SkyscraperCity banner

1 - 20 of 35 Posts

·
Registered
53 Posts
Floors: -
Height: 80 mt (Max)
Architech: İki Design Group
Developer: Polat inşaat/Piyalepaşa Gayrimenkul
Bloks: -/+ 20
Housing Units: 760
Offices: -
Stores: -

"Polat markasının inşaattaki tecrübesini ve gücünü “Piyalepaşa İstanbul” ile devam ettiren Piyalepaşa Gayrimenkul, konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan projenin detaylarını ve satış rakamlarını açıkladı. İstanbul’un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa Bölgesi’nde 800 milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirilen ve Nisan ayında satışa çıkacak olan projede konutların ilk metrekare satış fiyatları 7 bin 500 ile 8 bin 500 TL arasında değişiyor."
Piyalepaşa İstanbul Resim/ Pic

Piyalepaşa İstanbul Konum

http://www.piyalepasa.com.tr/

·
Moderator
31,161 Posts
  • Like
Reactions: Zaz965

·
Registered
4,641 Posts
yesil alanlar bi araya toplanir..... bi iki kucuk park yapilir...

gerisi yine bitisik nizam olabilirdi...

hatta kucuk bi meydan, plaza, carsi .... bile yapilabilirdi.

·
Moderator
31,161 Posts

·
Banned
2,405 Posts
Malzemeler filan baya kaliteli duruyo renderdan. Şu kısımlarını pek sevemedim ama:

Not: Şu an farkettim malzemelerin çok iyi göründüğü yakından olan renderlardaki genel planla, uzaktan bakışlı renderlardaki planlar birbirinden baya farklı. Uzaktan olan renderlarda kule daha uzun ve arkasındaki yapıların filan dizilişi farklı.

·
Registered
28,068 Posts
kapali sitemi?

acikcasi bana ViaPort gibi duvar olacak gibi geliyor.

Cok sIkIsIk gibi

• Like
Reactions: taskula

·
Registered
7 Posts
Mimari açıdan bakıldığında hemen karşısında yer alan piyalepaşa cami ile tasarımsal ve renk tonajları bakımından benzerlik göstererek bir bütünlük yakalanmaya çalışılmış. projenin bölgeyi bambaşka bir noktaya taşıyacağı aşikar. bomonti de yapılmaya devam eden 50+ kat kuleler yerine yatay mimarinin seçilmeside bölge için bir şans diye düşünüyorum.

1 - 20 of 35 Posts