SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
801 - 820 of 1988 Posts

·
Registered
2,566 Posts
tylko ze w skandynawii nie ma duzego tranzytu i tylu samochodow
Przeciez wiem i dlatego maja wypowiedz zkonczylem tym - :lol: znakiem

·
OP_KR_TK_WR
983 Posts
Zapowiedzi roku 2007

Lista robi się coraz bardziej czerwona.
Na czerwono odcinki, na które podpisano już kontrakty.

A1 Sośnica - Bełk.................................................15,4 km
A1 Bełk - Świerklany.............................................14,1 km
A1 Świerklany - Gorzyczki......................................18,5 km

S3 Szczecin-Gorzow............................................... 90 km

A4 Krakow-Szarow...................................................20 km

S5 Stryszek-Biale Blota............................................. 9 km

S7 Grojec-Bialobrzegi............................................... 15 km
S7 Kielce.............................................................. 7,5 km

A8 AOW................................................................ 35 km
S8 Konotopa - Prymasa Tysiąclecia...........................10,6 km
S8 Bialystok-Katrynka................................................ 5 km
S8 Augustów.........................................................17,3 km

S11 obwodnica Kórnika................................................ 5 km

S19 obwodnica Wasilkowa............................................ 5 km

S69 Laliki2-Zwardoń.................................................... 1,8 km
S69 Szare-Laliki.......................................................... 4,6 km

Razem............................................................... 269,2 km
Do 5.04.2007.......................................................... 57,7 km
Wykonanie planu......................................................... 21%

Przesunięto na 2008r.:
S1 Podwarpie-Dąbrowa Górnicza................................10 km
A2 Nowy Tomysl-Swiecko...................................... 100 km
S8 Salomea - Wolica..............................................14,9 km

·
Registered
167 Posts
Tylko całą Skandynawię zamieszkuje tyle ludzi ,ile u nas w województwach mazowieckim i śląskim jeśli by ich ludność zsumować razem :D
2 razy wiecej.............. :bash: Poza tym w Skandynawii tranzyt jest i to dosc spory - tzw. wewnątrzskandynawski :)

·
Moderator
75,404 Posts
^^Dwa ,czy trzy razy więcej, ale to by było i o połowę mniej niż w naszym kraju, a porównując ich autostrady i nasze, to dalej jest różnica ;)

·
Banned
4,029 Posts
jak mozna liczyć bez przesuniecia do 2008 roku inwestycji ?
to jakiś absurd czysty SF co się wyprawia z drogami :/ to jakieś marne odcinki a nie całe drogi powoli pzestaje wiezyć

·
OP_KR_TK_WR
983 Posts
jak mozna liczyć bez przesuniecia do 2008 roku inwestycji ?
to jakiś absurd czysty SF co się wyprawia z drogami :/ to jakieś marne odcinki a nie całe drogi powoli pzestaje wiezyć
Kolego matej nie emocjonuj się tak mocno, bo słyszałem, że coraz mniej przeszczepów się wykonuje teraz w kraju. Trzeba oszczedzac serduszko.

Potraktuj to jako zabawę, a może jak coś wypali z tych przesuniętych będziemy mieli sytuacje jak w czasach słusznie minionych: 150% normy :)

·
extremely flammable
314 Posts
Nie mogę uwierzyć, że z Krasnystawia do Siedlec i po całej linii S19 będzie można pojechać ekspesówką a tymczasemz Warszawy do Krakowa, z Poznania do Wrocławia ani nawet z Bydgoszczy do Torunia nie.
Rzadko się tu udzielam ale tym razem osłupiałem...

·
Banned
92 Posts
W najlepszym wypadku, przy sprzyjajacych okolicznosciach do 2015 roku powstanie około 70 % planowanych autostrad i esek . Módlmy sie żeby tak było. Naprawdę bedę bardzo szczęśliwy jeżeli te 70 % zostanie zrealizowane.

·
Centuś
3,412 Posts
Nie mogę uwierzyć, że z Krasnystawia do Siedlec i po całej linii S19 będzie można pojechać ekspesówką a tymczasemz Warszawy do Krakowa, z Poznania do Wrocławia ani nawet z Bydgoszczy do Torunia nie.
S8 (ten odcinek duplikujący A2 z Piotrkowa) S7 (urywająca się na terenie Edgara) S19 to wszystko jakieś jaja są. Pewnie niech się ludzie zabijają, zrobić na złość wrogiej partii bezcenne, za wszystko inne zapłacisz pieniędzmi z budżetu.

