SkyscraperCity banner

961 - 980 of 2273 Posts

·
Moderator
Joined
·
77,842 Posts
Budimex ukończył drogową inwestycję za ponad 100 mln zł
Autor: wnp.pl (TE) | 03-11-2014 20:26
Blisko 29-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 892 z Zagórza do Komańczy został oddany do użytku. Trasę za 104,1 mln zł netto rozbudował Budimex.

Kontrakt podpisano we wrześniu 2012 r., a zamawiającym był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W Zagórzu trasa łączy się z drogą krajową z Sanoka do Krościenka, w Komańczy z drogą wojewódzką Tylawa - Ustrzyki Górne.
Ciąg dalszy : http://budownictwo.wnp.pl/budimex-ukonczyl-drogowa-inwestycje-za-ponad-100-mln-zl,237647_1_0_0.html
 

·
Registered
Joined
·
82 Posts
Rusza rozbudowa DW 897 Komańcza - Radoszyce

Dobra wiadomość: zaczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 897 na odcinku Komańcza – Radoszyce. Aktualnie mamy już zakończoną gruntowną modernę drogi wojewódzkiej 892 Zagórz – Komańcza (swoją drogą piękna, widokowa trasa). Teraz po modernizacji odcinka do Radoszyc droga dojazdowa od DK-84 w Zagórzu do przejścia granicznego PL/SK Radoszyce - Palota bedzie miała wreszcie przyzwoity standard. Co ciekawe - DW 897 od Radoszyc w kierunku Cisnej była przez ostatnie lata odcinkowo modernizowana i obecnie prawie do Smolnika za Nowym Łupkowem jedziemy jak po stole, dalej niestety jest już gorzej nie licząc kilku odbudowanych obiektów mostowych. Ostatnio jak śmigałem na rowerze z Majdanu w górę doliną Solinki widziałem prace przy montażu barier energochłonnych wykonywane przez firmę Prowerk sp. z o.o. z Krakowa w okolicy bazy kolejki wąskotorowej. Dalszych prac nie stwierdzono poza łataniem dziur. Ale przyznać należy że ruch na tej trasie znikomy.

http://podkarpackie.pl/index.php/gospodarka-i-transport/3577-bedzie-nowa-droga
 

·
Registered
Joined
·
11,649 Posts
Stalowa Wola i Nisko będą miały obwodnicę

W przyszłym roku ogłoszony ma być przetarg na zaprojektowanie i budowę wspólnej obwodnicy Stalowej Woli i Niska (Podkarpackie). Trasa ma mieć długość ok. 15 km i ułatwi tranzyt z centralnej Polski do przejść granicznych z Ukrainą.

Jak poinformował Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,obecnie opracowywana jest koncepcja programowa dla obwodnicy dwóch podkarpackich miast.Koncepcja uściśli zakres rzeczowy i finansowy inwestycji, a także określi wytyczne dla projektu budowlanego.

"Dokument ten powinien być gotowy w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Gdy będziemy mieć zapewnione finansowanie budowy obwodnicy, to jesteśmy w stanie ogłosić przetarg w okolicach marca 2015 r. Budowa będzie przebiegać w systemie projektuj - buduj, co przyśpieszy inwestycję. Przy tych założeniach obwodnica mogłaby powstać w połowie 2019 r." - zaznaczył Wysocki.

Obwodnica Stalowej i Niska ma być finansowana w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020. Dokument jest obecnie aktualizowany i - jak zapewnił wiceminister rozwoju regionalnego i infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz - inwestycja ta ma być wpisana na listę podstawową. "Bardzo nam zależy, aby budowa tej obwodnicy rozpoczęła się jak najszybciej" - dodał.

Obwodnica rozpocznie się w Stalowej Woli na skrzyżowaniu ul. Chopina z ul. Podskarpową. Później będzie prowadzona wzdłuż wału przy rzece San w kierunku Niska. Koniec trasy zaplanowano na terenie gminy Rudnik nad Sanem, gdzie połączyć ma się z planowaną drogą ekspresową S19. Długość drogi wyniesie ok. 15 km.
http://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/stalowa-wola-i-nisko-beda-mialy-obwodnice,64583.html
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Przebudowa drogi Jarosław-Pruchnik zakończona

powiat jarosławski, Jarosław, Pruchnik, drogi, komunikacja,
Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 880 Jarosław - Pruchnik.

