SkyscraperCity banner

1 - 20 of 44 Posts

·
Moderator
8,080 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Minął już ponad rok od poprzedniego podsumowania Miss Polski, najwyższy więc czas na kolejną, nieco opóźnioną, ósmą już edycję.
Podobnie jak w zeszłym roku, najpierw zaprezentuję ranking najlepszych budynków ostatniego roku, a dopiero potem ranking ogólny.
Ostatecznie też po przeanalizowaniu wyników postanowiłem jednak nie modyfikować skali ocen: problemu zarówno zaniżania jak i zawyżania ocen to i tak nie zmieni.

Najlepszym budynkiem ostatniego roku zostaje:

XIX Dzielnica (Budynki C i D) - Warszawa

Średnia ocen: 9.436

Przy okazji warto przypomnieć poprzednich laureatów:

2005: Stary Browar - Poznań
2006: Rondo 1 - Warszawa
2007: Stary Browar II Faza - Poznań
2008: City Park - Poznań
2009: Renoma - Wrocław
2010: Lofty u Sheiblera - Łódź (dopiero 9. miejsce w rankingu ogólnym, ale najwyższy debiut)
2011: Thespian - Wrocław

·
Moderator
8,080 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)

·
Moderator
8,080 Posts
Discussion Starter #13 (Edited)
I ostatnia dycha:

Miejsce 21.

Stadion Miejski - Wrocław

Średnia ocen: 8.42

Miejsce 22.

Stadion Łazienkowska 3 (Pepsi Arena) - Warszawa

Średnia ocen: 8.39

Miejsce 23.

Collegium Iuridicum Novum UAM - Poznań

Średnia ocena: 8.38

Miejsce 24.

Odyssey ClubHotel - Kielce

Średnia ocena: 8.37

Miejsce 25.

Centrum Dydaktyki i Nowych Mediów PWSFTviT - Łódź

Średnia ocena: 8.26

Miejsce 26.

Apartamenty Atmosfera - Warszawa

Średnia ocena: 8.25

Miejsce 27.

Oddział Zakaźny Szpitala Miejskiego - Poznań

Średnia ocena: 8.25

Miejsce 28.

CEA- Filharmonia - Gorzów Wielkopolski

Średnia ocena: 8.18

Miejsce 29.

Blue Diamond Hotel - Rzeszów

Średnia ocena: 8.17

Miejsce 30.

Ośrodek Kultury Morskiej - Gdańsk

Średnia ocena: 8.05

I to na razie tyle, komentarze mile widziane. Ranking ogólny oraz ranking budynków najniżej ocenionych zapostuję później, jak przejdziemy na następną stronę ;)

·
A fe Silesia!
5,050 Posts
Poza wyjątkami, naprawdę przyzwoity poziom krajowej architektury, co musi cieszyć no i te stadiony :cheers:

·
Registered
2,169 Posts
Ogólnie rzecz biorąc podsumowanie wypadło fantastycznie - masa nowej architektury na najwyższym, światowym poziomie. Nie ma za bardzo się do czego przyczepić, ale trochę ciężko mi się zgodzić z pierwszym miejscem. Niby obiekt fantastyczny, super materiały, ale brakuje czegoś, co by sprawiło, że zapamiętam ten budynek na dłużej. Kiedy ujrzałem go zaraz po założeniu tematu tylko na niego zerknąłem i przypomniałem dopiero przy dyskusji na temat miss, kiedy ktoś powiedział, że jest "pewniakiem". Trochę mnie to zdziwiło :)
Jeśli miałbym sam wybierać to chyba podbiłbym Jet Office na front listy, bo chociaż jest niewielki to na pewno jest najbardziej unikalny i oryginalny.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,576 Posts
O dziwo nie mam żadnych obiekcji co do rankingu. Oczywiście kilka bym poprzestawiał, ale nie ma tragedii jak się to zdarzało w poprzednich edycjach. Dziwi mnie tylko kiepskie miejsce CINiBY i rozczarowała mnie kiepska pozycja SN.

·
Łodzianin
9,338 Posts
Ogólnie rzecz biorąc podsumowanie wypadło fantastycznie - masa nowej architektury na najwyższym, światowym poziomie. Nie ma za bardzo się do czego przyczepić, ale trochę ciężko mi się zgodzić z pierwszym miejscem. Niby obiekt fantastyczny, super materiały, ale brakuje czegoś, co by sprawiło, że zapamiętam ten budynek na dłużej. Kiedy ujrzałem go zaraz po założeniu tematu tylko na niego zerknąłem i przypomniałem dopiero przy dyskusji na temat miss, kiedy ktoś powiedział, że jest "pewniakiem". Trochę mnie to zdziwiło :)
Jeśli miałbym sam wybierać to chyba podbiłbym Jet Office na front listy, bo chociaż jest niewielki to na pewno jest najbardziej unikalny i oryginalny.
Też jestem zdania, że XIX dzielnica, to dobra architektura, ale pierwsze miejsce mnie w tym wypadku zaskoczyło. Zdziwiło mnie również dość odległe miejsce Stadionu Narodowego i 4 miejsce PKP Stadion(tu z kolei za wysoko IMO)

·
foto-ml.pl
18,100 Posts
^^ Dość odległe miejsce Narodowego to chyba ten sam problem co wrocławskiego lotniska, zaniżanie głosów, z tym że tu zamiast niemieckiego blitzkriegu było "narodowy, tyle kasy, łolaboga".

Z własnego podwórka zaskoczyła mnie jeszcze wysoka pozycja Granary Hotel, nie sądziłem że wejdzie do top 10 :cheers:

·
Registered
1,567 Posts
Zgadzam się z poprzednikami. XIX Dzielnica jest świetna, materiały pierwsza klasa, otoczenie też pierwszego sortu, ale nie będzie to nigdy ikoną nawet polskiej architektury. Pierwsza dziesiątka jest dowodem tego, że na forum dominuje neomoderna. Wystarczy, że budynek jest strukturalnie jednolity, wykończony dobrymi materiałami i dziesiątka murowana. Inna sprawa, że w Polsce takich realizacji mamy dalej mało, więc to co w np. w Niemczech jest normą u nas jest czołówką, ale to się zmieni z czasem.

Btw może przedyskutujmy jednak kwestię minimalnej ilości głosów. Część budynków ma bardzo małą ilosc głosów dodajmy, że głównie lokalsów. Lokalsi wypstrykają się z głosów a temat jest później zakopany na amen. Z czołówki kilka budynków się "prześlizgnęło" bez żadnego echa.

1 - 20 of 44 Posts