SkyscraperCity banner

1381 - 1400 of 1453 Posts

·
Registered
12,029 Posts

Koszki.

Zaraz za Koszkami minęliśmy wieś Gredele której ku swej sromocie nie uwieczniłem na zdjęciu. Ale jak mnie oświecił jeden z panów kolejarzy ( i to dwu czy trzykrotnie :) ) z tej miejscowości pochodzi wielka gwiazda publicznej ... tzn. pisowskiej telewizji pana Kurskiego ( zwanej powszechnie Kurwizją ) pan Zenek Martyniuk twórca wielu discopolowych szlagierów

Kolejny przystanek Gregorowce.

Gregorowce.

·
Registered
12,029 Posts

Przerywnik z trzewi szynobusu ;).

Wielka plantacja aronii ( czy też borówki - nie pamiętam już w każdym bądź razie są to już tereny blisko Puszczy Białowieskiej ) gdzie jak mnie ponownie oświecił jeden z panów kolejarzy często spotykane są nawet liczące kilkadziesiąt osobników stada żubrów które tu się niczym nie niepokojone spokojnie dożywiają :).

Zaczyna się miasteczko Kleszczele. Widoczna rzeka Nurzec.

DK 66(6) ;)

Piękny, rzadko już występujący piętrowy drewniany z XIX w. dworzec kolejowy w Kleszczelach. Szkoda, że przy okazji remontu linii nie wyremontowano go bo to prawdziwa perełka.

·
Registered
1,045 Posts
Jak zwykle piękna relacja z wyjazdu w południowe zakątki województwa podlaskiego. Wiedza pozyskana u kolejarzy jest bezcenna.

Tytułem przykładu, jeszcze w dawnych czasach zostałem poinformowany przez lokalnych kolejarzy że były budynek stacyjny znajdujący się w Bielsku Podlaskim to był barak pozyskany z obozu koncentracyjnego. Jest on nawet aktualnie upamiętniony na jednym ze zdjęć w opisie z historii stacji znajdującym się przed nowym budynkiem stacyjnym w Bielsku Podlaskim.

·
Registered
270 Posts
Nie wiem, czy pytać po raz drugi ale mam pytanie na temat linii kolejowej nr 36 i 49:
1. Co będzie z odcinkiem Ostrołęka - Śniadowo ? Czy ten 25 kilometrowy odcinek też jest planowany do elektryfikacji i wznowienia połączeń pasażerskich ?
2. Czy pomiędzy linią kolejową nr 49, a 36 powstanie łącznica, która umożliwi pociągom bezpośredni przejazd na linię kolejową do Łomży bez konieczności zatrzymywania się w Śniadowie i zmieniania kierunku ? Nawet zdaje mi się, że chyba w przeszłości istniała taka łącznica kolejowa.

·
Registered
1,789 Posts
Czy na dworcu w Czeremsze nie można było wejścia zrobić z drugiej strony? Na lokalizację wejście narzekano jak budowano pierwszy dworzec. Budowany od zera dworzec nie naprawił tego błędu.
Może jest jakaś głębsza przyczyna ze wejście jest tak daleko od peronów?

·
Registered
270 Posts
Nie jestem pewien tych informacji, ale czy wiadomo coś o przyjeździe SN82-003 z Pleszewa do Białegostoku w celu obsługi połączeń do Czeremchy i Hajnówki ? Prawdopodobnie chyba Podlaski Zakład Polregio będzie chciał kolejnego holendra dzierżawić od SKPL.

·
Registered
12,029 Posts

To "trochę" dziwne, że 2,5 tyś Czeremcha otrzymała całkiem nowy przestronny dworzec a w ramach remontu torów z Białegostoku do Ełku nie powstanie dworzec w białostockich Starosielcach, które wraz z otaczającymi je dużymi osiedlami SM Słoneczny Stok liczą ok. 50 tyś mieszkańców i są dobrze skomunikowane ze w.w. stacją. Przy okazji modernizacji tej linii co prawda proponowałem odbudowę historycznego gmachu starosielskiego dworca z 1873 r., ale podobny do tych postawionych w Czeremsze czy Bielsku Podlaskim też byłyby okej. Jak tak dalej pójdzie to 300. tyś. wojewódzki Białystok będzie miał tylko jeden dworzec co byłoby jakimś doprawdy kuriozum.

Szynobus którym udamy się do Hajnówki.

cdn.

·
Registered
1,789 Posts
1381 - 1400 of 1453 Posts