SkyscraperCity banner

21 - 30 of 30 Posts

·
Registered
2,776 Posts
Doszło do tego, że luksus to za przeproszeniem imitacja starej opuszczonej meliny czy miejsca pracy robotników a niegdyś uważane za luksusowo wyglądające wnętrza może urządzić niemal każdy, bo ceny i materiały imitujące np. skórę, czy każdy rodzaj drewna są dziś niezwykle zbliżone do oryginału, do tego bardzo popularne - przez to tanie i łatwo dostępne.

Co prawda jest tam sporo ze sztuki, bo wszystko do siebie pasuje i jest rozmieszczone w sposób harmonijny, jednak nie zmienia to faktu, że nawiązuje się dziś w tego typu wnętrzach do miejsc utożsamianych niegdyś z ludźmi biednymi i marginesem społecznym.

Kto by pomyślał 100 lat temu, że kobieta na poniższym zdjęciu nie jest bezdomną i nie szuka miejsca do ogrzania się w tej zaniedbanej kamienicy, ale osobą, która wyda dużo pieniędzy w drogim sklepie z asortymentem i cenami dla nielicznych?

+concept store, Łódź, Piotrkowska; butik Agaty Wojtkiewicz, pracownia proejktowania wnętrz Oshi, agencja eventowa Art Code w jednym.

...
Nie twierdzę, że to jest złe, ale bardzo... hmmmm... niezwykłe.

Taka moja mała konkluzja po obejrzeniu powyższych zdjęć. ;]

·
Registered
2,776 Posts
Wiem, wiem, nie twierdzę, że tak jest tylko w Polsce, co nie zmienia faktu, że to dosyć... niezwykłe. ;]

·
keep jaywalking
6,475 Posts

·
Registered
2,776 Posts
Rzeczywiście wnętrza przytoczonych tutaj polskich sklepów luksusowych wyglądają bardzo biednie i mizernie przy tych nowojorskich... Wygląda to tak, jakby chcieli wmówić klientom, że dwa meble na krzyż i wnętrze mające udawać magazyn to szczyt designarskiego luksusu.

Jak dla mnie właśnie to jest pojęciem dzisiejszego dobrego stylu i wysokiej klasy (w takim miejscu aż się chce wydać na ciuchy o wiele więcej niż gdzie indziej):

Co takiego luksusowego jest w ciuchach Rush i wnętrzach jej siedziby?

Pozwolę sobie wkleić parę zdjęć z NYC.

Ralph Lauren

...

Zdjęcia z http://lifeandtimes.com/

21 - 30 of 30 Posts