SkyscraperCity banner
1 - 20 of 60 Posts

·
Registered
2,179 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chciałem rozpocząc nowy wątek informacyjny. Chodzi mi o 2 pasmowe trasy (1x4, lub 2x2) w miastach ponizej 100 tys mieszkańców. Jakieś ulice przelotowe lub wylotowe z miasta albo obwodnice wewnętrzne. Znacie takie?

Od siebie dodam:
-Kędzierzyn-Koźle
-Nysa
-Sanok

·
Infrastrukturnik drogowy
12,425 Posts
Myslę, że sporo jest takich miast -
np. Konin (85 tys): DK92 na sporym odcinku jest 2x2, później 1x4, DK25 1x4, obwodnica os. Zatorze 2x2

a żeby być dokładnym, to:
dwupasmówka - (drog.) - droga o dwóch pasach ruchu, po jednym pasie na kierunku ruchu, jednojezdniowa .

droga dwujezdniowa - (drog.) - droga o dwóch jezdniach rozdzielonych trwale pasem dzielącym, każda jezdnia posiada 2, 3, 4 lub więcej pasów ruchu, wyjątkowo po jednym pasie ruchu na kierunku
;)

·
Registered
390 Posts
To zalezy jak zdefiniujemy mniejsze miasto...
np. w Zamosciu czy Stalowej Woli wiekszosc drog glownych lub przelotowych jest 2*2.

·
Fortuna favet fortibus
2,920 Posts
Bolek said:
Chciałem rozpocząc nowy wątek informacyjny. Chodzi mi o 2 pasmowe trasy (1x4, lub 2x2) w miastach ponizej 100 tys mieszkańców.
Calisia też się w tym temacie załapie...;)

·
Registered
537 Posts
W Siedlcach (80tys mieszkańców) jest taka wewnętrzna obwodnica, 2x2 pasy. Ma ok 2 km i jest już w opłakanym stanie.

·
Moderator
78,398 Posts
W miejscowości Jelcz-Laskowice jest również odcinek wewnętrznej obwodnicy o przekroju 2x2,droga też jest w nie za dobrym stanie........

·
niezależny człowiek
1,671 Posts
Swarzędz (30tys.) DK92- całe miasto- przelotowa
Gniezno (65tys.) DK5- całe miasto
Głogów DK12- Fragmenty 2X2 i 1X4
Leszno (65tys.)- DK5 (3x3)- Bez ul. Poznańskiej, DK12 i ul Mickiewicza (1x4)
Piła (70tys.)- ul Powstańców Wlkp, Wojskowa i Poznańska
Tyle przyszło mi na myśl, ale znajdzie się dużo więcej

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,286 Posts
Takich miast bedzie bardzo duzo:), dlatego zmieniłbym liczbe mieszkanców do 50 tys.
tak jak w watku o wysokich blokach w mniejszych miejscowosciach:)

Na początek dam Bielsk Podlaski (okolo 30tys.) , z tego co pamietam to jest tam 2x2

·
Banned
3,016 Posts
Gniezno

Gniezno 70,000

Ul. Poznanska
Trasa Zjazdu Gnieznienskiego [dawna Trasa 40-lecia]
Wiadukt Solidarnosci i fragment ul. 22 Lipca
Al. Wl. Reymonta
Park Kosciuszki tez mozna zaliczyc do kategorii szerszej alei.

Planowana jest budowa drugiej nitki na calej ul Kostrzewskiego i 22 Lipca natomiast w dalszych planach dwie ramy komunikacyjne, trasa srednicowa P-P.

·
Canonier
3,219 Posts
szkoda ze te 2x2 czy inne drogi to najczesciej takie ktorych w miescie nie powienno byc bo powinny byc w formie ringu na okolo miasta;/

·
Banned
1,565 Posts
Żory, obwodnica południowa, pięknie wyremonotowana, pasy do włączania, diody w pasach dla pieszych, jak na Polskę ( a może i nie tylko ?) ekstraklasa

·
CAMPIONS 2006
809 Posts
W Lubinie (84 tys) niemalze caly odcinek DK 3 E65 jest 2*2, jest to jednoczesnie obwodnica miasta. Ulica Hutnicza ma z kolei az 2*3 :eek:

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Łęczna, zaledwie 22 tys mieszkancow i zaledwie kilkusetmetrowy odcinek DK 82 w przekroju 2x2. I do tego jedyne swiatla w meiscie:)

·
Registered
1,360 Posts
Kołobrzeg (48 tys. mieszkańców)
-2x2 ul.Koszalińska od poczatku wjazdu DK11 ze strony Koszalina, do ul.Kamiennej (stan dobry, lecz koło ronda Solidarności czesto można spotkać koleiny)
-2x2 cała ul.6 Dywizji Piechoty(stan bardzo dobry) oraz ul.Trzebiatowska (stan dobry)
-2x2 ul.Myśliwska (krótki odcinek)
-2x2 ul.Krzywoustego (też krótki odcinek)

no i to niestety tylko tyle :/

1 - 20 of 60 Posts