SkyscraperCity banner

121 - 140 of 168 Posts

·
Registered
Joined
·
959 Posts
Ciekaw jestem jak zakończy się sprawa związana z budżetem obywatelskim bo ostatnio słyszałem,że był problem i były zgłaszane uwagi co do formy głosowania nad wnioskami,które do miasta wpłynęły.
 

·
Registered
Joined
·
2,604 Posts
W dodatku do Dziennika Zachodniego z zeszłego tygodnia było napisane, że Dombud kupił działkę za 1 mln zł na osiedlu Wieczorka i będzie tam budować mieszkania.
 

·
Moderator
Joined
·
73,597 Posts
Nowy obiekt DKS Czarni Kozłowa Góra. Szczegóły inwestycji
Autor: Andrzej Zazgórnik


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie miał nowy obiekt, z którego na co dzień będą korzystać piłkarze DKS Czarni Kozłowa Góra.

Obiekt sportowy drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra przy ulicy Pokoju 1 zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy – znacznie nowocześniejszy. Realizacja tego zadania możliwa będzie dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu Sportowa Polska. Należy jednak podkreślić, że pierwsze działania w tym zakresie podjęto już kilka lat temu.
całość : https://piekary.pl/nowy-obiekt-dks-czarni-kozlowa-gora-szczegoly-inwestycji/
 

·
Registered
Joined
·
959 Posts
Widać,że Kozłowa Góra staje się coraz bardziej dzielnicą kulturalną i rekreacyjną. Po budowie zewnętrznego basenu wraz z atrakcjami towarzyszącymi i budowie ścieżki rowerowej przychodzi czas na budowę nowego budynku sportowego dla klubu i modernizacja Parku.Nie wiem w jakim stanie jest ten pałac Dondesmarków ale jeśli zostało by tam stworzone muzeum to było by to naprawdę ciekawe miejsce do odwiedzenia i posłuchania na terenie parku piękniej muzyki lub koncertów z okazji Dni Piekar.Szkoda,że po mimo,że jest tyle inwestycji i widać jak Piekary się rozwijają to jednak mieszkańców w błyskawicznym tempie ubywa i zastanawia mnie to jaka jest tego przyczyna.To nie jest duże miasto i ma podobną ilość mieszkańców co w Tarnowskich Górach tylko,że w Piekarach mieszkańców ubywa a w Tarnowskich Górach przybywa mieszkańców i nie wiem dlaczego tak jest ale w obu miastach mieszkańców powinno przybywać.
 

·
Registered
Joined
·
4,654 Posts
Co budują przy obwodnicy DW 911 ? Jest tam wyrównany spory plac i trochę sprzętu budowlanego. ( nie cały kilometr od A1 w kierunku TG ).
 

·
Registered
Joined
·
959 Posts
No nareszcie i końcu jak zamkną kopalnie to mieszkańców zacznie w mieście przybywać i miasto będzie mogło się rozwijać.Zawsze mnie zastanawiało dlaczego w mieście o podobnej wielkości co Tarnowskie Góry mieszkańców ubywało błyskawicznym tempie.Przyczyną była pracująca kopalnia jeszcze i nareszcie doczekamy się momentu,kiedy kopalnia zostanie zamknięta a miasto będzie mogło realizować inwestycje,które przyciągną młodych ludzi do miasta.
 

·
Moderator
Joined
·
73,597 Posts
^^Trzeba mieć jeszcze w pamięci fakt, że szkody górnicze mogą nie ustać od razu po zakończeniu fedrunku.
 

·
Registered
Joined
·
2,604 Posts
Gmina dostała dofinansowanie z UE na kwotę ponad 6,6 mln na remonty budynków (głównie termomodernizacje).

https://piekary.pl/ponad-66-mln-zl-dofinansowania-z-ue-na-piekarskie-remonty/

-------------

"Po 15 latach starań Urzędu Miasta Piekary Śląskie ruszyła budowa nowoczesnej przepompowni wód opadowych oraz infrastruktury towarzyszącej służącej skutecznemu odwadnianiu bezodpływowej niecki powstałej w wyniku eksploatacji górniczej w rejonie ulic Granicznej, Parkowej i Waryńskiego – tzw. „Niecki Montometu” w Piekarach Śląskich.

