SkyscraperCity banner

7201 - 7217 of 7217 Posts

·
Volkspole
666 Posts
Dworzec w Zawierciu remontowany w latach 2011-2012. Wrzucam tutaj kilka zdjęć przedstawiających zaniedbania w konserwacji budynku.
1. widok na głowne wejście View attachment 225647
2. odpadające gzymsy View attachment 225656

3. View attachment 225662
4. View attachment 225663
5. View attachment 225665
6. widok ogólny, zrobiony szerokim kątem:confused: zwraca uwagę witryna zastawiana kartonami, gdzie kilka lat temu była informacja turystyczna, a później kiosk. View attachment 225679
7. "twórczość" wynajmujących lokale
View attachment 225682
To tyle, dworzec wymaga solidnego odświeżenia, ale bardzo rzucają się w oczy zaniedbania, i brak profesionalnego zarządcy.
To że PKP dzięki kasy z Łuni remontuje dworce, jeszcze długo nie znaczy, że po fali remontów, te dworce już teraz będą utrzymywane tak jak się należy. PKP to zgniły twór, który dom wyremontowany za cudzą kasę i tak znowu doprowadzi do ruiny. Jedyne wyjście jest takie aby przez ustawę zabrać PKP wszysktie tereny i budynki dworcowe w całym kraju i przekazać samorządom, bo inaczej za 10-15 lat będziemy mieli powtórkę zabawy, gdzie dekadę temu wyremontowane budynki znowu będą kompletną ruiną.

·
Moderator
71,614 Posts

·
Registered
19,199 Posts
No tak - najpilniejsza inwestycja PKP - zburzyć porządny dworzec kolejowo-autobusowy, w dobrym stanie i wcale nie przewymiarowany:

Nie wiem, czy tam się uchowały jeszcze jakieś pekaesy, ale nawet jeśli nie, to wierzę, że kiedyś komunikacja autobusowa wróci. I wtedy się okaże, że ani kasy, ani miejsca odpoczynku dla kierowcy, ani nic.

·
Registered
1,029 Posts
PKP to zgniły twór, który dom wyremontowany za cudzą kasę i tak znowu doprowadzi do ruiny. Jedyne wyjście jest takie aby przez ustawę zabrać PKP wszysktie tereny i budynki dworcowe w całym kraju i przekazać samorządom, bo inaczej za 10-15 lat będziemy mieli powtórkę zabawy, gdzie dekadę temu wyremontowane budynki znowu będą kompletną ruiną.
Dokładnie. Rozmawiam z pomysłodawcą wspaniałego projektu budowy nowych dworców w Dolinie Popradu (Milik, Łomnica, itp):

-panie, ale tam to z pociagow korzysta po kilka osób dziennie!
-ale panie co chcesz, unia finansuje w 80% budowe
-budowe tak, ale utrzymywac bedziemy my
-yyyy nooo tego noooo yyyy

·
Registered
773 Posts
Dokładnie. Rozmawiam z pomysłodawcą wspaniałego projektu budowy nowych dworców w Dolinie Popradu (Milik, Łomnica, itp):

-panie, ale tam to z pociagow korzysta po kilka osób dziennie!
-ale panie co chcesz, unia finansuje w 80% budowe
-budowe tak, ale utrzymywac bedziemy my
-yyyy nooo tego noooo yyyy
Błagam, powiedz mi, że ten projekt jakimś cudem upadł. Jedyne, gdzie jest sens remontu (ale nadal to nie jest pierwsza potrzeba!) to Piwniczna i Stary Sącz.
Cała ta ofensywa dworcowa to przykład mielenia pieniądzy przez PKP SA. Zdarzają się tam takie kwiatki jak Sadurki (lubelskie), ogromny dworzec w Złotnikach Kujawskich, Nowiny Wielkie (lubuskie) czy Wilkoszwice (łodzkie). Polecam zobaczyć, w jakich miejscach są ww dworce, jaka tam jest wymiana, czy jest kasa oraz jaki jest potencjał. Co gorsza, za każdym razem, gdy gdziekolwiek poza SSC rzucam komentarz, że niektóre projekty to palenie pieniędzy, jestem rozjeżdżany narracją "a to sobie wgl zaoraj wieś i małe miejscowości, dla ciebie liczy się tylko stolica!".

·
Registered
1,849 Posts
Tak się składa że kilka razy byłem w Sadurkach i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dworzec z powodzeniem służy lokalnej społeczności, na parterze znajduje się sklep spożywczy. Sam budynek jest bardzo ładny, ma piękną drewnianą zabytkową elewację.

·
Registered
1,029 Posts
Błagam, powiedz mi, że ten projekt jakimś cudem upadł. Jedyne, gdzie jest sens remontu (ale nadal to nie jest pierwsza potrzeba!) to Piwniczna i Stary Sącz.
Nie upadł choć wierzyłem że owszem, kiedy było przez dwa lata o nim totalnie cicho. Wciąż tli sie nadzieja, bo projekt posuwa sie jak krew z nosa, obecnie trwają prace projektowe. Najlepsze jest to, że to nie dworzec w Krynicy doczeka sie modernizacji, ale właśnie w takich miejscowosciach jak Łomnica, wymarły Żegiestwów, Zubrzyk, nie wiem czy nie upadł czasem pomysł modernizacji przystanku Nowy Sącz Biegonice (wymiana pasażerska ok. 5 osób dziennie, w wiekszosci pracowników biegonickich fabryk). Moje próby zainteresowania kogokolwiek tematem spełzły na niczym, nawet TVN 24 kontakt odpowiedziało mi że "a skad pan wie, może będą jacys pasazerowie".

• Like
Reactions: kzabek

·
Moderator
71,614 Posts

·
Moderator
71,614 Posts

·
Registered
1,029 Posts
Pytanie po co ktoś miałby korzystać z dworca aglomeracyjnego, w dodatku na którym nie ma żadnych usług ani kasy biletowej. Casus Wieliczki Park. Przychodzi się 5 minut przed pociągiem i rura.

·
Registered
3,524 Posts
Gorzkowice i Wilkoszewice – dwa kolejne dworce systemowe

Poprawa komfortu podróżnych oraz dostępności dworca dla wszystkich pasażerów, w tym osób z niepełnosprawnościami – to główne priorytety inwestycji w Gorzkowicach i Wilkoszewicach. PKP S.A. przekazały place budów wykonawcy robót.

7201 - 7217 of 7217 Posts