SkyscraperCity banner

59481 - 59500 of 59763 Posts

·
Registered
197 Posts
Komolyan mintha időutazásban lenne részem. Azt hittem ezeket a bugyuta vitákat végérvényesen elvesztette a baloldal és sajtója legkésőbb 2017-re, látva az egészen elképesztően sikeres munkaerőpiaci eredményeket, amik egyértelműen a kormány intézkedéseinek eredményei voltak.
Az a siker, hogy sokan dolgoztak? Ha igen, akkor elértük mondhatni a magyar gazdaság felső határát és hátradőlhetünk a jólétben. Arról miért nem szól soha a fáma, hogy a termelékenység 10 év alatt szinte semmit nem nőtt? A növekedés majdnem egészsében a foglalkoztatottságbővülésből és a több ledolgozott órából jött.

·
Moderator
6,981 Posts
Miről beszélsz??

"Azzal ugyanakkor, hogy voksaikkal nem biztosították a “négyötödös“ parlamenti hozzájárulást, egyúttal meghiúsították, hogy a Fidesz-KDNP többség már kedden megszavazza a koronavírus-törvényt - melyet Varga Judit igazságügyminiszter jegyez.
Így, a normális parlamenti menetrendben/eljárásban az Országgyűlés leghamarabb jövő hétfőn (vagy kedden) tudja elfogadni a törvényt. És ha azt Kövér László házelnök azonnal alá is írja, és Áder János államfő is, leghamarabb akkor csak jövő szerdán lép hatályba."

forrás: a kormánypártisággal nehezen vádolható Csuhaj Ildikó/ATV

Két törvényről beszélgetünk: a koronavírus törvény korlátlan időre kiterjesztett vészhelyzeti jogosultságokat jelent(ene), a jelenlegi szabályozás pedig 15 napig tartó vészhelyzetre vonatkozik, ami azonban kétharmados parlamenti többséggel ismét (akár ma is) 15 napra kihirdethető.

Az általad megadott forrásról:

Az Alkotmány mindenesetre rendelkezik arról is, hogy az átmeneti intézkedések/kedvezmények, a kormány most meghozott rendeletei meddig lesznek érvényesek. Az alaptörvény azt írja: a kormány rendeletei a veszélyhelyzet megszűnésével vesztik hatályukat.

·
Registered
4,677 Posts
Ha igen, akkor elértük mondhatni a magyar gazdaság felső határát és hátradőlhetünk a jólétben. Arról miért nem szól soha a fáma, hogy a termelékenység 10 év alatt szinte semmit nem nőtt? A növekedés majdnem egészsében a foglalkoztatottságbővülésből és a több ledolgozott órából jött.
Ez csak az első időszakban volt igaz, azóta valóban nőtt a termelékenység, ahogy folyamatosan csökkent a közfoglalkoztatottak száma.

·
Registered
4,677 Posts
De többször részletesen, átbeszéltük ezeket a témákat a gazdaság threadben. Sajnálatos, hogy akkor nem kapcsolódtál be.

·
Regisztrált felhasználó
1,804 Posts
De azért elfogadták a törvényt, hogy a mobilcégek adatait felhasználva nyomon lehessen követni a fertőzöttek pozícióját. Tehát nem lesznek megjelölve, csak minden lépésükről tudni fognak. És ez kiváló jogalap arra, hogy ne csak a karanténban lévőket figyeljél meg, hanem bárkit.

Ha itt történik átmenetileg valami szigorítás, az diktatúra, bármi, bárhol másutt rendben van.
Nincs kettős mérce...

Ja az is rendben van, hogy Karácsony rendeletekben vezeti most a fővárost, nem hallottam sikítozást.
Amúgy engem nem zavar, ha erre van szükség a gyors döntések meghozatalához. Átmenetileg.

Karácsony gyorsan ki is nevezte az új igazgatót a Vígszínház élére. Prioritások azért megvannak...

·
Hun Solo
6,284 Posts
Na eljött a pillanat hogy nem tudom toväbb magaban tartani a kérdéset
Ha itt történik átmenetileg valami szigorítás, az diktatúra, bármi, bárhol másutt rendben van.
Nincs kettős mérce...
Ez igy van. Talán nem kell ecsetelnem melyik oldalhoz húzok inkább. Viszont azért azt jó lenne egyszer önkritikusan megvizsgálni hogy miért mindig Magyarországgal szemben merül fel a bizalmatlanság...

Ahogy irom mindig, Orbánék nem értik a nyugat nyelvét. Es ez sajnos baj.

·
Registered
2,866 Posts
Hogy a fenébe értenék, az egész közoktatás a konfliktus oktatására épül történelmi és irodalmi léptékben. Arról tanulunk, hogy a forradalmárok, ellenállók, ellenlábasok hogy kimondták az igazságot és aztán hogy vesztettek, akasztották fel őket, haltak csatamezőn. A magyar ember számára az ellenvéleményt hangos és egyértelmű ellenségességként tanítja az iskolai/társadalmi kuruc-szocializáció. Attól a pillanattól kezdve, hogy más a véleményünk, háborúban állunk a mocskos ellenséggel, aki minket kicsinálni akar, gyarmatosítani vagy éppen horthysta diktatúrába taszítani.

