SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
861 - 880 of 1988 Posts

·
Requiem for a dream
3,961 Posts
Ciekawe czy to prawda

·
liberalization
2,129 Posts
Dziennik.pl

Rząd przyspieszy budowę autostrad

Rząd chce przyspieszyć budowę najważniejszych polskich dróg aż o cztery lata. "Dziennik" dotarł do przygotowanego przez Ministerstwo Transportu dokumentu, który dostosowuje program inwestycyjny na lata 2007-2015 do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Poprawki już w najbliższych dniach trafią do uzgodnień międzyresortowych.

Nowe plany zakładają, że do końca 2011 roku zostanie wybudowanych 700 km nowych autostrad i 1900 km nowych dróg ekspresowych. W rezultacie sieć autostradowa będzie wtedy liczyć łącznie 1900 km, a drogi ekspresowe wydłużą się do 3100 km. Będzie to jednak sporo kosztować: jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012 wydamy bowiem na drogi ponad 100 mld zł ze 131 mld zł zaplanowanych na najbliższe 8 lat.

Które z inwestycji przyspieszą drogowcy?

Przede wszystkim budowę autostrady A-4. Do rozpoczęcia mistrzostw musi być gotowa w całości. Stanie się najważniejszym korytarzem drogowym dla uczestników i kibiców Euro, łączącym Polskę i Europę Zachodnią z drugim organizatorem piłkarskich rozgrywek - Ukrainą. Dzięki temu jeszcze w końcu 2011 roku kierowcy będą mogli przejechać z Krakowa do Tarnowa, a następnie do Rzeszowa i dalej do granicy państwa w Korczowej.

W tym samym czasie zostanie ukończona droga S-7 z Gdańska do Warszawy oraz

częściowo droga S-5 między Bydgoszczą a Poznaniem i Wrocławiem.

Planowane jest także zakończenie prac na trasie S-7 między Radomiem i Jędrzejowem oraz Lubieniem i Rabką.

Odcinek z Warszawy do Radomia będzie gotowy wcześniej - w 2009 roku.
Drogowe przyspieszenie obejmie także trasę S-8 na odcinku Piotrków - Warszawa oraz z Sycowa do autostrady A-1.

Do Euro zakończy się budowa drogi ekspresowej S-17 Warszawa - Garwolin - Kurów - Piaski

a także znaczna część trasy S-19 biegnącej wzdłuż wschodniej granicy Polski.

·
Registered
12,835 Posts
Dziennik.pla także znaczna część trasy S-19 biegnącej wzdłuż wschodniej granicy Polski

A co ta droga ma wspolnego z Euro? Po co ja przyspieszac, przeciez na wielu odcinakch tej drogi dzis hula wiatr i w 2012 bedzie hulal. jest cala masa wazniejszych drog niz ta

·
Registered
193 Posts
A co ta droga ma wspolnego z Euro? Po co ja przyspieszac, przeciez na wielu odcinakch tej drogi dzis hula wiatr i w 2012 bedzie hulal. jest cala masa wazniejszych drog niz ta
Po pierwsze, na Euro świat się nie kończy. Po drugie, tzw. ściana wschodnia to też Polska, ani lepsza ani gorsza.

Choć jestem z Poznania, nie rozumiem tonu wyższości wobec mieszkańców wschodniej Polski :eek:hno:

Popieram szybką budowę S19, szczególnie na najbardziej ruchliwych odcinkach :)

·
Registered
12,835 Posts
Po pierwsze, na Euro świat się nie kończy. Po drugie, tzw. ściana wschodnia to też Polska, ani lepsza ani gorsza.

Choć jestem z Poznania, nie rozumiem tonu wyższości wobec mieszkańców wschodniej Polski :eek:hno:

Popieram szybką budowę S19, szczególnie na najbardziej ruchliwych odcinkach :)
Tu nie chodzi o ton wyzszosci, nei mam nic przeciwko budowie tej drogi ale na odcinakch gdzie dzis jest ruch. Patrzac na pomiar ruchu wychodzi mi ze beda to okolice Lublina, kawalek pod Bialymnstokiem i Reszowem i na tym koniec. Gdzie indziej jezdzi tam od 1.5 tysiaca (!) do kilku tysiecy aut na godzine, z reguly jest to kolo 4 tysiecy. Wiec po co na calej tak pustej drodze ekspresowka? GP z fragmentami ekspresowki na kilku odcinkach wystarczy

