Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 22 Posts

·
Banned
19 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nastavljamo...

Nisam stigao da slikam grad sa vrha Palate Kulture i Nauke (imaju neko glupo radno vreme), pa sam se morao zadovoljiti slikama iz hotelske sobe na 36-om spratu Inter-Kontinentala....i kasnije iz bazena na 44-om spratu:eek:

·
Banned
4,790 Posts
vise sam ocekivao od varsava, poslije onih photoshopiranih slika ovdje na forumu, ocekivao sam mnogo vise.
meni iskreno ne djeluje nista extra. tj. bezveze je. i sve je sivo i tmurno.
jedino sto su ofarbali one komije.

·
Banned
19 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Tacno tako je bilo i moje misljenje. Mislim, kad sam posle svih ovih gradova konacno stigao u Beograd, skoro da sam oslepeo od raznih boja na ulicama:lol:

Beograd je ipak Beograd. Jeste da Varsava mozda ima prednost nekih 5-10 godine sto se tice infrastrukture(grad ima i tramvaje, i LRT("laki") i pravi, tj. teski metro) i nebodera, ali sto se tice ostalog, kaska za nama barem 20-tak godina.

Sledeci topik, malo kasnije....Varsavska Obala i "Zemun";)

·
Banned
4,790 Posts
u cemu bi ti rekao da kaska?
a sto se tice nebodera svaka cast, ali to ne cini grad razvijenim tj. zar je npr cirih nerazivjen, a nema nebodera, bar koliko ja znam.

·
Banned
19 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Pa recimo, po broju ugostiteljskih objekata. Mislim, kakav je to grad gde nemas gde da sednes i popijes pivo? Ima naravno, ali moras da potrosis dosta vremena trazeci ga . Kod nas je to dosta razvijenije. Imamo kafane na svakih 100 metara, barem na Vracaru i mom Zemunu:lol:

Obala je skroz zapustena, sto me je najvise sokiralo. Ocekivao sam vise:(
Ceo grad deluje kao nas Novi Beograd.

·
Registered
1,763 Posts
ne mogu, a da ne primetim nacin odevanja ljudi na ulicama... ipak mi nismo ona klasicna istocna evropa...kod njih i dalje provejava sovjetski duh....... npr... ona devojka na onom salteru, jedna od poslednjih slika... kakav neiskoriscen potencijal... zamislite sta bi ona ovde napravila od sebe...

·
Registered
575 Posts
neznam zasto kompleksi za tim nemboderima silnim. Ja ih volim ali netreba pretjerivati. Pa "Beogradjanka" je izgradjena kad u zapadnoj evropi mnogi gradovi to nisu imali. Polako bice svega...

·
ubahnista
4,626 Posts
Odlične fotke KM.

Moram da priznam da sam očekivao od varšave dosta više, ima daleko lepših gradova u Poljskoj :) Ovako sam srećan kada vidim u kakvom je stanju BGD heh.. Sada razumem puno njih koji kažu kako je varšava super na nebu a na zemlji onako..

·
Registered
867 Posts
posto KM kaze da Varsava je u nekim stvarima bolja a u nekim losija od Beograda, zanima me da li se na prvi pogled stvara utisak da je Varsava bogatiji ili siromasniji grad od Beograda, kako ljudi zive u Varsavi? da li je standard generalno kao u Beogradu, bolji ili losiji?

·
ubahnista
4,626 Posts
posto KM kaze da Varsava je u nekim stvarima bolja a u nekim losija od Beograda, zanima me da li se na prvi pogled stvara utisak da je Varsava bogatiji ili siromasniji grad od Beograda, kako ljudi zive u Varsavi? da li je standard generalno kao u Beogradu, bolji ili losiji?
Što pitaš? Oće li da ti bude bolje kada saznaš da se u Varšavi živi loše?[/quote]

Pa si živ ti :) Kada da očekujemo neku novu reportažu od tebe, trebalo bi da baciš neku dobru kao prošle :)

·
Registered
867 Posts
ziv sam... putovao sam malo po Srbiji ovog proleca, kacio sam fotke po forumu... nadam se uskoro i lepim reportazama iz inostranstva... a bas bih voleo da posetim tu istocnu Evropu, i nove EU clanice.

·
Banned
6 Posts
Pa tesko je to odgovoriti. Da si me pitao za razliku izmedju Toronta i Beograda pa ajde, ali razlika izmedju Varsave i Beograda je samo za nijansu bolja u korist jednog ili drugog grada. Ali iskrenog sam misljenja da Beogradjani uzivaju bolji kvalitet zivota.

I ponovio bih Stevino pitanje...kad ces da postiras svoje nove reportaze? Secam se one iz Italije prosle godine:)

·
Iroquois of Europe
9,899 Posts
Last Sunday on the freshly renovated Krakowskie Przedmieście Street there was festival of cultures. One of attractions was foreign cuisine. Serbia was represented by the "Mala Serbia" restaurant. :)

exotic dances ;)

our local Vietnamese community

salsa

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,641 Posts
Last Sunday on the freshly renovated Krakowskie Przedmieście Street there was festival of cultures. One of attractions was foreign cuisine. Serbia was represented by the "Mala Serbia" restaurant. :)

Cool :eek:kay: :cheers1: How did you like Serbian food?

·
Banned
20,777 Posts
Thanks for the pics, Petr:eek:kay:
Warsaw really is a great city and I will be back later this year, around Christmas-time :yes:

·
Registered
1,333 Posts
"Sausages were standard. I liked yogurt sauce and salad with grated feta or sth like that. "

Not as good as Polska kielbasa, eh? :clown:

·
Super Moderator
19,110 Posts
hm..jeli istina da Varšava izgleda tako dobro kao na slikama koje smo vidjeli? Ok, očito je da je na onim slikama na EE/Balkans dosta fotošopiranja, ali meni ni na ovim ne izgleda tako loše... Reko bi čovjek, još malo pa će izgledati kao Frankfurt...:lol:
Recite mi, jesam li u krivu ili stvarno grad nije ništa naročito?

1 - 20 of 22 Posts