Ez a nemzetkarakter belenevelt része, még akkor is velünk maradna vagy száz évig, ha történelemből és irodalomból a valóságot kezdenénk oktatni a kuruc-komcsi forradalmi propaganda helyett!

·
Regisztrált felhasználó
1,804 Posts
Másik kedvencem abban a témában, amikor arról volt szó, hogy a fidesz ellenségeskedik most is.

1, Indexen megjelent egy véleménycikk, benne arról írnak, hogy be kellene zárni az iskolákat.
2, A kormány meghozza a döntést
3, Index másnapi főoldali cikk arról szól, hogy a döntés miatt hányan elveszíthetik majd a munkahelyüket, mert otthon kell maradni a gyerekkel

Erre mit lehet mondani? A független, objektívek... Kik ássák az árkokat, kik próbálnak mindenhol keresztbe tenni?

És ezeket a dolgokat a végtelenségig lehetne sorolni.

·
Regisztrált felhasználó
1,804 Posts
Na eljött a pillanat hogy nem tudom toväbb magaban tartani a kérdéset

Ez igy van. Talán nem kell ecsetelnem melyik oldalhoz húzok inkább. Viszont azért azt jó lenne egyszer önkritikusan megvizsgálni hogy miért mindig Magyarországgal szemben merül fel a bizalmatlanság...

Az itteni függetlenobjektív munkásokra gondoltam itt.

·
Registered
1,304 Posts
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, DE ennek a járványnak ide nem lett volna szabad eljutnia! A kialakult helyzet miatt én rettentő mód fel vagyok háborodva. Ezt a vírust még Vuhanban, de legalábbis Kínában meg kellett volna fékezni. Sem az Eu döntéshozoi, sem a szakembereink és úgy általában senki nem tudott vagy akart megfelelően határozott és hatékony lépésket tenni a járvány ellen. A replütőtéri hőmérőzésről első pillanatban tudott volt, hogy hatástalan, a határokat későn zárták, karanténokat nem rendeltek el, a tesztelést kispórolják, stb... Mindenki szépen végignézte, ahogy ez a kor szétterjed a világban, az elégedetlenkedőket meg leszólták. Ez a nagy helyzet, a vezetőink 99%-a és a rendszerünk csődöt mondott. Most lehet védekezni tovább. Ha sikerül is valamilyen formában kordában tartani a járvány terjedését, ez már akkor is teljes kudarc.

·
Moderator
3,314 Posts
Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, DE ennek a járványnak ide nem lett volna szabad eljutnia! A kialakult helyzet miatt én rettentő mód fel vagyok háborodva. Ezt a vírust még Vuhanban, de legalábbis Kínában meg kellett volna fékezni. Sem az Eu döntéshozoi, sem a szakembereink és úgy általában senki nem tudott vagy akart megfelelően határozott és hatékony lépésket tenni a járvány ellen. A replütőtéri hőmérőzésről első pillanatban tudott volt, hogy hatástalan, a határokat későn zárták, karanténokat nem rendeltek el, a tesztelést kispórolják, stb... Mindenki szépen végignézte, ahogy ez a kor szétterjed a világban, az elégedetlenkedőket meg leszólták. Ez a nagy helyzet, a vezetőink 99%-a és a rendszerünk csődöt mondott. Most lehet védekezni tovább. Ha sikerül is valamilyen formában kordában tartani a járvány terjedését, ez már akkor is teljes kudarc.
1) Kínáé a fő felelősség (lásd a veszélyre figyelmeztető orvosaik megfélemlítését pl.). Nemhiába dolgozik most azon a teljes propagandagépezetük, hogy próbálják jobb színben feltüntetni magukat. Ezért is (és mert nekik úgy néz ki, nincs rá nagy szükségük) adnak el most fél Európának maszkokat és egyebeket.

Mint aki tüzet okozott, ami miatt lángol a fél város, de próbál jófejnek tűnni, ezért hoz pár vödör vizet

2) a második a sorban az iráni vezetés. Rossz hírem van Donáth Annának, az nem a Fidesz agyszüleménye, hogy az irániak is hordták szét ezt mindenhová. Vagy 20 ország van, ahol kimutattak iráni eredetű fertőzéseket.

3) az olaszok itt már kb. vesztettek. Most lemehetnék amolyan magyar ellenzéki szerepbe, és hisztizhetnék azon, hogy ha a Conte-kormány két nappal előbb hozza meg ezt vagy azt a döntését, akkor mernnyire más lett volna a helyzet, de sajnos érdemben nem lett volna az. Arról nem is szólva, hogy az akkor rendelkezésre álló információk alapján kell nézni a döntéseket.