·
Registered
806 Posts
któraś z kolei mapka, która pokazuje, że w okolicy Piły jest jakiś kawałek eSki. tam nic takiego nie ma. fragment DK10, który jest północną obwodnicą Piły nie ma nic wspólnego z drogą ekspresową.

·
Registered
12,844 Posts

Spokojnie za dwa i pl roku wybory, pogonia ta moherowo-gosiewska bande. Beda opoznienia ale mysle ze jednak zdrowy rozsadek i logika wroci do planow. A ta mapka... no comments...

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,590 Posts
któraś z kolei mapka, która pokazuje, że w okolicy Piły jest jakiś kawałek eSki. tam nic takiego nie ma. fragment DK10, który jest północną obwodnicą Piły nie ma nic wspólnego z drogą ekspresową.
Coś podobnego jest z remontem autostrad np. A4 - Krzywa - Wrocek - szczerze czegoś co autostradą nie jest i podawanie później jako oddanej nowej -GDKKiA po prostu chce pokazać jak to jest ładnie :)

·
Registered
273 Posts
Podobnie ja 'S5' w Śmiglu, równie dobrze mogli nazwac S-ką obwodnicę Gniezna w ciągi DK 15, cóż statystyka sucesu

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,590 Posts
Podobnie ja 'S5' w Śmiglu, równie dobrze mogli nazwac S-ką obwodnicę Gniezna w ciągi DK 15, cóż statystyka sucesu
Obwodnica ma o tyle pecha że jest w ciągu DK 15 - drogi która nie jest planowana jako ekspresowa

·
Registered
2,566 Posts
Spokojnie za dwa i pl roku wybory, pogonia ta moherowo-gosiewska bande. Beda opoznienia ale mysle ze jednak zdrowy rozsadek i logika wroci do planow. A ta mapka... no comments...
Problem w tym, ze jak przyjdzie nowa ekipa, to znow sie zacznie: restrukturyzacje, nowe plany, nowe sposoby finansowania itd, a ceny materialow i robocizny ida w gore. Widac, ze w tym kraju nic sie nie moze udac, nawet za cudze pieniadze.
Polska byla krajem, ktory zapoczatkowal zmiany polityczno/ekonomiczne we wsch. Europie, tymczasem zostala zdystansowana przez swoich bylych wspoltowarzyszy spcjalisytycznej niedoli. Polacy nadaja sie na buntownikow, ale jesli chodzi o systematyczna prace, to jestesmy ciency. Inni buduja i sie rozwijaja, a Polacy sie ciagle kluca i ciagle probuja na nowo "wynalezc kolo", zamiast korzystac ze sprawdzonych wzorow.

Co do ponizszej mapki, to ja juz nawet nie wierze, ze uda sie do tego czasu wybudowac, chocby polowe z planowantch drog.

·
Registered
193 Posts
Spokojnie za dwa i pl roku wybory... zdrowy rozsadek i logika wroci do planow.
Wróci zdrowy rozsądek i logika? Aha, rozumiem, do planów! :lol:

Bartas, na papierze to jest pięknie gdzieś od połowy lat 70-tych.

·
Registered
12,844 Posts
^^
od polowy lat 70 tych do 2006 roku. Bo ta mapka powyzej to jakis nonsens... ;) Widac w IV RP nawet plany potrafili pokomplikowac

·
Registered
193 Posts
^^
Ale przecież Łódź wygląda na tej mapce jak stolica... ;)

Niestety drogi stały się kolejną ofiarą upolitycznienia wszystkiego. A tam gdzie wkraczają politycy, kończy się praca i zaczyna blef albo jak kto woli... przeciąganie sukna. Zamiast sensownie zaplanowanego i zrównoważonego rozwoju, zakulisowe przepychanki :bash:

Bartas, sorki, ale jak popatrzę na dowolną w mierę dokładną mapkę Polski, to przeraża bezsens gospodarowania przestrzenią. Czasami nie ma nawet szans na wytyczenie senownego przebiegu porządnej drogi. I naprawdę, to wszystko nie zaczęło się pieprzyć w 2006.

Partyjnej polityce w budowie dróg mówie NIE!

801 - 820 of 1988 Posts
Status
Not open for further replies.