SkyscraperCity banner

7161 - 7180 of 7217 Posts

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
Dworce systemowe w Biskupicach i Pobiedziskach :
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
Janikowo :

 

·
Registered
Joined
·
3,524 Posts
Dworzec tymczasowy w Tczewie już otwarty

Pasażerowie mogą już korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego w Tczewie. Przeniesienie obsługi podróżnych do czasowego obiektu pozwoli zintensyfikować prace wewnątrz modernizowanego budynku.
 

·
Registered
Joined
·
370 Posts
Rozpoczął się remont dworca w Bolesławcu, mam nadzieję że zostaną poniemieckie urządzenia do podawania pieniędzy/biletów.
143634

Schody przestały istnieć.
143638
143639

Widok od peronów. Jak widać peron pierwszy już po remoncie (wytrzymał jakieś 10 lat).
143641

Widok na kasy od strony peronu, tyle ile sięgnął telefon.
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
 

·
Registered
Joined
·
7,610 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510086574-N-2020 z dnia 20-05-2020 r.
Miasto i Gmina Gołańcz: Rewitalizacja dworców i terenów przydworcowych wzdłuż linii kolejowej nr 356 Miasto i Gmina Gołańcz - dworzec w Gołańczy i tereny przydworcowe - etap I
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Zakład Ogólnobudowlany "MARK" Mariusz Kądziołka, Margonin
Cena wybranej oferty/wartość umowy 1799949.73 PLN
www.uzp.gov.plźródło - Ogólnopolska Baza Kolejowa
 

·
Registered
Joined
·
3,524 Posts
Wybieramy najlepsze i najbardziej przyjazne dworce kolejowe w Polsce

Rusza trzecia edycja konkursu „Dworzec Roku 2020” - zorganizowana wspólnie przez Fundację Grupy PKP i Fundację Pro Kolej kampania promująca pozytywne oblicze kolei. Patronat nad akcją objął Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
 

·
Registered
Joined
·
198 Posts
W Koszalinie stanie nowy dworzec

Obecny dworzec w Koszalinie został oddany na początku lat 60. XX w. Pierwotnie PKP SA planowały remont i przebudowę istniejącego obiektu, ale w zeszłym roku zamierzenia te uległy zmianie. – W Koszalinie zostanie wybudowany nowy dworzec, który zastąpi dotychczasowy budynek. Obiekt powstanie zgodnie z indywidualnie wykonanym projektem dla tej lokalizacji – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Aby ten plan mógł się ziścić, konieczne było wykreślenie modernistycznego budynku z rejestru zabytków. Niepozorny z zewnątrz budynek kryje jednak ciekawe wnętrza w duchu lat 60. – z malunkami oraz brązowym kamieniem szlachetnym na ścianach. – Obecny dworzec jako cały obiekt został wyłączony z gminnej ewidencji zabytków, ale znalazły się w niej usytuowane na ścianach północnej i południowej holu budynku dwie dekoracje ścienne z przedstawieniem grupy ludzi wykonanych w technice sgraffito. Elementy posiadające walory historyczne, zgodnie z wymogami konserwatora, znajdą się również w nowym budynku dworca – zapewnia Stilger. Jak dodaje, do ewidencji zabytków włączone zostały także przejście podziemne, wejścia na perony oraz same perony (poniemieckie zadaszenia).

Jaki będzie nowy dworzec? – Dotychczasowy budynek zostanie wyburzany, gdyż zgodnie opiniami uczestników konsultacji i konserwatora zabytków powinien powstać obiekt z cechami dominanty architektonicznej widocznej w ciągu ul. Dworcowej, który jednocześnie będzie połączony z wybudowanym już tunelem dla pieszych. Nowy obiekt powinien być nowoczesny i dostosowany do aktualnych potrzeb pasażerów i najemców powierzchni komercyjnych – opisuje Michał Stilger.

Jest szansa, że przetarg na projekt nowego dworca ruszy jeszcze w tym kwartale. – Przy założeniu, że poszczególne etapy inwestycji będą przebiegały zgodnie z planem, rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest na przełomie 2021 i 2022 r. – zapewnia rzecznik.

 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
 

·
Registered
Joined
·
932 Posts
Trwa przebudowa dworca kolejowego w Jastrzębiu. Robotnicy pracują nad remontem dachu

Na stacji w Jastrzębiu trwa przebudowa miejscowego dworca kolejowego. Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.

Wykonawcą inwestycji na stacji kolejowej w Jastrzębiu jest starachowicka firma Krobel, natomiast inwestorem spółka PKP S.A. Wartość całej inwestycji w Jastrzębiu wyniesie ponad 8,2 miliona złotych brutto, a same prace zakończą się w marcu 2021 roku. Bez przerwy na stacji pracuje około 30 robotników. Główne prace, jakie na razie wykonują, to modernizacja pomieszczeń wewnątrz budynku, w których będą nowe pomieszczenia handlowo-usługowe. Trwa również częściowa wymiana dachu.

Po modernizacji na parterze znajdą się hol dworca z ogrzewaną poczekalnią, ogólnodostępne toalety i pomieszczenia porządkowe. Na pierwszym piętrze znajda się pomieszczenia techniczne. W ramach inwestycji zagospodarowane zostaną także tereny przy dworcu, w tym plac manewrowy. Powstanie parking dla samochodów, na którym wydzielone zostaną także miejsca w strefach krótkiego postoju (Kiss & Ride) oraz dla samochodów osób z niepełnosprawnościami.
Przy dworcu znajdą się także elementy małej infrastruktury jak ławki, kosze na śmieci i wiata rowerowa. Wyburzone zostaną dwa budynki gospodarcze, a w ich miejscach stworzone zostaną tereny zielone.

źródło

https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/7a/60/5ed10fc2cfbfe_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/1b/f7/5ed10fb31a406_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e0/66/5ed10fc6f3747_o.jpg
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/68/37/5ed10fb716d63_o.jpg
 
7161 - 7180 of 7217 Posts
Top