Skyscraper City Forum banner
1 - 16 of 16 Posts

·
Fook eet!
4,522 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Gdzie w sieci mogę znaleźć wiarygodną listę działających lotnisk w Hiszpanii? Strona AENA chyba wymiękła, a różne media różne informacje podają. Sprawa jest dość pilna, bo jutro rano chcę wylecieć na urlop i nie wiem, czy mam się pakować czy składać wniosek o zwrot kasy za bilety i hotel...

·
Fook eet!
4,522 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Strona AENA mi się nie otwiera - przeglądarka od kilku godzin mówi 'Sending request' i na tym kończy :(

Interesują mnie właśnie Kanary, a dokładnie Fuerteventura. Gdzieś mi mignęło info, że Gran Canaria też podobno nieczynne...

Kurna!!!

·
Fook eet!
4,522 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Wygląda na to, że nie zabiorom. 8hrs to takeoff! :cheers:

Dziękuję wszystkim.

Wątek można zamknąć.

EDIT: Hahaha, teraz jest jeszcze lepiej. Taksówkarze mówią, że jak będzie ślisko, to nie będą jeździć. A autobusów nocnych nie ma. Ehhh...

·
Canonier
3,220 Posts
Tomek udalo sie?
Slyszeliscie ile tacy kontrolerzy tu zarabiaja?
Jakie sa normalne zarobki kontrolerow w innych krajach?

·
Registered
627 Posts
Baaaardzo różnie. Hiszpania faktycznie oferowała do niedawna najwyższe zarobki w Europie, jeśli nie na świecie.
W UK sądząc po ogłoszeniach 40-50.000 funtów rocznie, góra skali w okolicach 70.000, w UE mniej więcej ten sam poziom w sumie.
W Polsce od kilku do (maksymalnie) jakichś 20 tysięcy netto (złotych, miesięcznie). Jak wszędzie zależy od kwalifikacji, posiadanych uprawnień, stażu, miejsca pracy itd.

·
Ordnung muss sein
162 Posts
najgorsze jest to, że masz zamiar lecieć na weekend do Portugalii, martwisz się głównie o pogodę, przechodzisz odprawę, stoisz w kolejce do samolotu i nagle odwołują ci samolot, bo Hiszpanie zaczynają strajkować. Strajk ma potrwać krótko, rezerwujesz lot z przesiadką w Dublinie, żeby było jak najszybciej, dolatujesz do Dublina, żeby się dowiedzieć, że strajk został przedłużony, więc odlot opóźnia się o 5 godzin, aż w końcu na tablicach pojawia się informacja
'anulowany'. Vivat Espana. Szkoda, że nie wybrali innego terminu do strajkowania. Wyprawa odeszła w zapomnienie!

·
Registered
1,951 Posts
Slyszeliscie ile tacy kontrolerzy tu zarabiaja?
Jakie sa normalne zarobki kontrolerow w innych krajach?
Begynnerlønn er ca. kroner 600.000 pr år, pensja na początek w Norwegii to ok. 300.000 pln rocznie po trzech latach jest to już ok 360.000 pln. Kontrolerem jest się po 2,5 rocznej Nordic ATS Academy w Malmø i trzech latach praktyki. Do czasu uzyskania pełnego zawodu pensja jest ok. 125.000 pln rocznie.

Jak kogoś interesuje to moge podać w przybliżeniu wymagania jakie trzeba spełniać aby zostać kontrolerem.

·
Canonier
3,220 Posts
a jak wyglada czas pracy?
bo oczywiscie 365+1/4 dni w roku musi byc kontrola.
Tu w hiszpani z premiani i nadgodzinami ponoc kontrolerzy zarabiaja wiecej niz ministrowie w rządzie.

·
Registered
627 Posts
A to już zależy od kraju czy właściwie od pracodawcy. Nie wszędzie kontrola jest zapewniana 24h - również w Polsce są lotniska które w zasadzie nie są czynne całą dobę (np. Warszawa), kontrola obszaru działa raczej przez cały czas.

·
Registered
1,951 Posts
600 tysięcy koron to duża pensja na norweskie warunki?
Hmm, ok 380.000 to średnia krajowa dla wszystkich branż w roku 2009. Osobiście uważam że to dużo. Zreszta gdzieś słyszałem, że tutejsi kontrolerzy nie strajkowali przeszło 10 lat, więc chyba im odpowiada.

a jak wyglada czas pracy?
Pewnie tyle ile w danym kraju stanowią prawa pracy/umowy branżowe.

1 - 16 of 16 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.