SkyscraperCity banner

1 - 11 of 11 Posts

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,939 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Na wstępie zaznaczam, że nie wiem, czy ten dział jest właściwym dla tego wątku (ze względu na to, że nie będzie on dotyczył tylko Polski), ale szczerze mówiąc nie wiem, ew. który dział byłby lepszy... Jakby co, to można przenieść.

A co do samego wątku, to zbliżają się święta i na całym świecie ruszają jarmarki świąteczne :) Toteż pomyślałem, że dobrym pomysłem może być wątek, w którym będziemy się mogli pochwalić jarmarkami z naszych miast, a także wrzucić ich przykłady ze świata :)

Zachęcam do aktywnego współuczestnictwa w wątku :)

PS. jeśli znacie to podawajcie daty w jakich się odbywają jarmarki - a nuż ktoś się skusi i się wybierze :)

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,939 Posts

·
Registered
18,435 Posts
Świetny pomysł na wątek :)

A ja zapraszam do Elbląga, a dokładniej na Elbląskie Stare Miasto :)
Elbląski jarmark świąteczny trwa niestety tylko jeden weekend- w tym roku 17 i 18 grudnia, ale za to atmosfera jest naprawdę niesamowita :)

·
Registered
18,435 Posts

W czasie jarmarku występują także grupy teatralne :)

·
Registered
18,435 Posts
U Was też super wygląda. Jedynie śniegu brak :(

·
Registered
18,435 Posts
Ze śniegiem od razu inaczej :D
Mam nadzieję, że już niedługo spadnie :)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Ponoć niedługo mają nadejść niższe temperatury. Oby :)

Co do wątku to wydaje mi się, że co roku taki jest tworzony, ale może się mylę ;)

Jeśli chodzi o same jarmarki to w Gdyni też już coś się pojawiło. Niedługo zrobię zdjęcia i też coś tutaj wrzucę. A mogą też być światełka? Czy tylko same budki?

·
Registered
462 Posts
Ja byłem w zeszłym tygodniu na słynnym wiedeńskim Christkindlmarkt am Rathausplatz pod ratuszem, ale i nie tylko, bo w kilku innych miejscach w mieście też (am Hof, alte AKH, am Karlsplatz) i muszę przyznać, że nie dziwię się że tylu turystów tam wali (sporo było amerykanów i skośnookich). Fotek niestety nie mam, nie brałem aparatu :(

Kilka zdjęć znalezionych na necie:

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,939 Posts
Discussion Starter #11
^^ Też byłem w zeszłym roku na jarmarku w Wiedniu - atmosfera jest tam niesamowita :)
Niestety również nie mam zdjęć :(

PS. choć IMO jeszcze lepszy jest weihnachtsmarkt w Dreźnie - byłem na nim w 2009 roku :)

1 - 11 of 11 Posts