4) Onnantól kezdve pedig, hogy egy Schengen-tagország a tömeges fertőzési szakaszba lépett, sok menekülési útvonal már nem maradt. Több időnk van (volt) felkészülni, de ez olyan mint az árvíz: "a Duna az jön".

·
Moderator
6,981 Posts
Spanyol források szerint a fertőzés az Atalanta - Valencia BL mérkőzés után kezdődött (az Atalanta Bergamoból való de a meccset Milanoban játszották), majd a terjedést a március 8-i nőnapi felvonulások (Madridban 50.000+ felvonuló) fokozták. Öt nappal később, március 13-án aztán elkezdődött a második, exponenciális fázis. És igen emlékezzünk meg az első számú olasz betegről, egy milánói orvosról, aki azóta egészségesen távozott a kezelésről. Ő Kínából érkezett.

A turizmus az elsőszámú felelős a járvány terjesztéséért: Spanyolországban és Olaszországban milliószám jártak kínai turisták januárban/februárban minden kontroll nélkül.

·
Moderator
3,314 Posts
Apropó, amiben végletesen csalódtam, az a qbit.

Már korábban is feltűnő volt, hogy szelektáltak. a tudományosság látszatát próbálták kelteni, ez nagyon sikerült is, de valahogy a társadalomtudományok területén mindig mintha egyfelé hajlott volna a kezük. Néha írtam is nekik, hogy ez meg az tárgyi tévedés (pl. azóta az eredeti szerző is visszavonta), különösebb eredmény nélkül. Mindegy, ettől még a karaván haladhat.

Viszont most beálltak full propaganda módra. Az egyik verziója ennek az, hogy Prinz Dániel napi rovatot kapott ott. Érdekes módon nem tüntetik fel, hogy ő amúgy a Momentum szakpolitikusa - emlékszünk, fordított esetben micsoda sivalkodás szokott lenni. Mondjuk láttam én a közelmúltban nem egy interjút "egy háziorvossal", aki véletlenül meg a DK szakpolitikusa, csak hát ezt szintén elvétve tüntetik fel a függetlenobjektívek.

·
Registered
36 Posts
Nem összeesküvési elméletet akarok gyártani, de ahogyan kiszámolható a vírus terjedése, az ezzel együtt járó valamennyi egészségügyi, gazdasági, politikai kockázattal - gyanús az egész. Néhány hónap, vagy akár egy év múlva fogjuk csak látni, hogy mik is lettek a következmények, de egy dolog már most biztos. Csak a legerősebbek maradnak talpon. Azok, akik az elmúlt gazdasági válság után gondoltak a jövőre és felhalmoztak. Mert ezek után kellesz a pénz, a fegyver és a paripa. A gazdaságok összeomlása országokat fog a tönk szélére állítani, és lesznek köztük nyugati nagyhatalmak. A világ újrarendezése elkezdődött, és akinél először áll helyre a rend az fogja tudni felvásárolni a leggyengébbet.

·
Registered
36 Posts
Tiszacsernyő, az ukrán határ melletti vasúti átrakodó állomás. Ezek tegnap délutáni felvételek, kolléganőm készítette.
37768
37769

·
Regisztrált felhasználó
1,804 Posts
Apropó, amiben végletesen csalódtam, az a qbit.

Már korábban is feltűnő volt, hogy szelektáltak. a tudományosság látszatát próbálták kelteni, ez nagyon sikerült is, de valahogy a társadalomtudományok területén mindig mintha egyfelé hajlott volna a kezük. Néha írtam is nekik, hogy ez meg az tárgyi tévedés (pl. azóta az eredeti szerző is visszavonta), különösebb eredmény nélkül. Mindegy, ettől még a karaván haladhat.

Viszont most beálltak full propaganda módra. Az egyik verziója ennek az, hogy Prinz Dániel napi rovatot kapott ott. Érdekes módon nem tüntetik fel, hogy ő amúgy a Momentum szakpolitikusa - emlékszünk, fordított esetben micsoda sivalkodás szokott lenni. Mondjuk láttam én a közelmúltban nem egy interjút "egy háziorvossal", aki véletlenül meg a DK szakpolitikusa, csak hát ezt szintén elvétve tüntetik fel a függetlenobjektívek.

Most őszintén mire számítottál? Ugyanaz a kiadója, mint a 444-nek.
(Én egy percig nem bíztam meg bennük, miután ezt a tényt észrevettem.)

·
Registered
2,866 Posts

·
Registered
36 Posts
Kinek ment a szállítmány és minek? Elavult lövészpáncélosok talán egy zászlóaljnyi mennyiségban nyugati irányba? Csak nem a cseh cégnek, amelyik továbbexportálni szokott? De az ukránoktól?
Ezt nem lehet tudni. A facebookra felrakott videót is törölték, amit felvett valaki, aki a mellette elhaladó vonaton utazott.
Viszont van mozgás.

59481 - 59500 of 59763 Posts