SkyscraperCity banner

7361 - 7380 of 7414 Posts

·
Registered
Joined
·
980 Posts
Dworzec w Grudziądzu umieszczony w rejestrze zabytków.
No i nie powstanie kolejny "kompaktowy dworzec systemowy".

Też się cieszę. Właściciel chyba dużo mniej...
 

·
Registered
Joined
·
5,961 Posts
(...)Też się cieszę. Właściciel chyba dużo mniej...
Właścicel, a w zasadzie aktualny właściciel, w tych kwestiach jest niekompetentnym ignorantem, co najlepiej pokazała sprawa Katowic, czy Olsztyna. Przy gigantycznej skali dotacji publicznej i strukturze własnościowej gdzie dominującym podmiotem jest przecież Skarb Państwa nie można traktować PKP S.A. tak jak prywatnego podmiotu. Bo to urąga naszej inteligencji. Dziedzictwo którym ta firma dysponuje jest ogromne, a horyzonty kolejnych robotów w zarządzie daleko poniżej jego wartości.
 

·
Moderator
Joined
·
76,884 Posts
PKP SA z ofertami na przebudowę dworców Pionki i Ruda Wielka
Przedmiotem toczącego się przetargu jest przebudowa zabytkowego dworca Pionki, leżącego przy linii 26 Łuków – Radom oraz niewielkiego budynku dworcowego Ruda Wielka przy linii 8 pod Radomiem. O zamówienie ubiegają się trzy podmioty.
1122763
 

·
Registered
Joined
·
3,999 Posts
Kto wybuduje nowy dworzec we Włocławku? Bardzo duże zainteresowanie

PKP SA otworzyły oferty w przetargu na budowę zupełne nowego dworca kolejowego we Włocławku. Budynek pomieści też pomieszczenia do obsługi pasażerów PKS i MPK. Zamawiający na brak zainteresowania nie może narzekać: wpłynęło aż 13 ofert.
 

·
Registered
Joined
·
5,961 Posts
^^tak samo jak dobór techniki na elewacji (kamery, czujniki)....równie wrażliwy co polbruk przed wejściem. No ale to PKP, nie ma co za dużo wymagać, wiatka prezentuje się nawet zgrabnie, Ciekawie kiedy zacznie się wyginać.
 

·
Robert von Oliva
ראבערט פון אָליוואַ
Joined
·
11,162 Posts
Skoro odchodzi się od kas biletowych na małych stacjach, to dlaczego - przy tak kompleksowym remoncie - nie montuje się obligatoryjnie automatu (-ów) biletowego (-ych) ?
O to to. Kas biletowych to w ogóle powinno być coraz mniej, a na małych stacjach w ogóle (względnie tylko jakieś punkty agencyjne w porozumieniu z kioskiem na dworcu – czemu w Polsce się tego nie praktykuje jak to działa świetnie w takich Niemczech czy Szwecji to nie wiem, jednocześnie na dużych dworcach zamiast wygodnych Reisezentrów są okienka kasowe jak w XIX wieku), ale wtedy automatycznie więcej automatów.
 

·
feel the force
Joined
·
2,274 Posts
Za automaty odpowiadają przewoźnicy, a Intercity woli je stawiać na tych największych stacjach. o_O Na najmniejszych nadal sprzedają przez telefon i konduktorów.
 

·
Moderator
Joined
·
76,884 Posts
Przebudowany dworzec w Imbramowicach otwarty [zdjęcia]
1151144
 

·
Registered
Joined
·
338 Posts

·
Registered
Joined
·
1,394 Posts
Czy ktoś ma informacje dot. dworca w Nowym Targu ? Całość wygląda imponująco - budynek świeci nowością, w środku są chyba jakieś instytucje miejskie - natomiast w sobote cały budynek zamkniety. Czy jest tam poczekalnia dla podroznych ? Czy sa toalety oraz jakiekolwiek uslugi dla pasazerow kolei?
 
7361 - 7380 of 7414 Posts
Top