·
Registered
193 Posts
Tu nie chodzi o ton wyzszosci, nei mam nic przeciwko budowie tej drogi ale na odcinakch gdzie dzis jest ruch. Patrzac na pomiar ruchu wychodzi mi ze beda to okolice Lublina, kawalek pod Bialymnstokiem i Reszowem i na tym koniec. Gdzie indziej jezdzi tam od 1.5 tysiaca (!) do kilku tysiecy aut na godzine, z reguly jest to kolo 4 tysiecy. Wiec po co na calej tak pustej drodze ekspresowka? GP z fragmentami ekspresowki na kilku odcinkach wystarczy
Logiczne. Zgódźmy się jednak co do tego, że tzw. Polska B jako najbardziej zaniedbana, w największym stopniu łaknie rozwoju. A przecież rozwój zaczyna się od infrastruktury.

Polskie pobrzeże Bałtyku, tam też przez wiekszą część roku po drogach hula wiatr, ale przecież nie z powodu nikłej atrakcyjności tych obszarów. Po prostu brak infry.

·
Registered
93 Posts
Jak to bedzie prawda, czyli S19 out to PiS strzela sobie samobója, przeciez wiadomo, że Pis na podkarpaciu ma swój żelazny elektorat.... ale chyba to nie do końca prawda, droga ma byc budowana z pieniędzy unijnych przeznaczonych na Polska Wschodnia, a chyba nie jest łatwo przeniesc te pieniadze na innna inwestycje. To jedno. Drugie, to to że innna gazeta - Dziennik podaje ze droga bedzie wybudowana... wiec cos tu jest nie tak...

·
Optimist trotzdem
3,181 Posts
pomiary ruchu są jakimś tam odzwierciedleniem obciążenia dróg, ale te dane powinny być traktowane tylko jako uzupełniające do planów rozwoju, nie jako jedyne kryterium
W tym przypadku może nie ma tam teraz dużego ruchu, bo nie za bardzo jest po czymś jeżdzić? Można z dużym poziomem ufności domniemywać, że gdyby (teoretycznie) była ta S19 o przyzwoitych parametrach powstała to ruch lokalny zacząłby zauważalnie rosnąć a ile ruchu tranzytowego by tam się przeniosło? To ciężko przewidzieć, ale po mojemu transportowcy to rozsądni ludzie i takiej możliwości by nie przeoczyli. To kierunek Finlandia/republiki nadbałtyckie - Bałkany. Zdziwilibyśmy się, jak byłaby obciążona.

·
Registered
5,833 Posts
www.gddkia.gov.pl

Komunikat w sprawie publikacji dotyczącej drogi S-19

W związku z dzisiejszą publikacją gazety „Nowiny” z Rzeszowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kategorycznie zaprzecza, że rezygnuje z budowy drogi S-19.
Informacje jakoby na skutek ustalania programu inwestycyjnego w związku z Euro 2012 miały spowodować rezygnację z budowy S-19 są całkowicie nieprawdziwe.

Droga S-19 jest przewidziana do finansowania w ramach perspektywy budżetowej Unii Europejskiej 2007 – 2013 i z tych środków będzie przygotowana i realizowana.

·
Registered
193 Posts
^^ A więc kolejna kaczka dziennikarska. Zamiast wypełniania funkcji kontrolnej niektóre media lubią poplotkować :bash:

·
Registered
257 Posts
Patrzac na pomiar ruchu wychodzi mi ze beda to okolice Lublina, kawalek pod Bialymnstokiem i Reszowem i na tym koniec.
Lekkie OT: Czy ktoś z was posiada takie pełne zestawienie dotyczące natężenia ruchu dla głównych dróg w Polsce?

·
Banned
1,164 Posts
Szkoda, że to tylko kaczka. Myślałem, że rząd wycofa się z teo poronionego pomysłu a zaoszczędzone środki przeznaczy tam gdzie są bardziej potrzebne a więc S-5 czy S-11. S-19 wystarczy zrobić w okolicach wielkich miast tam gdzie ruch jest większy.

·
Registered
2,566 Posts
^^ To nietypowa opinia, jak na mieszkanca wschodniej czesci kraju.

·
Registered
5,982 Posts
Bartas, sam przyznasz, że nie o to chodzi. Przecież przeciwko wariantowi łódzkiemu S8 są głównie ludzie ze wschodu. Zresztą przed chwilą zostałem pouczony, że to nie wschodnia część kraju tylko centralna (wschodnia chyba zaczyna się za Siedlcami i Przemyślem)

861 - 880 of 1988 Posts
Status
Not open for further replies.