Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 59 Posts

·
Banned
5 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Koliko je Varsava grad sivila, starih i olindranih autobusa i tramvaja, toliko je Krakov "obojen", lep i sa modernim voznim parkom:D

Krakov je drugi grad (zvanicno treci ali o tom drugom, Lodz-u, se vrlo malo cuje) i najveci turisticki magnet Poljske sa 750.000 stanovnika (1.2 miliona u siroj regiji) . Naravno, paralela Varsava/Krakov - Beograd/Zagreb pada na pamet.

Ove moje slike...pa, ne mogu reci da sam zadovaljan sa njima. Pratilo nas je neko gadno vreme cak iz Gdanjska, non-stop je padala kisica kiselkastog ukusa (valjda zbog blizine industrijske Silesije) pa nisam bas puno vremena posvetio slikanju - vise smo setali i uzivali gradom.

·
Banned
5 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Na jednoj od zadnjih slika se vidi blistavi zuti voz...prvo sam mislio da je to neka vrsta Beovoza dok nisam saznao da se radi o "Papskom Vozu":)
Saobraca nekoliko puta dnevno i vozi turiste od Glavne stanice Krakova do mesta rodjenja Jovana Pavla II.

Lepa ideja, nema sta:eek:kay:

·
Banned
4,790 Posts
jesu oni opsjednuti tim papom.

inace lijepe i tmurne slike. nazalost i meni se ne moze porediti sa pragom ni blizu, prag je sav svjez i sredjen. ali je i on donekle prljav tj po citavom gradu je nekakv zuit pijesak, koji daje osjecaj prljavstine.

inace je li ti uvijek probavas kisu :)

·
Registered
3,831 Posts
Pa imam isti utisak kao i ostali. Slike su super ako ne obraćaš pažnju na tmurno vreme. Od samog grada sam više očekivao, barem što se tiče šminke, ali deluje baš kao prijatan i umeren grad.

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Pa i izgleda malo bolje od Varsave ali kad sve saberem ocekivao sam mnogo vise od Poljske.

·
Registered
7,716 Posts
Krakow zbilja lici u jednom dijelu na Zagreb ,a to je onaj dio koji je u Zgb Lenucijeva potkova ,gotovo identicno postoji i u Krakowu , vjerujte jako slicno !
Inace , meni se grad svidja i volio bih ga opet posjetiti .
Naravno Prag je daleko ispred :master: ..ispred svih

·
Banned
2,560 Posts
Kraków looks a lot better in the sun. And it looks You were only in strict centre of Krakow. There is a lot more nice places in Krakow( Kazimierz-old Jewish District, Podgorze, Jozefa Dietla street Area, Vistula river, Old salt mine in Wieliczka.) Krakow is changing very fast now.

·
Banned
126 Posts
По овом поређењу испада Загреб уређен и весео а Београд сив и запуштен, што једноставно није истина. Београд је утемељен на таквом мјесту да једноставно не може бити ружан, сив или одбојан а најбољи доказ за то су ријеке људи које се сливају у њега стотинама година уназад. Ко је гледао sunset са Калемегдана зна о чему говорим...

ПС. Мени је Загреб одбојан самим својим именом које долази од словенског назива Загробље за насеље настало иза тог фамозног Аграма.

·
Kosovo is Serbia
4,519 Posts
По овом поређењу испада Загреб уређен и весео а Београд сив и запуштен, што једноставно није истина. Београд је утемељен на таквом мјесту да једноставно не може бити ружан, сив или одбојан а најбољи доказ за то су ријеке људи које се сливају у њега стотинама година уназад. Ко је гледао sunset са Калемегдана зна о чему говорим...

ПС. Мени је Загреб одбојан самим својим именом које долази од словенског назива Загробље за насеље настало иза тог фамозног Аграма.
Ne mogu da verujem da je neko KONACNO primetio sta je postavljac teme napisao u uvodnom postu....

Svaka cast za tebe....:cheers:

·
zloderator
2,893 Posts
a ja ne mogu da verujem da je nekome i dalje zanimljivo da upoređuje zagreb i beograd kada je neki treći grad u pitanju

inače, čudi me da nisam iskomentarisao ovu reportažu kada sam je ranije video..
dopadaju mi se slike,a i sam grad bez obzira na tmurno vreme! upravo bih ga zbog toga i obišao jer mi prijatno deluje i po ovako tmurnom vremenu :)

·
Banned
2,692 Posts
Bez uvrede, Krakov je mnogo lepsi grad od Zagreba. Jedina slicnost jeu boji tramvaja...
Ako jedinu sličnost vidiš u boji tramvaja, onda očito nisi bio ni u Krakovu ni u Zagrebu. Ova dva grada (identična i po broju stanovnika, cca 800.000) imaju toliko sličnosti u sebi (povijesna jezgra) da ti ne treba puno, boraveći u njima, kako bi došao do toga zaključka, a vidim da to ljudi zaključuju i samo na osnovu fotografija.
Ono po čemu Krakov "šiša" Zagreb nadaleko i naširoko jest turizam. Po godišnjem broju turista (8 mil.) ova poljska ljepotica gotovo može konkurirati cijeloj Hrvatskoj.

Sve u svemu, grad koji vrijedi posjetiti i koji će vas sigurno najugodnije iznenaditi.

:cheers:

Juliusz Slowacki kazalište u Krakovu

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

·
Manuscripts don't burn!
1,075 Posts
1 - 20 of 59 Posts