SkyscraperCity banner

1 - 20 of 807 Posts

·
Registered
26,375 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zdjęcia nie powinny się marnować. To jedyna reguła i siła sprawcza tego wątku.
Moje podróże poza granice powiatu są tak częste jak występy polskich drużyn piłkarskich w Lidze Mistrzów, więc o jakiejkolwiek regularności, cykliczności i koncepcji w wątku nie ma mowy.
Zachęcające, prawda? ;)...Mimo wszystko zapraszam :)

·
Registered
26,375 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
1_Poznań_I

Cesarzowi co cesarskie, więc zanim odpiłujemy od Gorzowa "Wielkopolski" trzeba się jakoś ładnie pozegnać z Poznaniem.
Jako że 10-godzinna wycieczka ograniczyła sie do rejonu między Dworcem a ICHOT-em to ten odcinek mogę spokojnie zadedykować Pawelskiemu.

Przyjechałem. Zobaczyłem. Doświadczyłem.

1_1

Pogoda była wyjątkowo kapryśna - więc wiele czasu spędziłem w poznańskich kościołach, chroniąc sie przed deszczem i zimnem.

1_2

Krótkie chwile przejaśnienia, spontaniczny wybór kierunku i kolejne ikony. Aż 5 naraz! Jakby je jeszcze szmatką przetrzeć

1_3

Niektóre obiekty nie przywitały mnie miło. Odpłaciłem im podobnie mało efektownymi zdjęciami.

1_4

Niektóre miejsca nie potrzebowały ładnej pogody, a może nawet zyskały w tej szarości.

1_5

Na sam koniec wycieczki słońce przypomniało sobie o tym miejscu na ziemi.

1_6

Zbyt wiele atrakcji po drodze...i żeby zobaczyć wystawę w ICHOT-cie muszę przyjechać jeszcze raz...

1_7

Więcej grzechów nie pamiętam

1_8

·
Registered
18,891 Posts
To się nazywa coming-out ! :)
Pora zamykać swój wątek... ;)

·
Registered
26,375 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Przyjechałem. Zobaczyłem. Doświadczyłem.
1_1
^^
Ślę głębokie wyrazy współczucia ;).
Ale nie zaznałem uszczerbku na zdrowiu i umyśle. Na dworcowe "atrakcje" byłem psychicznie przygotowany.
Z pogodą nie trafiłem, ale dzięki temu dokładniej zwiedziłem kilka kościołów.
Wrócę silniejszy i lepiej przygotowany!

To ja może sobie zrobię przerwę w moim ogólnopolskim wątku, poczekam aż skończy ;)
Pewnie! Każdy pretekst jest dobry żeby przestać wydawać fortunę na sprzęt foto i wyjechać w Bieszczady!

^^ Na szczęście rzadko opuszcza Gorzów Wlkp.
Gdyby jak ja mieszkał prawie na wsi, to kto wie, ale na szczęście żyje w stolicy województwa ;)
Dzisiaj "stolica" - jutro peryferyjny powiat w zachodniopomorskiem, wielkopolskiem. Wtedy będę częściej wyjeżdżał ;)

·
Registered
26,375 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
2_Poznań_II

Fara Poznańska. Obiekt znany i obfotografowany na każdy możliwy sposób, więc nie przewidywałem tu dłuższego postoju.
Sam się jednak zaskoczyłem bo nigdy barok nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Płynąca przestrzeń i pulsujące ściany. Można to poczuć wręcz fizycznie.

Kolory i kształty wirują. Takie statyczne, trzymające pion, uładzone kadry tego nie oddadzą.

2_1

My zdążyliśmy przyzwyczaic sie do wielkich przestrzeni hal, centrów handlowych. Jakie wrażenie musiały robić te wnętrza na ludziach "z epoki"?

2_2

Ani chwili wytchnienia dla oczu.

2_3/4

"Linie proste falują..." Tuz obok ktoś się spowiada.

2_5/6

Kolory i światła

2_7/8

Jak widać barokowe wzorce wrażenie robią do dzisiaj - nawet na projektantach współczesnych wnętrz. To oczywiście tylko moja teoria ;)

2_9

Padało, więc zdjęć Fary z zewnątrz zabrakło, ale schowałem się w bramie pobliskiej Szkoły Baletowej...

2_10

·
Registered
18,891 Posts
O! Jest nawet współczesna świątynia... handlu :D
Przy każdym nowym wątku ogólnopolskim pojawia się jedno pytanie... Kiedy Elbląg? :troll:

·
Bydgoszcz w budowie
18,850 Posts

·
Registered
67,674 Posts
Kolory i kształty wirują. Takie statyczne, trzymające pion, uładzone kadry tego nie oddadzą.
2_1
^^
Dlatego wymyślono krzywaczki :D.

·
kawiarniana lewica
930 Posts
Super zdjęcia, dobrze, że się nie marnują! Nie siedzieć na dupie, tylko za powiat, ale już!
Nie no, ja akurat poganiać nie powinienem. ;) Nie mniej, będę czekać niecierpliwie na więcej :D

1 - 20 of 807 Posts