SkyscraperCity banner

101 - 120 of 3717 Posts

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Akurat w tym wypadku to atut. Zrobił się bardzo fajny stary ryzalit, i cofnięta, więc nie przytłaczająca budynku nowa część. Byłoby duszno i ciasno, gdyby pierzeja była wyrównana. Poza tym te ceglane ściany pożarowe nie wyglądaja źle, nie straszą jak inne ślepe mury.

·
3D
7,228 Posts
^ Zgadzam się! No i jeszcze te arkady, które teraz będą łączyć dwa placyki, powstałe przez cofnięte skrzydła. Rewelacyjne są te wysunięte boxy na górze. Nie kumam tylko co się dzieje na dziedzińcu. To piramidowate coś to nowa cześć?

·
...
4,432 Posts
Projekt rewitalizacji kompleksu Elektrociepłowni EC1
(...)
:drool: Ale odlot... futuryzm w wielkiej fabryce... tekstury ściany ceglanej na suficie, nieforemne podesty, tajemnicze światła, sceneria w sam raz dla Quake'a

Czy to jest może ten słynny (głównie z kłótni wokół niego) projekt centrum kongresowego, ten dla Camerimage, czy mylę z czymś innym?

·
Pijcie portera z BŁ!
18,206 Posts
:drool: Ale odlot...
Fakt :)

futuryzm w wielkiej fabryce...
Nie fabryce, a elektrociepłowni - jest to zresztą napisane.

tekstury ściany ceglanej na suficie,
Obawiam się, że ona faktycznie taka jest...

nieforemne podesty,
Ee?

tajemnicze światła, sceneria w sam raz dla Quake'a
Prawda, że fajne?

Czy to jest może ten słynny (głównie z kłótni wokół niego) projekt centrum kongresowego, ten dla Camerimage, czy mylę z czymś innym?
Nie, to nie jest to.

·
Pijcie portera z BŁ!
18,206 Posts
I jeszcze coś, co jest rarytasem nawet w tym wątku:
prezentacja filmowa SSS, drugiego budynku oprócz wyżej pokazanego na wizualizacjach wchodzącego w skład przyszłego Nowego Centrum Miasta (oby faktycznie tak się stało)
Dzisiaj otrzymali pozwolenie na budowę, dokumentacja została wysłana do ministerstwa, i prawdopodobnie już niedługo inwestycja dostanie 190mln zł dofinansowania z państwowej puli, co będzie oznaczało możliwość rychłego rozpoczęcia budowy :cheers:

·
...
4,432 Posts
Wiem, że elektrociepłownia, chodziło mi o styl, industrial.

No fikuśne te podesty, pomosty, ciągi komunikacyjne ograniczone barierami szklanymi czy jak to tam nazwać. Tak czy siak, żywcem z FPS wzięte, aż się prosi poskakać:D

A jak z szansami realizacji? [edit: ^^@dexter2 czytasz mi w myślach]

·
Pijcie portera z BŁ!
18,206 Posts
Nie nie, to drugie to też coś zupełnie innego - są trzy projekty w ramach NCM:

1. Camerimage Łódź Center, które najprawdopodobniej nie powstanie, bo Żydowicz (organizator festiwalu) się obraził. No i nie ma finansowania, a sprawa jest zawiła jak sto diabłów. Szkoda, bo projekt samego Gehrego:

2. Drugi to właśnie Elektrociepłownia EC1 (widać jej fragment z kominem na wizce CŁC wyżej). To prawie na pewno powstanie, ale jeszcze nie wiadomo co tam będzie. Zaczynają prawdopodobnie już jakoś w połowie roku.

3. A trójka to Specjalna Strefa Sztuki, czyli popularna 'rura' z filmowej wizualizacji dwa posty wyżej. Ona też raczej powstanie, jak już wcześniej pisałem: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7958094,Specjalna_Strefa_Sztuki_ma_pozwolenie_na_budowe.html

Wszystko to plus podziemny dworzec PKP, dwa nowe rynki, ewentualny budynek Liebeskinda (były rozmowy), oraz inne inwestycje uzupełniające składać się będą na NCM. Fajna sprawa, nie? :)

·
...
4,432 Posts
Wszystko to plus podziemny dworzec PKP, dwa nowe rynki, ewentualny budynek Liebeskinda (były rozmowy), oraz inne inwestycje uzupełniające składać się będą na NCM. Fajna sprawa, nie? :)
O tak :yes:

·
Registered
461 Posts
Robi wrażenie, mógłbym prosić kogoś z Łodzi o podanie lokalizacji w jakiej znaleźć mają się te budynki?

