SkyscraperCity banner

1 - 20 of 55 Posts

·
Registered
780 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak mój ojciec powiedział: "Każde porządne miasto ma Prefabet i ZNTK".
Hehe, więc jeśli mieszkacie w "porządnym mieście":) to wpisujcie tu co remontuje i produkuje Wasze ZNTK.:)

-ZNTK Ostrów Wielkopolski - wagony towarowe.

·
krasnal Hałabała
952 Posts
No to Ostrów nie będzie się miał czym pochwalić, jak tylko wpadnie tu ktoś z np. Bydgoszczy (PESA też dawny ZNTK). Że nie wspomnę o producentach w takim Wrocławiu, Chorzowie i Poznaniu i chyba nie muszę mówić czemu. :)

·
Registered
780 Posts
Discussion Starter · #3 ·
/\Ostrów ma bardzo duże ZNTK, bodajże wielkości nowego Poznańskiego, no poprostu ogromne...
Nasz Wagon bardzo dobrze prosperował i tylko dlatego upadł, że go rozkradli, więc nie mam zamiaru się wstydzić, tylko mieć nadzieje, że to tylko chwilowy przestój w produkcji, bo wykończyć taki zakład to cud...:(
U mnie w rodzinie naliczyłem 20 osób związanych z koleją, co jest dużym osiągnieciem i myśle, że PKP się opamięta i zamiast robić TGV odnowią stare tory wymienią tabor...
Ach te marzenia!:(

Ja Wam mówię, Wagon jeszcze będzie żył...;)

·
- -
3,394 Posts
ZNTK Pruszków kiedyś był jednym z głównych miejsc naprawawy wagonów osobowych, zarówno regionalnych jak i dalekobieżnych. W tej chwili to jedno z większych centrów logistycznych w Polsce i moim zdaniem całkiem dobrze, że tak jest.

Millenium Logistics Park:

EDIT:
Zapomniałem jeszcze dodać, że kiedyś były to warsztaty kolejowe Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej, powstały w XIX wieku.

·
Registered
780 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Właśnie doczytałem na necie - jeszcze 2001 roku byliśmy największym ZNTK w Polsce (nie wiem czy powiechrzniowo, czy zamówieniowo), a potem była prywatyzacja i Polska sprzedała nas jakimś ciulowatym Słowakom...

Sorry za przklęństwa, ale jakby Wam zamknięto największy zakład w regionie, który zatrudniał pół miasta to też bylibyście wściekli. Ech, szkoda gadać!

A wątek powstał z inspiracji po rozmowie z Rafaelem, dotyczącej, które ZNTK remontuje jednostki i chciałbym, żeby każdy tu swoje wpisał i podał profil.

Poprawka do naszego:
projektowanie i produkcja nowych wagonów towarowych oraz remonty starych wagonów towarowych i osobowych.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
1,857 Posts
ZNTK Wrocław

Adolf też podchwycił? :)

PS: Tego już nie ma :no:

·
Homo Skyscraperus
22,115 Posts
ZNTK BYDGOSZCZ (PESA!!)

1) Lokomotywy:

*BR 232
*ST 43
*ST 44
*SU 45
*SM 48 (TEM2)
* SM 42

2) Wagony Towarowe:

*Ośmioosiowa samowyładowcza węglarka budowy specjalnej serii Feelrrs
*Wagon zbiornikowy serii Tad(d)s
*Wagon samowyładowczy serii Fas (Dumpcar)
*Wagon do przewozu materiałów dłużycowych i drewna serii Roos
*Węglarki

3) Wagony Pasażerskie:

*Wagon sypialny standardu Euronight
*Wagon bezprzedzialowy z miejscami do siedzenia (klimatyzacja)
*Wagon restauracyjny (rozne wersje)
*Wagon sypialny dla Kolei Rosyjskich (charakteryzuje sie specyficznym sposobem laczenia, jeden z niewielu zakladow go produkujacych)
*Wagon bezprzedziałowy typu 111 Arow

4) Tramwaje:

*Tramwaj miejski 805NM (modernizacja)
* Niskopodlogowy tramwaj miejski (brak szczegolowej nazwy, produkcja trwa dla jakiegos polskiego miasta :) )

5) Szynobusy i zespoly trakcyjne:

*zespol trakcyjny WKD 1 i WKD 2
*6 modeli szynobusow.

·
Registered
780 Posts
Discussion Starter · #9 ·
/\Pesa to ma luksus kurde...

@Adolf Warski - no podchwyciłeś. Widze, że Wam też się nieźle powodzi...;) Co robiły te zakłady???

