SkyscraperCity banner

1 - 20 of 251 Posts

·
Dzień dobry!
A Ty, umiesz dobrze odliczać?
1,787 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witajcie, odważyłem się założyć wątek, którego (chyba) nie ma.

Zapraszam do pokazywania ciekawych i wartych uwagi malowań na całym świecie i w Polsce.

·
Registered
152 Posts
Ja proponuję ten wątek zamknąć bez zwłoki ...
Ewentualnie przemianować na "Malowanie środków komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach" czy coś w tym stylu.
Takie zestawienie mogłoby być przydatne, ale głosowanie na najlepsze, naj* to prowadzenie wojny bez celu.

·
Dzień dobry!
1,787 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Ewentualnie przemianować na "Malowanie środków komunikacji miejskiej w poszczególnych miastach" czy coś w tym stylu.
Takie zestawienie mogłoby być przydatne, ale głosowanie na najlepsze, naj* to prowadzenie wojny bez celu.
Macie rację - proponuję zmianę wątku na nazwę - [Polska I Świat] Malowania na pojazdach transportu publicznego.

Pasuje?

A tak w ogóle - nie potraficie normalnie dyskutować? Komu za złe byłoby powymieniać poglądy ciekawych i zasługujących na wyróżnienie malowań? Widziałem wiele takich tematów, które cieszyły się NORMALNĄ dyskusją na ten temat... Może trochę dystansu? ;)

·
kween
Ärewördige och Höglärde
2,188 Posts

·
Registered
2,186 Posts
^^ Komu za złe byłoby? Wiesz, takie dyskusje zazwyczaj kończą się wymianą zdań typu "moja racja jest najmojsza, a jak tego nie uznajesz to jesteś ***".

·
Registered
173 Posts
Malowanie w Gliwicach byłoby okej, gdyby nie ten wiejski znaczek tamtejszego MPK na białym tle z boku autobusu.

·
Registered
2,718 Posts
Niech mi ktoś powie czym malowanie PKM Gliwice różni się od Mobilis o/Kraków. A najlepiej jak by ktoś znał kod kolorku PKMu.

Ładne malowanie wśród PKSów ma Żywiec :>

·
Homo Skyscraperus
22,110 Posts
Bydgoszcz:

+ Mobilis:

Autobusy MZK mamy w jednym kolorze. Są jednak inni operatorzy np. Mobilis obsługujący jedną linię. Tramwaje - Konstale - są oczywiście czerwone. MZK wprowadziło jednak pewną nowość - autobusy również będą miały czerwony pasek. Pierwsze dostawy przyjadą w sierpniu-wrześniu.

·
Dzień dobry!
1,787 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Jakbyśmy nie dyskutowali i tak wyjdzie, że Łódź jest pokrzywdzona:eek:hno:
Heh, macie to w naturze... :)

Jak wcześniej pisałem, wzorem dobrego połączenia kolorów może być Bielsko - Biała. Schemat jest zarówno ciekawy i oryginalny.
(jeżeli chcecie obejrzeć zdjęcie, wystarczy kliknąć ;) )
Najbardziej oryginalne malowanie w Polsce moim zdaniem posiada Elbląg. Tak śmiałych połączeń kolorów i ładnego schematu nie ma nikt w Polsce, a i być może na świecie...

Z mniej ciekawych malowań pragnę wymienić malowania jednolite. Być może mają w sobie dużo elegancji, jednak brakuje im oryginalności (po za Toruniem, który ma malowanie białe ;) ).

PS: Prosiłbym o zmianę tematu ;).

·
Ja jestem Miasto
4,081 Posts
MPK Łódź:

Bombardier Cityrunner:

(autor: szauter)

Pesa 122N

(autor: MNK)

Konstal 805N (zmodernizowany)

(autor: Artus461)

Konstal 805N (niezmodernizowany)

(autor: qubbus)

Ikarus 280 (już tylko na rezerwach i liniach zastępczych)

(autor: SEC)

Jelcz M121MB (tzw. gniot)

(autor: Karol)

Mercedes O345G Conecto

(autor: MNK)

Mercedes O405N

(autor: lucas.j)

Mercedes O405GN

(autor: Zgierzanin)

Mercedes O530 Citaro

(autor: Ciuchajka)

Mercedes O530G Citaro

Solaris Urbino 18

(autor: qubbus)

Volvo 7000

(autor: Zgierzanin)

Volvo 7700A

(autor: Karol)

Międzygminna Komunikacja Tramwajowa:

Konstal 803N

(autor: kwiatwieslaw)

Düwag GT6

(autor: sebek)

Tramwaje Podmiejskie:

Konstal 803N

Düwag GT6

(autor: motorniczy)

MZK Pabianice:

Solaris Urbino 12

MAN NL202

Jelcz 120M

KORO:

Ikarus 260:

(autor: Ciuchajka)

Mercedes O405

(autor: Bros)

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony gtlodz.eu

·
Registered
448 Posts
Czy w innych miastach obkleja się reklamą boki i tył autobusów, łącznie z szybami, czy to tylko domena koszalińskiego przewoźnika?

·
kween
Ärewördige och Höglärde
2,188 Posts
^^ Reklamami oklejają chyba wszyscy. I autobusy, i tramwaje. Z reguły jednak zabronione jest oklejanie reklamami pojazdów zakupionych z dotacji unijnych.

teraz jest tylko trochę lepiej:
No, nie przesadzajmy z tym "trochę". Obecne, biało-niebieskie malowanie to prawdziwy skok cywilizacyjno-estetyczny w porównaniu do tamtego wściekłego różu ;)

Niech mi ktoś powie czym malowanie PKM Gliwice różni się od Mobilis o/Kraków. A najlepiej jak by ktoś znał kod kolorku PKMu.
Kodu koloru ci nie podam, ale jak wyczytałem w wątku o gliwickich autobusach[/quote], jest to dokładnie ten sam kolor. Wzięło się to stąd, że Solaris miał zbyt wiele zamówień, których nie był w stanie zrealizować. PKM Gliwice odstąpił przeznaczone dla siebie autobusy Mobilisowi, a swoją dostawę otrzymał później z bonusem (jednym autobusem gratis, o ile dobrze pamiętam).

·
Dzień dobry!
1,787 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Szczecinek może pochwalić się takimi reklamami:

;)

·
Registered
90 Posts
^^ No właśnie nie berlińskie, ani nie katowickie. Sekretem gliwickich autobusów nie jest to, że są żółte, ale to, jaka jest to żółć. Dla porównania:

PS. W Bytomiu były też bardzo oryginalne, białe autobusy.
A jak wygląda malowanie starszych autobusów w Gliwicach?

W Bytomiu mają tak samo oryginalne malowanie jak w Toruniu :).

1 - 20 of 251 Posts