SkyscraperCity banner

1401 - 1420 of 1453 Posts

·
Registered
466 Posts
Nie wiem, czy pytać po raz drugi ale mam pytanie na temat linii kolejowej nr 36 i 49:
1. Co będzie z odcinkiem Ostrołęka - Śniadowo ? Czy ten 25 kilometrowy odcinek też jest planowany do elektryfikacji i wznowienia połączeń pasażerskich ?
2. Czy pomiędzy linią kolejową nr 49, a 36 powstanie łącznica, która umożliwi pociągom bezpośredni przejazd na linię kolejową do Łomży bez konieczności zatrzymywania się w Śniadowie i zmieniania kierunku ? Nawet zdaje mi się, że chyba w przeszłości istniała taka łącznica kolejowa.
1. Będzie niezelektryfikowany i przystosowany do wznowienia ruchu pasażerskiego
2. Będzie łącznica. W przeszłości był to pierwotny przebieg linii, nawet część Śniadowa tamże na mapach określana jest jako Stara Stacja

·
Registered
270 Posts
@Bad.Luck: 1. No coś mi tu nie pasuje; Skoro odcinek Ostrołęka - Śniadowo nie będzie zelektryfikowany to czy w ogóle będzie miał sens wznowienie ruchu pasażerskiego na tym odcinku. Poza tym jaki miałby się na tym odcinku odbywać ruch pasażerski ? Czy byłyby to połączenia Polregio do Ostrołęki, lub ewentualnie dalej do Szczytna, czy jakieś połączenia Kolei Mazowieckich lub dalekobieżne, które realizowałoby PKP Intercity ? Jak dla mnie uważam, że większy potencjał byłby gdyby odcinek Ostrołęka - Szczytno zostałby zelektryfikowany w czasie realizowania inwestycji związanej z elektryfikacją 36.
2. Mogłem się domyślić. Nie pozostaje też do ukrycia, że zapewne będzie to jednotorowa zelektryfikowana łącznica.

·
Registered
193 Posts
1. Będzie niezelektryfikowany i przystosowany do wznowienia ruchu pasażerskiego
Szkoda, może miałoby sens, żeby do Łomży przedłużone zostały składy KM kończące w Ostrołęce obsługiwane ezt. Ale wiadomo, granica województw...

A odbudowana łącznica to swoją drogą bardzo dobry pomysł dla szynobusów do Łap/Białegostoku.

·
Registered
1,045 Posts
Szkoda, może miałoby sens, żeby do Łomży przedłużone zostały składy KM kończące w Ostrołęce obsługiwane ezt. Ale wiadomo, granica województw...

A odbudowana łącznica to swoją drogą bardzo dobry pomysł dla szynobusów do Łap/Białegostoku.
To miałoby sens jak wiele innych rzeczy. Ale jak zwykle realia są jakie są. Na koniec dnia liczy się biurokracja, przepisy i samo prawo. Wszystko jest tak zdefiniowane żeby tematowi łeb ukręcić.

·
Registered
12,029 Posts

Jak widać linia Czeremcha-Hajnówka przechodzi skrajem Puszczy Białowieskiej wiec praktycznie cały czas jedzie się przez lasy.

Niestety tak jak wszędzie indziej mafia nazywająca się dla niepoznaki Lasami Państwowymi także tu tnie na potęgę :(.

Przystanek Policzna

·
Registered
270 Posts
Dzięki za info. Jabyś @vlad posiadał zdjęcia SN82-003 w kursach na Podlasiu, to możesz wrzucić. Jestem ciekaw, czy odbywa już kursy, czy maszyniści z Podlaskiego zakładu Polregio szkolą się do jego obsługi.

·
Registered
12,029 Posts
Heh, właśnie sobie skojarzyłem. Sam się zastanawiałem co robi na tej trasie skład SKPL :)
Oczywiście, że ten skład widziałem i nawet pojawił się w tym wątku w mojej relacji z przejazdu do Hajnówki i z powrotem z 10.01.2021 r.
Dla przypomnienia wrzucę jeszcze raz:).
Jeszcze nieprzemalowany ( czy już to zdążyli zrobić to nie wiem, chociaż powiem szczerze, że barwy malowania mi się bardzo podobają ) widziałem w drodze powrotnej do Białegostoku na stacji Strabla.

I odjechał.

1401 - 1420 of 1453 Posts