SkyscraperCity banner
1 - 20 of 20 Posts

·
I love Piotrkowska ;*
2,307 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Heja!
Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem o zainteresowaniu Polski w współorganizowaniu E12. Był to słoneczny, letni dzień a to co wydawało się niczym więcej jak marzenioplotki, płynęły z dziadkowego radia na wsi. Ciekawe, lada chwila przepchną pierwszy oddech przez gwizdek, a to już przecież pięć lat minęło od tej transmisji radiowej. Wydaje się jednak jakby to było wczoraj. Niemniej, wiele czasu minęło. Dużo się przeżyło - w tym napięcie przy losowaniu organizatorów czy thrillery z serii 'niezdonżom!'... No a jeszcze więcej się zmieniło, jednak zdążyli.

Wątek otwieram i zachęcam do dodawania zdjęć z charakterem typowo imprezowym: Mecze, ulice pełne kibiców (naszych i obcych), turyści a nawet piłkarzy jeśli się uda. W końcu nie często idzie nam cieszyć się takim świętem na naszym podwórku. Wydaj mi się że jednak warto zarchiwizować tą niepowtarzalną imprezę w jednym, zbiorowym wątku.

Sam nie mogę niestety podzielić się ani jednym zdjęciem gdyż jestem na krańcach świata. Wierzcie mi, nikt na braku moich fotek nie straci więcej jak ja sam.

Ps. Że igrzyska są wspólne, zdecydowałem się na włączenie wątku Ukrainy mimo tego że jest... poza Polską. Więc ponownie zachęcam do wrzucania zdjęć, nawet z Ukrainy jeśli macie.

·
Registered
629 Posts
To parę zdjęć "tuż przed"

Wawa

Wykończeniówka - malowanie lamp na trasie do stadion :)

Sheraton czeka na VIPów

Zapasy "spożywki" dla VIPów

Kanciapa dla woluntariuszy w sali konf. w Sheratonie - pewnie będą niezłe imprezy :lol:

·
Registered
68,068 Posts
Tyle wstępu, bo wybieram się jeszcze 16 czerwca do Wrocławia, 22 do Gdańska i 23 w drodze powrotnej na chwilę do Poznania. O ile pogoda pozwoli popstrykać ;)
^^
Eee, 23 to już będzie u nas po ptokach ;).

No, to POZnań aktualnie:

Jedno z 3 miasteczek:

·
Registered
68,068 Posts
Jeszcze POZnań :D:

Poznański Dworzec PKP:

·
Registered
18,919 Posts
^^ Fajne :)
To ode mnie "cisza przed burzą" w Gdańsku :)

·
Moderator
12,018 Posts
Statystyki oraz zdjęcia z Fan Zone na Placu Wolności.

Euro 2012 Poznań - 144 tys. gości w Strefie Kibica na placu Wolności

Poznańska Strefa Kibica w weekend pękała w szwach. Zobaczcie zdjęcia i zapoznajcie się z liczbami. Są naprawdę imponujące!O gigantycznym zainteresowaniu świadczą statystyki dotyczące dotychczasowego funkcjonowania Strefy. W opisywanym czasie przez Fan Zone przewinęło się łącznie 144 000 gości.

W poszczególne dni było to: 8.06 (piątek) - 47 000; 9.06 (sobota) - 40 000; 10.06 (niedziela) - 57 000.

Dodatkowo, w dniu meczu Polska - Grecja Strefa Kibica została w pewnym momencie zamknięta z powodu przepełnienia. Z kolei w niedzielę, w związku z bardzo dużą liczbą fanów z Irlandii i Chorwacji, godziny otwarcia Fan Zone zostały wydłużone do godz. 2. Wielką popularnością cieszyła się również Strefa Junior. Bawiło się w niej aż pół tysiąca dzieci. Efekty ich działalności są imponujące - 150 marzeń wywieszonych na „Bramce Marzeń” i 2400 certyfikowanych strzałów na stoisku Kick Point.W trakcie minionych trzech dni w strefie sprzedano 27 500 litrów piwa i ponad 6 tysięcy litrów innych napojów. Wydano również 7 000 kart płatniczych. Bawiącym się kibicom rozdano również ponad tysiąc składaków miejskich. Służby porządkowe wywiozły 2 tony śmieci.

Atrakcje w Strefie Kibica cieszyły się również wielkim zainteresowaniem mediów. Ponad 350 dziennikarzy pracowało przez trzy dni w Centrum Medialnym, a wydarzenia ze strefy relacjonowało aż 12 wozów transmisyjnych z całej Europy. Nasz fotograf wykonał 8 000 zdjęć bawiących się osób, a profil Strefy Kibica śledzi na Facebooku ponad 11 000 fanów.
Źródło: http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1438073,euro-2012-poznan-144-tys-gosci-w-strefie-kibica-na-placu,2860605,id,t,zid.html#galeria
:)

·
Registered
6,134 Posts
Super zdjecia :)
Szkoda tylko, że nasza drużyna przegrała i nie zakwalifikowała się do ćwierćfinału. :(..echh

1 - 20 of 20 Posts