SkyscraperCity banner

1901 - 1920 of 2327 Posts

·
WUNGIEL
3,581 Posts
Jednak w UE nie ma mowy o "naprawie czy komercjalizacji" tylko ideologicznej likwidacji.
Prawo podaży i popytu nazywasz ideologią?
Ciekawe.
Nikt nie zakazuje produkcji węgla.
Naprawdę nie uśmiecha mi się zrzucanie się na usypywanie Narodowych Hałd Węgla, którego nikt nie chce kupić.

·
Registered
88 Posts
Nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. UE nie zakazuje działalności kopalń, ale wprowadza szereg rozwiązań, które powodują, że nawet tam gdzie to wydobycie byłoby opłacalne to ono nie będzie. Górnictwo powinno zostać zrestrukturyzowane i działać dalej jeżeli jest tego ekonomiczne uzasadnienie.

·
Registered
12,191 Posts
Niby dlaczego na hałdę? Znosisz podatek od CO2 i hałdy same znikną. :)
Polskie górnictwo jest nierentowne od kilkudziesięciu lat. Hałdy nie zniknęłyby bo polska energetyka woli węgiel np. rosyjski.
Poza tym cały świat stoi otworem przed polskim węglem. Nie ma chętnych na niego?

·
WUNGIEL
3,581 Posts
Głównie o MFW:

952698

·
Registered
261 Posts

Mikro-mały przedsmaczek tego co może się stać, kiedy wszyscy wierzą, że kiedy nie wieje i nie świeci to sobie po prostu pogazujemy LNG.
To dotyczy cen chwilowych na rynku ( coś a'la notowanie spółki na giełdzie), a umowy na dostawy LNG zawiera się długoterminowe, po określonej kwocie na ileś transportów

·
Registered
24,943 Posts
A te długookresowe to nie są w oparciu o np.srednia z kilku miesięcy aktualnych cen?Jeśli cena LNG wkrótce spadnie to loozik,ale jeśli utrzyma się to opłacalność gazu spadnie.

·
WUNGIEL
3,581 Posts
Bajki wodorowe.
Oni na poważnie proponują długofalową strategię energetyczną opartą na założeniu, że będziemy produkować wodór w elektrolizie (straty), pchać go istniejącymi rurami do miast (straty na przesyle) i spalać go w gazowniach (konieczne nowe turbiny i instalacje do przejścia na 100% wodór).
Ciekaw jestem jakim cudem to być bardziej opłacalne od przesyłania bezpośrednio pierwotnej energii elektrycznej bez przejścia przez wodór.
Plany polityków zależą teraz od inżynierów, którzy muszą przestawić swoje bardzo drogie urządzenia do spalania zupełnie nowego paliwa.
957845

I jeszcze więcej na ten temat:
Dokumenty unijne potwierdzają, że infrastruktura gazowa, która będzie umożliwiała dostawy wodoru i biogazu, będzie mogła liczyć na dalsze wsparcie z Unii Europejskiej. Czas budować Polskę Hydrogen Ready

A Niemcy już planunją produkcję wodoru z wiatru na skalę przemysłową:

·
Registered
702 Posts
^^ Szkoda, że nie ma na SSC reakcji analogicznych jak na FB. Pod tym postem bez zastanowienia dałbym "HAHAHA" :)
Chociaż nie wiem, czy to bardziej śmieszne czy straszne. Pasożyty polityczne niech wezmą się za rozwiązywanie realnych problemów ludzi.
A myślenie i decydowanie o energetyce, transporcie i innych poważnych rzeczach niech zostawią inżynierom, którzy setki godzin spędzili na politechnikach, nad książkami i najzwyczajniej w świecie mają kompetencje, by wydawać osądy i decyzje w danych dziedzinach.

·
Registered
24,943 Posts

·
Registered
975 Posts
Nie wiem dokładnie o co chodzi ale słyszałem dziś ze wyłączone w ubiegłym roku w Rybniku i Łaziskach bloki zostały uruchomione i pracują . Ponoć wysyłamy prad za granicę. Ktoś coś?

·
WUNGIEL
3,581 Posts

·
Registered
24,943 Posts

·
Moderator
75,985 Posts
^^Bloki gazowe będą budowane gdzieś w sąsiedzwie starych bloków węglowych, czy w ich miejscu ?

·
WUNGIEL
3,581 Posts
ORLEN podpisał umowę przyłączeniową z PSE na MFW Baltic Power 1200MW
968398

Obrazek: [źródło]

1901 - 1920 of 2327 Posts