SkyscraperCity banner

1 - 7 of 7 Posts

·
Moderator
13,625 Posts
Discussion Starter #1
Podkarpackie Green Velo: z Przemyśla do Rzeszowa

Dwa zeszłoroczne wyjazdy na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo nie zaspokoiły mojej ciekawości na temat najsłynniejszego przedsięwzięcia w polskiej turystyce w ostatnich latach. To było wciąż zbyt mało, by wyrobić sobie własną, ostateczną opinię na temat całej inwestycji. W tym roku za cel obrałem więc atrakcyjne Podkarpacie, gdzie moje trasy wyznaczać miał właśnie szlak Green Velo. Na początek - jego najbardziej górzysty odcinek po Pogórzu Przemyskim i Pogórzu Dynowskim - trzy dni jazdy z Przemyśla do Rzeszowa.

Spis treści

1. Podkarpackie Green Velo na trzy razy
  2. Wielonarodowościowy i wielowyznaniowy Przemyśl
  3. Zagadkowy rynek w Przemyślu
  4. Przywitanie z Green Velo nad Sanem
  5. Cel na przyszłość: Forteczna Trasa Rowerowa
  6. Czasem warto zjechać z Green Velo
  7. Na zamku w Krasiczynie
  8. Green Velo przez Pogórze Przemyskie i Pogórze Dynowskie
  9. Trasa rowerowa Doliną Sanu
  10. Krzywcza - cerkiew i internetowe ślady historii
  11. Piękne cerkwie w Piątkowej i w Uluczu
  12. W miejscu zbrodni UPA w Borownicy
  13. Piękne przesłanie z Podkarpacia
  14. Do niedawna najstarsza cerkiew w Polsce
  15. Malownicze Green Velo za Dynowem
  16. Rzeszów jak Reykjavik (trochę)
  17. Na przepięknym rynku w Rzeszowie
  18. Nocleg na zamku i namiot na wszelki wypadek
  19. Jak to jest z tym Green Velo?
  20. Podkarpacie wymarzone na rowerową wyprawę

Całość:

http://www.znajkraj.pl/podkarpackie-green-velo-z-przemysla-do-rzeszowa

·
Registered
540 Posts
Niestety, ale mam podejrzenia, że Autor nie zadał sobie zbyt wiele trudu i przed napisaniem tekstu nie przeczytał kilku książek o historii, geografii terenów po których podróżował rowerem. Wymaga tego uczciwość wobec czytelników. Gdyby ten trud sobie zadał, to rynek przemyski nie byłby dla Autora "zagadkowy" itp.

Tekst nie jest wolny od wtrętów ideologicznych: "We wschodniej Polsce zawsze będzie mnie urzekać jej dawna wielokulturowość, wielonarodowosć, wielowyznaniowość. To, przed czym dziś w Polsce zaczynamy uciekać, przez wieki stymulowało rozwój tych terenów". Co mnie obchodzi stosunek Autora do problemu uchodźców w Europie? Przecież artykuł tego nie dotyczy.

----
Dodane: 17 października:

To co powyżej zostało podkreślone i wytłuszczone, to jest to co nazwałem "wtrętem ideologicznym". Zostałem zmuszony "łopatologicznie" to dopisać, bo jak widać poniżej uczestnicy forum nie rozumieją, lub nie chcą zrozumieć, kilku prostych zdań.

·
Zbyszek
1,247 Posts
... Co mnie obchodzi stosunek Autora do problemu uchodźców w Europie? Przecież artykuł tego nie dotyczy.
Zapomniałeś dodać, że autor jest jeszcze zwolennikiem eugeniki, ekoterroryzmu a jego ojciec był komunistycznym oprawcą o wymownym nazwisku Goldstein :bash:

·
Moderator
13,625 Posts
Discussion Starter #4
Niestety, ale mam podejrzenia, że Autor nie zadał sobie zbyt wiele trudu i przed napisaniem tekstu nie przeczytał kilku książek o historii, geografii terenów po których podróżował rowerem. Wymaga tego uczciwość wobec czytelników. Gdyby ten trud sobie zadał, to rynek przemyski nie byłby dla Autora "zagadkowy" itp.

