SkyscraperCity banner

121 - 140 of 259 Posts

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #122
Hel

https://i.imgur.com/3DEkgDz.jpg
Jakiś przedwojenny Beatles ? To byłaby sensacja!
Musi tak:)

Czyli jednak da się rozkoszować polskim miastem :troll:

;)
Przeczytaj tytuł tego wątku :) Ale jak widzę malkontenctwo jest obecne także na forum, przecież w Polsce brud, syf i ubóstwo, a wszystko co na zachód od Polski jest piękne, bogate i cudowne hehe.

Tak mi się skojarzyło:

Nie gonił Cię czasem po tych bunkrach taki pocisk artyleryjski?

W sumie jakby gonił to bym się nie obraził, bo lubię takie klimaty.

456.

457.

458.

459.

460.

·
Registered
1,911 Posts

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
Przeczytaj tytuł tego wątku :) Ale jak widzę malkontenctwo jest obecne także na forum, przecież w Polsce brud, syf i ubóstwo, a wszystko co na zachód od Polski jest piękne, bogate i cudowne hehe.
Przeczytaj co oznaczają emotki :) Ale jak widzę "mentorska" spina poślada i brak sarkastycznego poczucia humoru jest obecne także na forum, przecież każdy kto tak napisał pewnie gardzi Polską i bije czołem w kierunku na zachód od niej :troll:
Jakie to proste i oczywiste...
Też dokonałem nadinterpretacji, czy serio tak myślisz? ;)

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #126
Przeczytaj co oznaczają emotki :) Ale jak widzę "mentorska" spina poślada i brak sarkastycznego poczucia humoru jest obecne także na forum, przecież każdy kto tak napisał pewnie gardzi Polską i bije czołem w kierunku na zachód od niej :troll:
Jakie to proste i oczywiste...
Też dokonałem nadinterpretacji, czy serio tak myślisz? ;)
Tu nie chodzi o to, że ktoś obraża Polskę. Zwyczajnie bardzo często słyszę zachwyty o zachodzie, a nawet zdarza się, iż od tych, którzy prawie wcale tam nie byli. A widziałem biedę, patologię i syf także u Anglików czy Niemców. Wszędzie tak naprawdę można coś znaleźć, tylko trzeba mieć oczy i umysł otwarte.

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #127
Józefów

Tak naprawdę to nazwa miejscowości jest umowna, gdyż zacznę od zdjęć z miejsca w okolicy, którego byłem już swego czasu. Tym razem to Czartowe Pole, sąsiad Szumów nad Tanwią. Postanowiłem wykorzystać majówkę, licząc na to, że koronawirus nakłoni ludzi do siedzenia w domu. W sumie się udało, prawie nikogo nie było. Sam szlak bardzo krótki, składa się z dwóch tras - górnej oraz dolnej, obie można obejść łącznie w 30 minut. Ale według mnie miejsce jeszcze lepsze od Szumów, malowniczo na całej trasie.

466. Groby partyzantów.

467.

468. Pomnik postawiony w 1931 przez ówczesnych uczniów ze szkoły podchorążych.

469.

470.

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #128
Józefów

471.

472.

473. Ruiny papierni.

474. Należy wspomnieć, że papiernia pokrywała 80% zapotrzebowania na papier lubelskiej guberni. Nie działa już około 150 lat.

475.

·
Registered
2,237 Posts
Byłem tam 8 lat temu, w lipcu, też nikogo nie było, niedaleko od tego miejsca jadąc zdaje się w kierunku Majdanu Sopockiego trafiłem na grób AK-owców, jak opisano na pomniku - ofiar działalności NKWD i UB w obozie w Błódku vel. Błutku, różnie to piszą. Urokliwe miejsce.

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #132
Józefów

Teraz podobno szumy zyskały na popularności, wcześniej nie było tylu turystów. Przejeżdżając w tamtej okolicy widziałem jakiś znak o cmentarzy AK. Nie odwiedziłem tego miejsca, bo walczyłem z czasem, gdyż ok. 15 miało zacząć padać. Ale nic straconego, jest to na tyle blisko, że mogę jeździć co weekend w tę okolicę.

486.

487.

488.

489.

490.

·
Registered
1,911 Posts
Discussion Starter #139
Józefów

Przenosimy się do kamieniołomu w Józefowie. Z racji epidemii wieża widokowa była zamknięta. Jednak warto tam przyjechać w weekend - w dni powszednie kamieniołom normalnie pracuje.

516.

517.

518.

519.

520.

121 - 140 of 259 Posts