·
Registered
12,645 Posts

·
Projektant Szubienic
1,566 Posts
szkoda tego Gehrego - to jest zdecydowanie jeden z jego najlepszych projektów
Dokladnie :). Rura tez nie jest zla, najbardziej kontrowersyjny jak dla mnie jest projekt EC1 - z zewnatrz wyglada jak gigantyczny szesciopak, wnetrza jak z gry komputerowej (i akurat w tym wypadku nie uwazam tego za zalete, bo kojarza mi sie z Bioshockiem skrzyzowanym z Syberia). Owszem sa to dwie naprawde swietne gry, ale akurat tym, co mi sie w nich zdecydowanie nie podobalo to wlasnie okrutne przestylizowanie (pod wzgledem architektonicznym) poziomow. A moze mi tak ktos przy okazji przypomniec co z projektem, ktory robil m.in. p. Wisniewski - to tez byla jakas czesc EC1 jesli sie nie myle? Pytam bo byl to projekt stosunkowo niezly a przy tym o wiele spokojniejszy od tego dziwolaga, ktory ostatnio wszedzie sie pojawia...

·
mies fan
5,198 Posts
Dokladnie :). Rura tez nie jest zla, najbardziej kontrowersyjny jak dla mnie jest projekt EC1 - z zewnatrz wyglada jak gigantyczny szesciopak, wnetrza jak z gry komputerowej (i akurat w tym wypadku nie uwazam tego za zalete, bo kojarza mi sie z Bioshockiem skrzyzowanym z Syberia). Owszem sa to dwie naprawde swietne gry, ale akurat tym, co mi sie w nich zdecydowanie nie podobalo to wlasnie okrutne przestylizowanie (pod wzgledem architektonicznym) poziomow. A moze mi tak ktos przy okazji przypomniec co z projektem, ktory robil m.in. p. Wisniewski - to tez byla jakas czesc EC1 jesli sie nie myle? Pytam bo byl to projekt stosunkowo niezly a przy tym o wiele spokojniejszy od tego dziwolaga, ktory ostatnio wszedzie sie pojawia...
powiem szczerze że tej rury zupełnie nie czuję... kojarzy mi się z warszawskimi Złotymi Tarasami, nie tworzy pierzei, brak jej elegancji i klasy... idealna na biurowiec Gazpromu albo EuRoPolGazu na przedmieściach.

a były w tym konkursie naprawdę o wiele lepsze projekty (są na Ronecie) - np. świetne moim zdaniem II wyróżnienie Kozłowskiego http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=nagroda&n_id=817

·
Great Ape Project
4,879 Posts
Łódzki projekt NCM po prostu wymiata. Trzy wielkie projekty (dworca nie licząc) i trzy ikony skali europejskiej (MSZ) :nuts:

Jakimś cudem chyba jeszcze tego tutaj nie było:

Panorama Business & Retail Park (Nova Investment) Gdynia, Działki Leśne
Biurowiec: 120 m, 30 tys. m kw. powierzchni biurowej
Hotele: 55 m, 200 pokoi 2- i 4-gwiazdkowych
Wspólne przyziemie handlowe: 21 tys. m kw, 1,1 tys. miejsc parkingowych
Całkowita powierzchnia działki: 1,6 ha

Inwestor deklaruje chęć ukończenia inwestycji w roku 2013 lub 2015 w zależności od tempa, w którym uda mu się skompletować księgę najemców.

Lokalizacja (czerwony znacznik "P" na mapce): Gdynia, Działki Leśne, pomiędzy ul.K.Górskiego (Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji) i nitką kolejową biegnącą na Kaszuby (docelowo także nitka drugiego, górnego tarasu trójmiejskiej SKM, przebiegająca koło gdańskiego lotniska),
1km na południe od ścisłego śródmieścia, 2km na południe od Skweru Kościuszki i kompleksu Sea Towers (brązowy znacznik "S"), w połowie drogi pomiędzy stacjami SKM

click

^^ "Kanion" wyryty w śródmieściu na lewo od dachu to ul.Świętojańska, a "kominek" na dachu, to odległe Sea Towers.
Po lewej stronie kompleksu teren GOSiR z Halą Widowiskowo-Sportową (pagórek z irokezem) i "Narodowym" Stadionem Rugby (najeżona włóczniami widownia), po prawej kładka pieszo-rowerowa nad główną linią SKM, w ścianie odbija się proponowana nowa stacja linii SKM2 (górnego tarasu Trójmiasta)

^^ Miejmy nadzieję, że przyziemie/łącznik jeszcze się zmieni.

101 - 120 of 3717 Posts