SkyscraperCity banner

59441 - 59460 of 59763 Posts

·
Moderator
17,553 Posts
Jack! Ez a cikk miről szól?

„Habe eine Ahnung, welche Bevölkerungsgruppen zuerst behandelt werden“

·
Hun Solo
6,284 Posts
Jack! Ez a cikk miről szól?

„Habe eine Ahnung, welche Bevölkerungsgruppen zuerst behandelt werden“

"Integrácios aktivista Freda Ataman a bevándorló háttérrel rendelkezö németek hátrányos megkülönböztetésére gyanakszik, amikor nincs elég lélegeztetö gép. -mindezt Ismail Küperli, duisburgi politologus, nyilatkozatára alapozta.

(...)

Nem ez az elsö eset hogy Ataman kiveri a biztositékot gyülöletkeltö megszolalásaival, mivel már többször "Kartoffel-nek" nevezte az öslakos németeket"

Ezt már csak én teszem hozzá: ez a nyilatkozat zöldektöl CDU-ig egységbe forrasztotta a "régebbi németeket", és elitéltek Atamann nyilatkozatát.

·
Registered
3,496 Posts
Itt lehet megírni a véleményeket az új design miatt.

·
Hun Solo
6,284 Posts
Itt lehet megírni a véleményeket az új design miatt.

Dark mode-ba kell kapcsolni, ennyi. Ugy egész elviselhetö.

De összességében mintha több klikk kéne hogy eljussak a-bol b-be...

·
Moderator
17,553 Posts
"Integrácios aktivista Freda Ataman a bevándorló háttérrel rendelkezö németek hátrányos megkülönböztetésére gyanakszik, amikor nincs elég lélegeztetö gép. -mindezt Ismail Küperli, duisburgi politologus, nyilatkozatára alapozta.

(...)

Nem ez az elsö eset hogy Ataman kiveri a biztositékot gyülöletkeltö megszolalásaival, mivel már többször "Kartoffel-nek" nevezte az öslakos németeket"

Ezt már csak én teszem hozzá: ez a nyilatkozat zöldektöl CDU-ig egységbe forrasztotta a "régebbi németeket", és elitéltek Atamann nyilatkozatát.
Köszönöm!

Ezek tényleg nem normálisak.

·
Moderator
17,553 Posts
Dark mode-ba, hogy kell kapcsolni?

·
Moderator
6,981 Posts
Ezek már csak ilyenek.

hitler hitler hitler.
meg hitler.
Ó, ugyanez volt a Médiatanácsnál, az Alkotmánybíróságnál és még sorolhatnám. Ezek a félelmek azonban sosem igazolódtak be. A koronavírus azonban nem világnézeti kérdés, itt sztem a kormánynak se esne le az aranygyűrű a kezéről, ha nem végtelen időben határozná meg a felhatalmazása végét, hanem meghatározott időre kérne felhatalmazást, mondjuk 120 napra, amit mondjuk 3 alkalommal meg lehetne hosszabbítani. Azzal pedig végképpen nem értek egyet, hogy a még meglévő Jobbikos képviselők le vannak ballibezve. Ez csak akkor lehetne igaz, ha a kormány állna legszélsőjobbon - mármost ezt számtalan intézkedése cáfolja.

Jó lenne most egy-két hónapra félretenni ezt a szembenállósdit, ennek nem most és itt van az ideje; ezt sztem Orbán is beláthatná. A hatalomgyakorlás pávatáncában, mint azt szépen kifejtette pár éve, most nem mindig lépi a megfelelőket (kézfogásos üdvözlések, fura helyek látogatása, személyes példanemmutatás), remélem, korrigál.

·
Moderator
3,313 Posts
Ezek tényleg nem normálisak.
S ez?
Szlovákiában nem fognak hasonló intézkedést bevezetni, mint Magyarországon, hogy a hatósági karanténra kötelezett személyek ingatlanát vörös hirdetménnyel jelölik meg, válaszolta egy újságírói kérdésre a szlovák miniszterelnök kedden. Az ÚjSzó beszámolója szerint Igor Matovič kijelentette:

„Tudják, az az időszak, amikor sárga csillagot kellett hordaniuk az embereknek már rég elmúlt. Nem hiszem, hogy ennek a pánikkeltésnek, vagy figyelemkeltésnek különösebb haszna lenne”

Hozzátette: szerinte fontosabb, hogy a fertőzött, vagy fertőzésgyanús embereket izolálják a társadalomból, míg meg nem gyógyulnak.

·
Registered
3,632 Posts
És mielőtt félreértenéd, ez irónia volt a morbid megjegyzésedre, hogy a kompromisszumképtelen miniszterelnöknek van képe eröltetni a virus megfékezése érdekében a
veszélyhelyzet meghosszabbítását.

·
Moderator
6,981 Posts
És mielőtt félreértenéd, ez irónia volt a morbid megjegyzésedre, hogy a kompromisszumképtelen miniszterelnöknek van képe eröltetni a virus megfékezése érdekében a
Miért is nem kerülhet bele egy ilyen felhatalmazásba egy 120 napos időkorlát, ami max. három alkalommal meghosszabbítható? Nota bene ( ha kételkedsz, akkor nézz utána jogászkörökben) a miniszterelnök jelenleg is annyiszor hirdet 15 napra veszélyhelyzetet, ahányszor azt veszély indokolja, még felhatalmazás sem kell hozzá.

Méltatlan ez a helyzet, nem vitatkoznunk kellene, hanem összefognunk. Majd lesz még alkalom ironizálni, ha már lesz min.

·
Moderator
6,981 Posts
Amúgy fenti mondatot teljes egészében magad fogalmaztad, sehol sem írtam ilyet, kérem, ne csúsztass, ne tolj be olyan álláspontba, ami csak szerinted az enyém. Én ezt írtam:

...a kormánynak se esne le az aranygyűrű a kezéről, ha nem végtelen időben határozná meg a felhatalmazása végét, hanem meghatározott időre kérne felhatalmazást, mondjuk 120 napra, amit mondjuk 3 alkalommal meg lehetne hosszabbítani

59441 - 59460 of 59763 Posts