Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1917 Posts

·
Registered
Joined
·
20,102 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
[Cieszyn & Český Těšín] Zdjęcia miast(a)

Jako, że pół majówki spedziłęm nad Olzą, "natrzaskałem" ponad 100 zdjęć tego urokliwego miasta jakim jest Cieszyn. Cieszyn po czeskiej stronie juz taki fajny nie jest, ot zwykłe miasto, zresztą ocenicie sami. Praktycznie to jest juz jedno miasto, ale róznice jednak widać, na korzysć naszej polskiej strony :)

Zaczynamy od polskiego Cieszyna, od uliczki przy której był hotel, a w zasadzie gościniec


Na rynek jeszcze nie wchodzimy, idziemy dookoła
 

·
Pilanin
Joined
·
3,874 Posts
Byłem w Cieszynie tej zimy, jeśli tak tegoroczną zimę można nazwać :D i byłem zachwycony. W centrum miasta nie ma praktycznie zadnej powojennej zabudowy, same urokliwe czyste uliczki z kamienicami. Mają przepiękny kościół farny na pl. Krzyża zaraz przy Rynku oraz "Wenecję" z murami miejskimi, brukowaną ścieżką i kamienicami nad kanałem z lat 30tych.
 

·
Homo Skyscraperus
Joined
·
22,216 Posts
Teraz mają szansę na jeszcze większy rozwój. Z dnia na dzień z dwóch około 30 tys. miasteczek otrzymaliśmy jedno 60 tys.

Realizują tam coś wspólnie? Jak wyglądają rejony przygraniczne? Czy teraz można mówić o jednym mieście?
 

·
Registered
Joined
·
20,102 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
Byłem także podczas majówki. Też padało, więc może byliśmy w tym samym dniu. Cieszyn naprawę jest bardzo ładnym miastem. Godnym odwiedzenia.
Ja byłem w sobotę i niedzielę. Zdjecia są z soboty kiedy to było na przemian słonce z deszczem i gradem ;)

Dalsze zdjecia polskiej strony
Deptak z rynku w kierunku granicy
Jakaś ulica w bok
Inna ulica
 

·
Banned
Joined
·
332 Posts
Magia musze tam pojechac , ja równiez mogłem ale nie skorzystałem jechałem przez cieszyn do Włoch w tamtym roku , którą droga polecacie z Bytomia sie tam wybrac?
 

·
aus Pommern
Joined
·
349 Posts
Piękne i zadbane miasto.Co prawda gdzie niegdzie przydałoby się trochę farby,ale ogólny efekt jest rewelacyjny.Ponadto zabudowa miasta wskazywałaby na większą liczbę mieszkańców niż jest w rzeczywistości.Ma bardziej miejski charakter niż niektóre byłe miasta wojewódzkie:nuts:
 
1 - 20 of 1917 Posts
Top