SkyscraperCity banner
1 - 20 of 26 Posts

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zapraszam do nowego wątku o mieście Plymouth. Położone w poł-zach Anglii na granicy hrabstwa Devon i Kornwalii , Plymouth jest partnerskim miastem Gdyni i liczy 250 tysięcy mieszkańców. Podobnie jak w Gdyni mieści się tu baza marynarki wojennej. Miasto było mocno bombardowane przez Niemców podczas drugiej wojny światowej co miało duży wpływ na jego dzisiejszy wygląd.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #2 ·
tylko niech ktoś mi powie jak sie dodaje fotki bo jestem tu nowy i nie moge się jakoś połapać:)

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #4 ·
ok dzieki a jak mam usunać post? bo jak klikam na edit to nigdzie nie ma opcji delete.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
ok 1 fotka jeśli wszystko pójdzie dobrze. To budynek największej dyskoteki w Plymouth na głównej ulicy miasta. Dyskoteka nieczynna ponieważ sprzedawano w niej dragi i została zamknięta 2 lata temu.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #7 ·
i nic, nie pojawila sie fotka mimo iż dodałem prawidłowo:(

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Spoko udalo sie, dzieki. Oto nastepna porcja zrobiona w centrum i na nabrzeżu.

·
Registered
3,149 Posts
Ja byłem w zeszłe wakacje w pobliskim Bournemouth i muszę powiedzieć że miasto a w szczególności okolica arcyciekawa. Na prawdę, nie spodziewałem się tego. Rzeczy do zobaczenia w mieście i okolicy na dobry miesiąc (na prawdę). W efekcie w ciągu 2 tygodni zrobiłem coś ok 3 000 fotek :D

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #12 ·
To miasto ma rowniez ladne zakatki, a okolice przepiekne. Kornwalia i Devon powalają. Dodam wiecej fotek jutro.

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
26,342 Posts

Ciekawostka. To bloki z wielkiej płyty. Przyklad "rewitalizacji" pokazywany na calym swiecie.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
Tym razem kilka starszych fotek z ubiegłych 2 lat.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Kolejna porcja fotek. Tym razem swieżutkie bo zrobione dzisiejszego deszczowego dnia.

Ten "komunistyczny" budynek w dali to urząd miasta

Tutaj nowiutki gmach University of Plymouth

Tu z kolei część największej galerii handlowej "Drake Circus" w centrum miasta

Przystań dla promów. Można stąd popłynąć do Francji i Hiszpanii.

·
I see no changes
31 Posts
Pięknie położone miasto. Ponoć kornwalia jest najczęściej wybieranym miejscem letniego wypoczynku w UK. Możliwe że w tym roku ja również tam zawitam (wczasy to raczej nie ale kilka dni jak najbardziej). Powiedz mi jak tam jest z pogodą w przekroju roku? Chyba musi być lepiej niż na północy, bo w Londynie na pewno jest.

·
Nie lubię perhydrolu
w ruchu... ośmiu gwiazd
159 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Pogoda jest tu bardzo zmienna ale jak na Anglie całkiem niezła. Zeszłoroczne lato było tragiczne jak w całym UK ale tej wiosny jak narazie jest wiele słonecznych dni. W zeszły weekend zrobiłem sobie wypad do Kornwalii na Land`s End i Porthcurno, gdzie ludzie sie normalnie opalali i kąpali w morzu mimo ze temperatura powietrza wynosila ok 20 stopni a morza ok 12 :). W porównaniu do Londynu latem jest zwykle 2-3 stopnie mniej z racji bliskości morza. Są jednak czasem dni, że pogoda jest lepsza niż w Londynie:) Okolice są naprawde przepiekne, super położone plaże z klifami i skałami dookoła. Dużo zielonych wzgórz co przypomina mi do złudzenia Irlandię. Polecam!

1 - 20 of 26 Posts