystości.

Sale operacyjne wyposażone są w tak zwane mosty medyczne. To znaczy, że wszystkie aparaty są na specjalnych ruchomych ramionach zainstalowanych na stropie. Stoły operacyjne mogą się dowolnie obracać, także w trakcie operacji, co znacznie ułatwia zabiegi ortopedyczne. Dawny blok operacyjny połączono z nowym, ale teraz mieszczą się w nim przede wszystkim sale przygotowawcze (dla chorych przed operacją) oraz sale wybudzeń (dla pacjentów po zabiegach).

Na piętrze poniżej bloku znajduje się nowy oddział intensywnej terapii, tak zwany czysty. Będą na nim przebywać chorzy po zabiegach. - Pacjenci bezpośrednio z wypadków będą trafiać na drugi oddział intensywnej terapii, który już od dawna działa w naszym szpitalu. W ten sposób u pacjentów po operacjach, których stan jest szczególnie ciężki, zmniejszymy ryzyko zakażeń. To znacznie polepszy ich szanse na odzyskanie zdrowia - wyjaśnia Koczy.

Wszystkie inwestycje w szpitalu w ostatnich latach kosztowały łącznie 75 mln zł. Pieniądze pochodziły z funduszy unijnych, urzędu marszałkowskiego oraz budżetu szpitala. - Ten szpital jest znany, dlatego pieniądze z środków europejskich idą tu w dobre ręce - powiedziała obecna na wczorajszym otwarciu Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego, która współdecyduje o podziale unijnych pieniędzy.
 

·
Moderator
Joined
·
73,459 Posts
http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=5948&id_menu=
Sale ze szkła w piekarskiej urazówce
14 grudnia 2012

W Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach otwarto rozbudowany pawilon diagnostyczno-zabiegowy. Czołowa placówka o takim profilu w kraju ma szklane ściany w salach operacyjnych


Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich, placówka z ponad 80-letnią tradycją, zrobiła dziś olbrzymi krok na drodze do unowocześnienia. Uroczyście oddano do użytku nowy blok operacyjny, centralną sterylizatornię oraz obszar Intensywnej Terapii Poooperacyjnej.

W uroczystości udział wzięła Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, wicemarszałek Mariusz Kleszczewski oraz przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak.

„Szpital jest znany, swoją renomą sięga poza granice województwa, dlatego pieniądze z środków europejskich idą tu w dobre ręce. Życzę, aby te inwestycje były dobrze wykorzystane też w następnych latach" - powiedziała minister Bieńkowska.

Przedmiotem projektu była modernizacja i rozbudowa bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Zmodernizowane pomieszczenia są dostosowane do potrzeb zwiększającej się liczby zabiegów operacyjnych wykonywanych w szpitalu i stanowią element większego projektu polegającego na kompleksowej modernizacji i rozbudowie całego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego.

Nowy blok operacyjny znajduje się na trzecim piętrze pawilonu diagnostyczno-zabiegowego, a w jego skład wchodzić będzie m.in. 8 nowoczesnych sal operacyjnych. Piętro niżej, w nowo dobudowanym skrzydle, znajdzie się centralna sterylizatornia. Wszystkie pomieszczenia spełniają najwyższe standardy jakościowe i dostosowane są do obsługi osób niepełnosprawnych.

„Wiele dobrych słów powiedziano na temat tej wspólnej inwestycji. Dziękuję pani minister za wsparcie województwa środkami ministerstwa. To jest szpital strategiczny dla województwa śląskiego, ale jego znaczenie jest większe niż regionalne, bo leczą się tu pacjenci z całej Polski. Szpital czekał na to wiele lat. Jestem przekonany, że pieniądze przekazane na modernizację to jedne z najlepiej ulokowanych środków w infrastrukturę naszych szpitali. Dalsze plany to połączenie szpitala w Piekarach Śląskich ze szpitalem rehabilitacyjnym w Ustroniu po to, by stworzyć kompleksową ścieżkę opieki nad pacjentem" - powiedział wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.

Całkowity koszt projektu zamknął się w kwocie blisko 23,5 mln zł, z czego 8 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków unijnych. Kolejnych 12 mln zł to środki z budżetu Województwa Śląskiego.

W ramach oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyodrębniono także obszar Intensywnej Terapii Pooperacyjnej dla pacjentów w okresie bezpośrednio pooperacyjnym, dla których wskazany jest szczególny rodzaj opieki, m.in. obciążonych dodatkowymi schorzeniami. Ta część inwestycji współfinansowana była z rezerwy celowej budżetu Państwa oraz budżetu Województwa Śląskiego.

„Dzięki tym inwestycjom staliśmy się ultranowoczesnym szpitalem" - mówił dyrektor szpitala dr Bogdan Koczy.

Szpital w Piekarach Śląskich legitymuje się ponad 80-letnią tradycją. Szkolą się w nim ortopedzi z całej Europy. Poziomem wiedzy i umiejętności personelu dorównuje podobnym placówkom w USA. Jego specjalnością są m.in. skomplikowane operacje kręgosłupa, rekonstrukcja stawu biodrowego, leczenie urazów i schorzeń narządów ruchu, a także leczenie skoliozy u dzieci.
 

·
Registered
Joined
·
4,650 Posts
W rejonie gdzie powstaje Orzeł Biały. Stawiają dwa duże budynki.

Jeden jest zaraz przy DK94 i wygląda na jakiś biurowiec.

Nie mam zdjęcia.
 

·
VAT, PIT i CIT
Joined
·
444 Posts
zagłębiak;102261172 said:
W rejonie gdzie powstaje Orzeł Biały. Stawiają dwa duże budynki.

Jeden jest zaraz przy DK94 i wygląda na jakiś biurowiec.

Nie mam zdjęcia.

Zobacz post 49 w tym wątku.
Orzeł Biały stawia biurowiec ponieważ przenosi się do Piekar z Bytomia (dane adresowe już są zmienione na Piekarskie)
 
41 - 60 of 167 Posts
Top