SkyscraperCity banner

361 - 380 of 417 Posts

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts
An der Promenade von Kolberg (Kołobrzeg) entsteht derzeit auch einiges, leider kaum Bezüge zur ostseetypischen Bäderarchitektur auszumachen bei den vielen Projekten, alles eher mediterran-modernistisch:

Ponawiam obrady w wątku w ktrórym inwestycja zatrzymała się ponad 6 lat temu. Projekt inwestycyjny ProVita-Development pod nazwą "Olympic Park" zaprojektowany przez architektów z Warszawy Kaps Architekci prawdopodobnie nie powstanie w całości jako spójna wizja. Jak do tej pory zrealizowany został tylko w pierwszy etap i od paru lat nie widać kontynuacji realizacji tego projektu, lecz ostatnio pojawiły się reklamy w Kołobrzegu pod nazwą SeaSidePark. Wgłebiłem się w nieznaną mi nazwę dość ciekawie wyglądajacej na bilbordzie wizaualizacji hotelu pod nazwą Sea Side Park http://seasidepark.pl/, i znalazłem to


oraz ...

WTF?? ślepa sciana na 1 etapie? ....


RDZ-Architekci również uczesniczyli w projektowaniu:
http://www.rdz-a.pl/projekty/277/

Mam nadzieje że ta ślepa ściana to błąd i zostanie to zmienione a projekt hotelu mimo calkowitej zmiany dostosuje się choć odrobine do poprzedzającego etapu. Sam projekt hotelu na +, ale bez jaj... urbanistycznie wygląda to z dupy porównując poprzedzający projekt.

Dla przypomnienia jak to widzieli Kapsi:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=393554&page=6
 

·
Registered
Joined
·
5,758 Posts
Museum of Underwater Archaeology in Łeba - Project:

Łebianin;134316853 said:
Łeba
Rozstrzygnięto konkurs na projekt Muzeum Archeologii Podwodnej w Łebie. Budynek trudny, ze względu na bardzo restrykcyjne wymogi dotyczące powierzchni wystawienniczej. Nie jestem w pełni usatysfakcjonowany, ale najważniejsze, że nic już nie powinno stanąć na przeszkodzie, żeby ten obiekt, tak bardzo wyczekiwany przez Łebian, w końcu powstał. 

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts
^ Already noticed that, great addition for the Baltic coast! :) Looking forward to visit this one.


In Swinemünde auf Usedom wird ein neues Wohnhochhaus gebaut, das einen netten Kontrapunkt zu den kastigen Plattenbau-Punkthochhäusern hinter der Altstadt setzt (die in den letzten Jahren zum Glück aufgefrischt wurden):

Swinemünde/Świnoujście | Platan Tower | 14 Stockwerke

Fertigstellung: April 2018 ca.
http://www.pozbud.pl/firma/aktualnosci/pozbud-generalnym-wykonawca-budynku-w-swinoujsciu/

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=370330&page=204
 

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts
Am Breslauer Domplatz entsteht ein Hotelneubau, der um Einfügung bemüht ist.
Die schiere Baumasse und die doch recht schlichte Stringenz lassen aber doch eher einen durchschnittlich gelungenen Bau erwarten. Hier wäre neuklassische Architektur angebrachter, oder eine Rekonstruktion der Vorkriegssituation.

BRESLAU | Rialto-Hotel
Fertigstellung geplant: 3. Quartal 2019http://investmap.pl/artykul/artykul...mskim-tak-bedzie-wygladal-wizualizacje,123861
 

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts

·
LIBERTINED
Joined
·
46,540 Posts
361 - 380 of 417 Posts
Top