Skyscraper City Forum banner
421 - 440 of 619 Posts

·
Registered
13,332 Posts
słabe:)(oczywiście żartuje)..ale szkoda że nie wykorzystano tunelu, AMS nie ma jaskini a to wielka strata;)..poza tym można było fajnie wykorzystać ściany oporowe wjazdu do tunelu:)

·
Registered
2,524 Posts

Kraków (sory za jakość)

• Like
Reactions: outskirts

·
Registered
2,524 Posts
  • Like
Reactions: ixs

·
Registered
2,524 Posts
2gruszki - fajne ale jak to z ceną wychodzi?
lenin: - serio wizki wrzucamy? I to na etapie "żadnym"? Nie dość że mogą sie jeszcze wielokrotnie zmienić to w dodatku w realu będzie to wyglądać zupełnie inaczej.
ps. To wizki na EXPO Ogrodnicze 2022r (serio istnieje takie) które Łódź dostała (bo żeby wygrać trzeba mieć z kim)

Ode mnie zielone przejście nad jezdnią:

Może np łączyć 2 parki.

• Like
Reactions: b-at-at

·
Registered
2,071 Posts
Discussion Starter · #428 ·
Ukradzione z lodzkiego watku:

Co prawda do jakości nawierzchni można mieć zastrzeżenia ale nie zmienia to faktu, że kwitnące wiśnie sprawiają, że 6 Sierpnia i Traugutta to obecnie najpiękniejsze łódzkie ulice. :) Jest życie i jest moc. :)

·
Registered
5,317 Posts
Co prawda tylko wizki i pomysł czysto teoretyczny... ale z drugiej strony zrobiony w ramach projektu zazielenienia al. JP II, który jest finansowany przez Miasto. Być może inwestor jeszcze nie wie, co proponują projektanci. ;)

A wklejam, bo jestem bardzo ciekaw, czy gdzieś w Polsce zrobiono już coś takiego - tzn. zazieleniono jakiś dawny wiadukt/estakadę czy inny High Line?

A teraz... siedzicie? To usiądźcie jeszcze raz... i zapnijcie pasy: ;)

PDF "założenia do koncepcji" - http://zzw.waw.pl/wp-content/uploads/2018/04/PREZENTACJA_al.Jana_Pawła_II.pdf

(ja wiem, że wybory, tylko projekt, itd. - ale mimo wszystko to jest w ramach OFICJALNEGO procesu projektowego, finansowanego i nadzorowanego przez Miasto ;))

"Park latawiec" (to zapewne na razie robocza nazwa)

Stan obecny - tutaj https://www.google.com/maps/@52.227...4!1sM-k217R-47gyzagu961LDw!2e0!7i13312!8i6656

·
Registered
2,071 Posts
Discussion Starter · #430 ·
Moim zdaniem to jest glupota i poroniony pomysl. Co by z nimi nie robic te estakady pozostana przeszkoda dzielaca przestrzen na dwie czesci. Burzyc i nie wydziwiac... i mowie to jako fan zieleni.

·
Registered
4,175 Posts
Zgadzam się. Tak jak to szwedzkie osiedle z AIAGI jest inspiracją wielu polskich młodych urbanistów, tak wielu szuka tych swoich High Line Parków. Z oderwaniem od kontekstu - tamta linia przechodzi ciasno między budynkami i jest ostoją zieleni w gęsto zabudowanej części Nowego Jorku. Ani jedno, ani drugie nie występuje w Warszawie.

·
Registered
13,332 Posts

·
Registered
2,071 Posts
Discussion Starter · #437 · (Edited)
Jak oni wyremontowali elewacje?... zawsze wydawalo mi sie to problemem nie do przeskoczenia w przypadku bluszczy i innych roslin osaczajacych sciany.

--------

Ladny przyklad z Warszawy:

I tu małe zaskoczenie. Bardzo ciekawa zielona aleja powstała pomiędzy GBC a budynkami mieszkalnymi przy Słomińskiego, mieszkańcy mają bezpośrednie wyjścia na tą aleję:

·
Registered
13,332 Posts

·
Registered
2,071 Posts
Discussion Starter · #439 ·
prawie jak Atlanta :D

·
Registered
2,524 Posts
Nad Polską mamy obecnie trochę chmur. Gdzieniegdzie nastąpiły pewne opady deszczu, mżawki czy kapuśniaczku
:slap: No dobra. Bez żartów. Podtopiło trochę miejscowości. Dostało sie Łodzi (tramwaj Uboot) czy też Gdańskowi.
Z tej okazji wklejam tu trochę zdjęć zainspisowanych artykułem: "Po ulewie w Łodzi. Woda to nie wróg. Jest nim zabetonowane miasto ": http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,23410566,woda-nie-musi-byc-wrogiem.html
Czyli jak odprowadzić nadmar wody w miastach.

Na zachodzie juz wiedzą jak. U nas jednak urzędnicy mają na tyle mało polotu że nawet nie zaglądają do internetu by podpatrzeć jak na świecie remontuje się ulice.
Niestety. :no:

421 - 440 of 619 Posts