Przedsięwzięcie o wartości 14 mln złotych finansowane w całości przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. obejmuje między innymi budowę nowych i przebudowę istniejących rowów odwadniających i rurociągów, budowę ziemnego zbiornika retencyjnego, zautomatyzowanej stacji pomp oraz rekultywację znajdujących się na obszarze niecki terenów zdegradowanych i zalewisk."

https://piekary.pl/koniec-zalewisk-w-niecce-montometu/

-----------
To jest ciekawe!😉

"Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich jest pierwszym w Polsce, które wprowadziło na szeroką (miejską) skalę system zbierania danych z wodomierzy oparty na komunikacji bezprzewodowej dalekiego zasięgu.
Piekarskie MPWiK w 2019 roku zakończyło wymianę prawie 6,5 tysiąca wodomierzy. Dzięki temu u głównych odbiorców (czyli właścicieli i zarządców nieruchomości) są już wyłącznie wodomierze ze specjalistyczną radiową nakładką. Nakładka na bieżąco monitoruje przepływ wody i raz na dobę przesyła dane (dla bezpieczeństwa zaszyfrowane) do serwera. Aby przesył informacji nie podlegał żadnym zakłóceniom, zamontowano w całym mieście 15 anten i dodatkowe wzmacniacze sygnału."

https://piekary.pl/wodomierze-z-nad...m-radiowego-przesylu-danych-o-zuzytej-wodzie/

Koszt projektu: prawie 1,8 mln zł.
 

·
Moderator
Joined
·
73,597 Posts
^^15 lat walki o coś co SRK powinna zrobić na wczoraj :( Masakrycznie długi czas reakcji.
 

·
Registered
Joined
·
2,604 Posts
^^15 lat walki o coś co SRK powinna zrobić na wczoraj :( Masakrycznie długi czas reakcji.
Co mają powiedzieć TG, walka o rozbrojenie bomby ekologicznej w Miasteczku Śląskim trwa już bardzo długo i końca nie widać....(nie ma nic wspólnego z SRK).
 

·
Registered
ギミチョコ!Gimme chocolate!
Joined
·
2,214 Posts
W KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary wydobyto ostatnią tonę węgla w historii kopalni

Dzisiaj - 31 stycznia 2020 roku - w należącej do Weglokoks Kraj kopalni w Piekarach Śląskich symbolicznie została wydobyta ostatnia tona węgla. Tym samym zakończyła się jej 65-letnia historia.
https://dziennikzachodni.pl/w-kwk-b...-tone-wegla-w-historii-kopalni/ar/c1-14753402

Część infrastruktury ma być nadal wykorzystywana:
Niecały jednak majątek zakładu trafił do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Pozostała duża część infrastruktury powierzchniowej, w tym nowoczesna bocznica kolejowa, place składowe i magazynowe z dźwigami, cały węzeł przeróbki mechanicznej węgla, a także paczkowalnia węgla typu ekogroszek, będą nadal wykorzystywane.

- Ten majątek stwarza nam nowe możliwości inwestycyjne – podkreśla prezes Wacławek.

Poza tym jedną z wież szybowych ma zamiar zagospodarować miasto.
http://nettg.pl/news/163192/gornict...konczy-wydobycie-jeszcze-w-styczniu-tego-roku
 

·
Moderator
Joined
·
73,597 Posts
^^Ciekawe gdzie władze Piekar Śląskich ustawią "ostatni wagonik". Dobrą wiadomością jest fakt, że miast już wie co zrobi z jedną z wież :)
 
121 - 140 of 168 Posts
Top