·
Registered Abuser
2,396 Posts
ZNTK w Gdańsku mieści ( ł ) się przy ul. Siennickiej na Przeróbce, ale czy tam coś jeszcze się produkuje/ naprawia to nie wiem. Żywię obawy czy przypadkiem nie wygląda jak wrocławski.:/

·
Registered
780 Posts
Discussion Starter · #12 ·
No nie tylko mówcie co się robi, ale też co się robiło!
Np. z tego co wiem robiliście jednostki, czy coś jeszcze?

·
Homo Skyscraperus
22,115 Posts
rafael said:
Jakie WKD 2 ?!?!
Partacze precz od kolejki, z jedną już się popisali! :bash:

Czepiasz sie PESY ale spojarz na to:

geniusz... ale ile kosztowal??? A za ile chcieli panowie z WKD?? Stary oni nie mieli nawet kasy na zamontowanie zamiast badziewnych lusterek kamer!!! Projekt okroili tak jak chcieli na najtansze materialy... to maja ;\

·
- -
3,394 Posts
^^
Do znudzenia pokazujesz ten wagon. :drool:
A to nawet nie jest pojazd, który wozi pasażerów.

Cena wagonu dla WKD to nie jest powód aby ten się psuł. Kupując np. Audi A2 oczekuję, że będzie ono równie bezawaryjne jak A8. Zapłaciłem mniej, to dostaję pojazd o niższym standardzie, a nie o zwiększonej awaryjności. Dobra firma nie pozwoliła by sobie na to, bo straciłaby klientów. Tak też zrobiła Pesa i została odsunięta od przetargu dla Kolei Mazowieckich. Nikt nie będzie tu więcej kupował bubli, skoro raz się na tym przejechali.

Jest to po prostu nieudany prototyp, który wogóle nie powinien być wypuszczony, a w dodatku nawet nie jest wart swojej ceny.

Co do kamer, to owszem, pojazd ten jest w nie wyposażony, ale są na tyle zawodne, że zamontowano lusterka. Początkowo wagon miał jedynie kamery.

EDIT:
Sprawdziłem, cena EN95 to 13 mln zł, cena jednego poznańskiego Combino to niecałe 9 mln zł. Uważasz że WKD zapłaciło za mało za ten złom?

·
Homo Skyscraperus
22,115 Posts
^^

rafael ma rodzine w innych zakladach i sie na nich uwzial... a tamtego zdjecia nie dawalem wczesniej bo dzis je znalazlem!!! (nie zauwazylem opcji na stronie, dalej :p )

Nawet bombrdier by sie psol na takich torach po jakich WKD jezdzi... caly czas wina tego samego :) (pantografu?) stoi sztywno jak powinien, napina druty ktore sa tak dupiaste ze pekaja i psuja go ;\

·
- -
3,394 Posts
zonc said:
rafael ma rodzine w innych zakladach i sie na nich uwzial... a tamtego zdjecia nie dawalem wczesniej bo dzis je znalazlem!!! (nie zauwazylem opcji na stronie, dalej :p )

Nawet bombrdier by sie psol na takich torach po jakich WKD jezdzi... caly czas wina tego samego :) (pantografu?) stoi sztywno jak powinien, napina druty ktore sa tak dupiaste ze pekaja i psuja go ;\
Nie mam rodziny w żadnym kolejowym zakładzie.

Jechałeś kiedyś WKD, że czepiasz się jej torów? Otóż może Cię zaskoczę, ale jak na Polskie warunki, WKD ma tory w całkiem dobrym stanie. Poza miejscowymi ograniczeniami (przejazdy, ciasne łuki, etc.), na całej linii obowiązuje maksymalna przewidziana dla niej prędkość. Zresztą co mają tory do elektryki pojazdu?
Co do sieci trakcyjnej, ta była niedawno wymieniana na większej części lub może nawet na całej linii. Wiem. bo w tym czasie były ograniczenia w ruchu.
Druty nie są bardziej dupiaste niż te instalowane na liniach tramwajowych czy PKP, nie sądzę by WKD specjalnie importowało sobie inne przewody trakcyjne niż pozostali przewoźnicy szynowi w tym kraju.

Zapewne ciągłe awarie jakie nękają EN81, pojazd pochodny pod względem elektryki do EN95, to także wina użytkowników, a nie producenta? Pesa miała dwa lata na poprawę tego, co spartaczyła w EN95, a nie zrobiono nic, ani w EN95, ani w nowym pojeździe EN81. Najlepszy przykład, że jeden z kieleckich EN81 nawet nie był w stanie wyjechać na trasę tuż po dostawie, ale to też pewnie wina torów? Skoro Pesa produkuje za dobre pojazdy na polskie warunki, to niech może eksportuje je do Niemiec lub Francji, a tutaj będą sprzedawać tabor gorsze firmy jak Bombardier, Alstom czy Stadler.

Spalinowe autobusy szynowe pewnie również psują się od sieci trakcyjnej?

1 - 20 of 55 Posts