SkyscraperCity banner

1381 - 1400 of 3486 Posts

·
Revista presei prahovene
1,711 Posts
Da Andrei, este vorba de cel spre Paulesti. Nu am mai trecut acum de curand prin zona sa vad daca s-a inceput ceva si acolo !
Nu s-a inceput inca nimic la sensul giratoriu suspendat. Toate fortele CJ-ului se concentreaza pe DJ236. Eu pariez ca intr-un an e gata!

Sa auzim de bine, ploiestenii mei (si nu numai) :cheers:

·
Registered
7 Posts
^^ Perfect! :cheers: Gara Ploiesti Est(2) vine la egala distanta intre garile Ploiesti Nord si Ploiesti Sud. Exact ce lipsea pentru a fi puzzle-ul complet! :cheers:

Pacat ca nimeni nu ia in serios aceasta oportunitate! :eek:hno:

Intervin si eu pe subiectul "Metrou Usor" cu adaugirea ca ar mai putea fi utile cateva statii pe inelul cfr: Crang, Podu Inalt, Cap Rudului, Buna Vestire, Dorobantu, Obor ...
Acesta ar stimula dezvoltarea zonelor respective.

·
Registered
7 Posts
O idee foarte buna si complexul subteran pietonal de la Gara de Sud+parcarea subterana. Datorita pozitiei ei centrale, Gara de Sud ar trebui sa devina nodul intermodal al transportului in zona metropolitana si oras.

As completa cu faptul ca la acest complex ar trebui conectate si cele doua pasaje pietonale subterane din gara de sud si prelungite pana la iesirea in strada Marfurilor.

Mai sper si ca vor fi prevazute si toalete publice .....

·
Registered
339 Posts
Am trecut chiar azi pe acea strada Podul Inalt si in afara de faptul ca asfaltul arata de ca si cum ar fi penultimul strat (si nu cel de uzura), liniile alea sunt tremurate in asa hal de zici ca ala cuutilajul era cel putin beat daca nu si drogat !

PS : Au asfaltat si Strada Calarasi si se pregatesc de asfaltat strada Cristianul si Intrarea Regimentului (au asfaltat doar parcarile cu acelasi asfalt de 2 lei > am racait putin cu piciorul si se desprindea piatra din el !!!)

·
Registered
172 Posts

·
Revista presei prahovene
1,711 Posts
Intervin si eu pe subiectul "Metrou Usor" cu adaugirea ca ar mai putea fi utile cateva statii pe inelul cfr: Crang, Podu Inalt, Cap Rudului, Buna Vestire, Dorobantu, Obor ...
Acesta ar stimula dezvoltarea zonelor respective.
Foarte buna propunerea ta!

PS: Bine ai venit pe forumul SSC! :cheers:

·
Registered
1,001 Posts

·
Registered
23 Posts
Am trecut chiar azi pe acea strada Podul Inalt si in afara de faptul ca asfaltul arata de ca si cum ar fi penultimul strat (si nu cel de uzura), liniile alea sunt tremurate in asa hal de zici ca ala cuutilajul era cel putin beat daca nu si drogat !

PS : Au asfaltat si Strada Calarasi si se pregatesc de asfaltat strada Cristianul si Intrarea Regimentului (au asfaltat doar parcarile cu acelasi asfalt de 2 lei > am racait putin cu piciorul si se desprindea piatra din el !!!)

Tot ce s-a asfaltat anul asta in Ploiesti la anul, sau hai sa fim optimisti in 2 ani, v-a fi "zob"(deabia astept sa treaca iarna asta si viitoarea sa vad cata drepatate am avut....daca nu imi fac mea culpa :nuts: h3h3h3h3 nu o sa am ocazia ). Dureros e ca tot ce s-a investit e din banii nostri, bani imprumutati pe "jdemii de ani"...nu stiu cum o sa scoatem camasa unor astfel de investitii.

Ca fapt divers acum 2 ierni un brasovean imi spunea ca e foc si para pe primarul orasului lui ca "domne' nu vrea sa arunce cu antiderapant(sare, nisip si alte combinatii de asta data chimice) ca sa nu strice asfaltul, intra doar cu plugul si asta tot lasa zapada"...dar ei macar au starzi asfaltate cat de cat cum trebuie si in ziua de azi.

Propunere pt primarie: anul asta, ca sa nu se strice ce tocmai ati asfaltat, sa se imprastie pe carosabil lichid de parbriz diluat in proportia de 10/1 =)) ( 10 litri apa/ 1 litru lichid magic gata diluat). Rezultat: cel mai mare patinuar din lume fara fonduri UE :D( asta ca sa fim si noi in categoria "asa da" cu ceva).

·
Registered
160 Posts
^^
Ploiesti West Park. Loved it from the first time I saw it.:applause:

Ma bucur ca acest proiect atrage investitori si sper sa se apropie cat mai mult de randarea prezentata mai sus in viitorul apropiat.:cheers:

·
Revista presei prahovene
1,711 Posts
update-uri de 1 Decembrie

esplanada Casei de Cultura a Sindicatelor: (proiect finalizat in vara)

renovare & reconsolidare Palatul Culturii:

Tiara Business Center:

Hilton Double Tree:

1381 - 1400 of 3486 Posts