To 16-kilometrowy odcinek trasy od skrzyżowania krajowej "4" z ulicą ul. Jana Pawła II w Jarosławiu do skrzyżowania z drogą wojewódzkąnr 881 w Pruchniku. Droga wraz z otaczającą ją infrastrukturą została zmodernizowana, ponadto przebudowano most na Mleczce.

Koszt inwestycji to blisko 40 milionów złotych.

Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Wykonawcą remontu była firma Strabag.
RadioRzeszów
 

·
Registered
Joined
·
11,649 Posts
Podkarpackie analizuje łączniki autostradowe

Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego przygotowało analizę dotyczącą struktur funkcjonalno-przestrzennych oraz dostępności komunikacyjnej terenów zlokalizowanych w sąsiedztwie węzłów autostrady A4. Na ostatnim posiedzeniu analizowali ją członkowie Zarządu Województwa.
Celem opracowania było rozpoznanie terenów wokół węzłów autostradowych w zakresie istniejącej oraz planowanej struktury funkcjonalno-przestrzennej, określenie istniejącej dostępności do węzłów oraz wskazanie możliwości dalszego rozwoju układu komunikacyjnego, poprawiającego osiągalność węzłów autostradowych.

Wykonywane prace wymagały przeprowadzenia 13 spotkań z władzami samorządowymi oraz dokonania wizji terenowych w celu zidentyfikowania i określenia projektowanych terenów inwestycyjnych oraz ich połączeń komunikacyjnych z węzłami autostradowymi na A4. Spotkania odbyły się w Urzędach Gmin: Dębica, Żyraków, Świlcza, Przeworsk, Radymno, Orły, Żurawica, Medyka, Ropczyce i Sędziszów Małopolski oraz w Urzędach Miast: Dębica, Łańcut i Przemyśl. (...0
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/podkarpackie-analizuje-laczniki-autostradowe-46147.html
 

·
Registered
Joined
·
8,463 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Rzeszów: Remont (odnowa) drogi wojewódzkiej Nr 865 Jarosław - Bełżec w km 63+300 - 63+830 w miejscowości Narol
Numer ogłoszenia: 234889 - 2014; data zamieszczenia: 10.11.2014

ZAMAWIAJĄCY: Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 407927,58 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych, Tomaszów Lubelski

Cena wybranej oferty: 420314,75 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
104 Posts
Rodzaj przetargu : PRZETARG NIEOGRANICZONY
Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Łańcut) z drogą krajową nr 4 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”
http://www.pzdw.pl/index.php?content=przetargid3349

Rodzaj przetargu : PRZETARG NIEOGRANICZONY
Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Dębica Wschód) z drogą krajową nr 4 i drogą wojewódzką nr 985 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”
http://www.pzdw.pl/index.php?content=przetargid3348

Rodzaj przetargu : PRZETARG NIEOGRANICZONY
Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Sędziszów Małopolski) z drogą krajową nr 4 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”
http://www.pzdw.pl/index.php?content=przetargid3347
 

·
Registered
Joined
·
2,995 Posts
Wrzucę poglądowy przebieg łańcuckiego łącznika, bo chyba nigdzie jeszcze mapki nie było. Pochodzi z materiałów z przetargu (link w poście @k17)


Klasa drogi: G. Docelowy przekrój drogi wojewódzkiej na prostej z jezdnią o szerokości pasa ruchu równą 3,5 m oraz poboczem o szerokości 1,25m (w tym pobocze o nawierzchni bitumicznej szerokości 0,5m oraz pobocze gruntowe o szerokości 0,75m)
Zgodnie z planowanym przez Podkarpackie Biuro Planowania Przestrzennego przebiegiem nowego odcinka drogi, zakłada się lokalizację początku planowanego łącznika autostradowego (węzeł Łańcut – węzeł typu „trąbka”) w obrębie istniejącego ronda autostradowego na drodze wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Łańcut – Szklary, którego lewy wylot prowadzi ruch poprzez łącznicę w kierunku autostrady A4. Trasa planowanego łącznika przebiega w kierunku wschodnim i południowo - wschodnim, przekraczając istniejącą infrastrukturę drogową m.in. drogę powiatową nr 1521R Czarna – Wola Dalsza i drogę powiatową nr 1519R Łańcut (Podzwierzyniec) – Białobrzegi, cieki wodne oraz istniejącą infrastrukturę kolejową (linia kolejowa E30/C-E30). Włączenie planowanego łącznika do drogi krajowej nr 4 przewiduje się w obrębie istniejącego skrzyżowania drogi krajowej nr 4 z drogą gminną nr 109867R w m. Łańcut.
Czy to dobry wątek? Czy jednak powinno to być w autostradowym?
 