Tekst nie jest wolny od wtrętów ideologicznych: "We wschodniej Polsce zawsze będzie mnie urzekać jej dawna wielokulturowość, wielonarodowosć, wielowyznaniowość. To, przed czym dziś w Polsce zaczynamy uciekać, przez wieki stymulowało rozwój tych terenów". Co mnie obchodzi stosunek Autora do problemu uchodźców w Europie? Przecież artykuł tego nie dotyczy.
Nie bardzo wiem co jest ideologicznego w stwierdzeniu faktu, że w historii Polski bardzo wiele wniosły osoby o innej kulturze, religii i narodowości?

I proszę nie ciągnąć tego wątku.

·
Registered
540 Posts
Nie bardzo wiem co jest ideologicznego w stwierdzeniu faktu, że w historii Polski bardzo wiele wniosły osoby o innej kulturze, religii i narodowości?

I proszę nie ciągnąć tego wątku.
Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiedzieć muszę. Niestety, ale nie zrozumiałeś, lub nie chcesz zrozumieć, tych dwóch zdań które zacytowałem. Naprawdę nie zauważyłeś słów "przed czym dziś w Polsce zaczynamy uciekać"? I teraz kluczowe pytanie: czy one odnoszą się do przeszłości, czy do teraźniejszości?

·
znajkraj
180 Posts
To infrastruktura rowerowa w wydaniu mocno wirtualnym ;), bo nie zauważyłem najdrobniejszej chyba formy drogi rowerowej na trasie, ale ze względu na imponującą wartość krajoznawczą, warto wspomnieć, że:

Forteczna Trasa Rowerowa dzięki zrewitalizowanym obiektom Twierdzy Przemyśl zyskała bardzo na wartości. Przejechałem po obiektach obecnych bezpośrednio przy trasie i byłem (jestem!) pełen uznania dla wykonanej pracy. Pisałem to już w wątku "zabytkowym":

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=148548075#post148548075

... że Twierdza Przemyśl w zadbanej formie, przy jednak trochę wyremontowanych nawierzchniach, lepszym wariancie wylotowym pętli południowej, itp., mogłaby być jedną z wizytówek turystyki kwalifikowanej w Polsce.

Razem z Sanradweg ;) - ach, co to było, gdyby pieniądze z Green Velo włożyć w piękną trasę rowerową wzdłuż Sanu...

Dla formalności ;), przykłady rowerowych nawierzchni na FTR - tylko na dzień dobry przed Łętownią nowy asfalt:

A poza tym wszystko co możliwe:

Komplet wrażeń z wycieczki po Fortecznej Trasie Rowerowej tutaj:

http://www.znajkraj.pl/podkarpacie-twierdza-przemysl-i-forteczna-trasa-rowerowa

Pozdrawiam :)

Szy.

PS. Kwazeuszu, dla Ciebie też pozdro :) - wybacz mi ułomnemu. Mam swój punkt widzenia, wyrażam go śmiało, bo robię to na własnym blogu i we własnym imieniu, ale chętnie słucham uwag merytorycznych. Jeśli się gdzieś mylę, co przecież może się zdarzyć - wal śmiało :)

·
Wygnaniec z Wygnańca
1,091 Posts
Podkarpackie propozycje projektów do Krajowego Programu Odbudowy. Wśród nich "Budowa sieci głównych połączeń dla transportu rowerowego w województwie podkarpackim" za bagatela... 1,5 mld zł :oops: Ale cała ta lista wygląda, jakby się pododawało do każdej pozycji po jednym zerze i powinno być 150 mln.

1 - 7 of 7 Posts