SkyscraperCity banner

2881 - 2900 of 8463 Posts

·
Registered
1,567 Posts
Warzelnia - ciekawe, ale na jakiś sposób odhumanizowane. Mam skojarzenia z osiedlami niemieckimi z dwudziestolecia międzywojennego.

Nobel Tower - prosta, elegancka, ale nie wieża. No i elewacja inspirowana Prostą lub wcześniejszymi projektami.

Galeria MM - niby niesztampowo, ale kolor piaskowca wychodzi mi już bokiem.

Poziom w Poznaniu jak zwykle dobry, ale w skali efektu "wow" 6/10. W tym morzu niezłych projektów, Poznań chyba czeka na coś spektakularnego.

·
Registered
19,405 Posts
Warzelnia - ciekawe, ale na jakiś sposób odhumanizowane. Mam skojarzenia z osiedlami niemieckimi z dwudziestolecia międzywojennego.
Tylko dziś są to najbardziej popularne miejsca do mieszkania. Przynajmniej we Wrocławiu. Nie wiem skąd więc słowo odhumanizowane w tym zestawieniu.

Nobel Tower - prosta, elegancka, ale nie wieża. No i elewacja inspirowana Prostą lub wcześniejszymi projektami.
Wydaje mi się, że w tym przypadku elewacja nie będzie żelbetowa jak w przypadku Prostej. Choć wzór / faktura rzeczywiście podobna.

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,821 Posts
Ciekawa wieża. Ona będzie gdzieś w centrum przy ulicy, czy na uboczu? Jakie otoczenie?
Będzie tutaj, niestety nieco cofnięta od ulicy. Dąbrowskiego to główna ulica Jeżyc, obok stoją dwa wyższe budynki, więc jakiś tam mini cluster powstanie.

·
Registered
12,198 Posts

Poziom w Poznaniu jak zwykle dobry, ale w skali efektu "wow" 6/10. W tym morzu niezłych projektów, Poznań chyba czeka na coś spektakularnego.
Wieża to nie będzie ale niski budynek też nie bo 53,5m.

Czymś Wow może być Bałtyk Tower, którego budowa rozpocznie się w przyszłym roku.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=92479643&postcount=672

jeszcze z Poznania:

Słowiańska Nova

Poznań City Center/ Dworzec PKP.

Andersia Bussines Center.

Biblioteka Raczyńskich

·
Uliczny świrus
2,539 Posts
Nieźle Poznań zamiata na tej stronie. :cheers:

·
Moderator
11,885 Posts
I tak najlepszy jest Miejski Regał Książkowy:

;)

A tak naprawdę robotę robią JEMSi z Bilbioteką:

Natomiast w ZCK najlepszy będzie 1. parking, który stworzy halę peronową:

oraz 2. przedłużenie PeSTki do dworca, które wraz z przebudową Kaponiery zmienią krajobraz centru Poznania:

Nie można zapomnieć także o ICHOTcie, które w bólach przeszło przez rzekę ;)

;)

·
Registered
1,923 Posts
poznan rzadzi:) wiele inwestycji na forum przechodzi bez wiekszego echa ale jak sie je zbierze do kupy dopiero wtedy widac ile dobrego dzieje sie w grodzie przemyslawa!

·
.
5,062 Posts
Super! Tylko to rondo... Nie znam Poznania kompletnie, ale taki potężny węzeł w tamtym miejscu to dobre posunięcie?

Z projektów to tylko dworzec mi się nie podoba i ten biurowiec Rocha.

·
foto-ml.pl
17,725 Posts
Poznań:

Galeria MM

Zasponsorujcie kolejny przyjazd do Poznania to wam więcej inwestycji obfocę bo widzę że się spodobało ;)
Galeria MM fajna, biblioteka spoko, ale Dworzec... :eek:hno: Po przyjeździe (wieczornym co spotęgowało odczucia) do Wrocławia pomyślałem "no, prawdziwa Europa" ;).

Zapomnieliście że jeszcze to się buduje w grodzie Przemysława...

:D

2881 - 2900 of 8463 Posts