SkyscraperCity Forum banner

Poland by MarcinK

Tags
polska
135K views 939 replies 77 participants last post by  christos-greece 
#1 · (Edited)
I've decided to start new thread:) There will be a lot of photos from a lot of places (without any order;))



Książ Castle, Wałbrzych, Lower Silesia


Książ Castle, Wałbrzych, Lower Silesia


Gdańsk


Gdańsk


Gdańsk


Łódź


Łódź


Łódź
 
See less See more
8
#3 ·
I'm from Romania obviously and I've been looking for some "not so good" in polish or about Poland threads on SSC. I didn't find anything to match my searching criteria! What I mean is Poland is way ahead Romania, I've been trying to give some credit to my country but comparing it to Poland, the latter seems out of reach, at least fot the time being! Maybe next time...:)
 
#19 · (Edited)
rozdzielczość nie ma nic do rzeczy, liczy się rozmiar i ilość zdjęć na stronie, jest wiele wątków w których masz ich kilkaset a u mnie ta liczba mało kiedy przekracza 80-90

Wszystko zostało dokładnie sprawdzone - 150 zdjęć o rozmiarach 800 ściąga mi się w 4 minuty a 80 zdjęć (niektóre 1024) ściągają się w 2 minuty:) Teraz odchodzę od takich rozmiarów ale nie z powodu szybkości tylko trudności w oglądaniu (co nie znaczy, że muszę rezygnować z pokazywania starych zdjęć w większych rozdzielczościach;))

Na tej stronie pojawiło się zdjęcie z Wro o dużych rozmiarach i dużej rozdzielczości, w takim przypadku może być problem ale to nie wina rozdzielczości tylko tego, że za mało zredukowałem rozmiar ;)
 
#21 · (Edited)
There is a real jungle on the Oder river;) Unfortunately Poland can't protect this unknown place and self-government can't make use of it.

more pics:
http://marcink86.fotosik.pl/albumy/428132.html


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia


Łęgi Odrzańskie, Lower Silesia
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top