·
Registered
Joined
·
2,053 Posts
Patrząc na powyższą mapę nasuwa mi się jedno pytanie - czy nie można było wybudować węzła Łańcut po prawej stronie dw 877? Węzeł "celowałby" wtedy prosto w łącznik i oszczędzał pewnie z 500 m do kilometra trasy. Czy plany łącznika powstały teraz czy jego przebieg znany był już wcześniej?
 

·
Moderator
Joined
·
16,836 Posts
Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Dębica Wschód) z drogą krajową nr 4 i drogą wojewódzką nr 985 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”
Chcą budować dodatkowy wiadukt nad autostradą? Nie dało się wcześniej uzgodnić z GDDKiA, żeby w tym miejscu zaprojektowała i wybudowała przejazd pod autostradą?

Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej – łącznika autostrady A4 (węzeł Sędziszów Małopolski) z drogą krajową nr 4 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi”
Fajnie, załatwia to problem połączenia z DK94 ale nie załatwia problemu dostępu do DW prowadzących na północ.
 

·
Registered
Joined
·
104 Posts
Rodzaj przetargu : PRZETARG NIEOGRANICZONY
Przetarg na : Opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego dla zadania pn. „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska od skrzyżowania z drogą krajową Nr 4 w miejscowości Gwizdaj do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 835 w miejscowości Przeworsk
http://www.pzdw.pl/index.php?content=przetargid3353

Zakres Programu Funkcjonalno – Użytkowego obejmie budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 835 stanowiącego łącznik drogi krajowej nr 4 z istniejącą drogą wojewódzką Nr 835. Początek nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 835 planuje się w obrębie zaprojektowanego ronda w ciągu drogi krajowej Nr 4 w miejscowości Gwizdaj (rondo wg odrębnego opracowania), z którego prawy wylot będzie prowadził na przedmiotowy odcinek drogi wojewódzkiej Nr 835. Trasa planowanego nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 835, przebiega w kierunku wschodnim i południowo – wschodnim. Koniec (wylot) planowanego nowego odcinka drogi wojewódzkiej Nr 835 przewiduje się w obrębie granicy administracyjnej miasta Przeworsk (ul. Węgierska) do istniejącej drogi wojewódzkiej Nr 835.
 

·
Registered
Joined
·
16,663 Posts
Chcą budować dodatkowy wiadukt nad autostradą? Nie dało się wcześniej uzgodnić z GDDKiA, żeby w tym miejscu zaprojektowała i wybudowała przejazd pod autostradą?
Nie wiem czy kiedyś się przyglądałeś mapce ze strony kontraktu budowy odcinka A4 z Tarnowa do Dębicy. Na niej był naniesiony ten wiadukt, miał nawet swoje oznaczenie i przerywaną linią był naniesiony nowy przebieg drogi wojewódzkiej. Czemu nie wybudowano tego wiaduktu to nie wiadomo.
 

·
Moderator
Joined
·
16,836 Posts

Podobno dzisiaj (z dwuletnim opóźnieniem) oddano do ruchu odcinek Prusie - Siedliska na pograniczu województw podkarpackiego i lubelskiego. Odcinek ten do tej pory był nieutwardzonym leśnym duktem i kilkakrotnie przewijał się w Kretynizmach.

Źródło
 

·
Moderator
Joined
·
16,836 Posts

·
Registered
Joined
·
11,649 Posts
^^
Nieco obszerniejsze info oraz filmik wraz ze zdjęciami:
(...)Oddany właśnie do użytku fragment drogi wojewódzkiej 867 liczy nieco ponad 2 kilometry. Jego budowa kosztowała 5 mln złotych. Kwotę tę pokrył z własnego budżetu samorząd województwa, jest jednak szansa, że zostanie ona zrefinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. Na mapach ten fragment drogi wojewódzkiej istniał od dawna. W rzeczywistości była to jednak jedynie droga leśna.(...)


http://www.podkarpackie.pl/index.ph...arpackie-i-lubelszczyzne-polaczyla-nowa-droga
 
961 - 980 of 2273 Posts
Top