SkyscraperCity banner
1 - 20 of 347 Posts

·
Registered
16,428 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Często mówimy, porównujemy statystyki ruchowe lotnisk. Często pada również kwestia ilości kierunków/przewoźników.
Zebrałem więc to w statystykę.
Zaczynamy od Zima 2012/2013:

Aktualizacja: 17.07.12 19:50
Legenda:
pogrubienie portu lotniczego - port główny
pogrubienie liczby - zmiana
czerwone - kierunek kasowany/zmniejszany
zielone - kierunek otwierany

Przewoźnicy (zima 12/13):

Aktualizacja: 24.06.12 17:20

Uwagi i poprawki mile widziane.
Na wzór innych wątków statystycznych proszę o wklejanie informacji o otwieranych/kasowanych kierunkach i przewoźnikach

·
Registered
9,502 Posts
Jeśli to ma być na zimę, to trzeba to zaktualizować, bo masz wiele lotów, które są tylko w lecie, jak choćby Zadar z POZ. Podobnie częstotliwości Wizza zbyt optymistyczne (rozkład na zimę już jest).

Do tego AirBerlin z GDN - także 12 lotów tygodniowo.

·
Registered
16,428 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^ Na który Berlin jest 12xT? Na oba?
Zadar skasowałem... Jak będą konkrety, które na zimę zawieszone to wprowadzę. Trochę z KTW wprowadziłem, EDI z LCJ i POZ też, wprowadziłem też pozytywne zmiany CPH z WRO x2.
A przewoźnicy się zgadzają? Byłem pewien, że czegoś będzie brakowało...

·
Registered
9,502 Posts
Przede wszystkim przejrzyj rozkład Wizza na zimę, bo np. BCN z GDN jest 1x tydzień a nie 4 :)
Podobnie sprawdź Ryana - i zarówno W6 i FR tyczy się wszystkich portów.

AirBerlin lata obecnie 12x tydzień z GDN, i to już jest w RJ na zimę.

Finnair zawsze wycina KRK-HEL na zimę. GDN-HEL czasami też ale to tylko na kilka tygodni.

Sztokholm ARL jest z Gdańska z SASem i będzie też na zimę (3x)

Jeśli zakładasz utrzymanie oferowania K2 na zimę, to np. AMS z GDN powinien być 10x (7x od OLT i 3x od K2)

·
Registered
16,428 Posts
Discussion Starter · #7 ·
MichałT;92179994 said:
Przede wszystkim przejrzyj rozkład Wizza na zimę, bo np. BCN z GDN jest 1x tydzień a nie 4 :)
Poprawione
MichałT;92179994 said:
Podobnie sprawdź Ryana - i zarówno W6 i FR tyczy się wszystkich portów.
Nie wszystkie porty to publikują. A jak publikują to tak żeby tego nie znaleźć... Więc dlatego liczę na poprawki osób interesujących się konkretnymi lotniskami...
MichałT;92179994 said:
AirBerlin lata obecnie 12x tydzień z GDN, i to już jest w RJ na zimę.
Wiem. Tylko na który Berlin? Bo mi się wydaje, że 6xTXL i 6xBER. Prawda to?
MichałT;92179994 said:
Finnair zawsze wycina KRK-HEL na zimę. GDN-HEL czasami też ale to tylko na kilka tygodni.
Wyciąłem KRK-HEL. Jeśli lata większość zimy GDN-HEL to zostawiam
MichałT;92179994 said:
Sztokholm ARL jest z Gdańska z SASem i będzie też na zimę (3x)
I jest to nowość, prawda?
MichałT;92179994 said:
Jeśli zakładasz utrzymanie oferowania K2 na zimę, to np. AMS z GDN powinien być 10x (7x od OLT i 3x od K2)
Poprawiłem.

A propos strony gdańskiego portu to nie rozumiem dlaczego np. Łódź musi być pod "P" (od "Port lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi"). Ja szukałem pod "Ł", "L" i na końcu listy (jakby był problem z polskim znakiem). Pod "P" się nie spodziewałem.

Przepraszam za błędy.... takie bóle porodowe i choroby wieku dziecięcego są normalne ;)

·
Registered
9,502 Posts
Arlanda jest już od zimy 2011/2012.

Co do rozkładu - nie sprawdzaj stron portów, bo tam są z reguły głupoty. Nikt w portach wielkości GDN czy KRK nie ma czasu każdego dnia sprawdzać czy przewoźnicy znów poprzesuwali rejsy, a to się dzieje codzinnie. Sprawdź rozkład W6 na ich stronie. http://wizzair.com/timetable/?language=PL

Ryana musisz ręcznie w systemie rezerwacyjnym sprawdzić. Inaczej nigdy nie będziesz miał dobrych danych.

Co do Berlina - w GDN i KRK będzie tak samo. Teraz do TXL, od marca (może) do BER.

·
Moderator
19,343 Posts
Poprawione
Wiem. Tylko na który Berlin? Bo mi się wydaje, że 6xTXL i 6xBER. Prawda to?
No na Tegel, Brandenburg mają otworzyć dopiero w marcu 2013 i wtedy 100% lotów tam przenoszą.

·
Registered
535 Posts
Takie troche bzdury, z RZE nie ma bezpośrednich lotów do POZ, WRO czy GDN.
Można liczyć loty do WAW, tam normalnie trzeba zmienić samolot.
OLT o ile się nie mylę (a mogę) ma latać na głone lotnisko w Oslo a nie Rygge.
Druga sprawa to OLT na pewno przed sezonem zimowym przeorganizuje siatkę.
Dodatkowo przygotowany niby zestaw na zimę, tylko jak skoro Ryanair nie ma nawet wprowadzonej zimy do sprzedaży :), a tam dużo się jedak zmieni jak co roku.
Skoro uwzględniamy tak na pałę to OLT zapowiedział zimową siatkę krajową i RZE i niby 2x dziennie do WAW ma być, tak więc dodajemy i wychodzi, że mamy 34 loty z RZE do WAW.

·
Registered
16,428 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Takie troche bzdury, z RZE nie ma bezpośrednich lotów do POZ, WRO czy GDN.
A możesz napisać jak to jest. Posługiwałem się stroną OLT i z RZE to był dramat.
Można liczyć loty do WAW, tam normalnie trzeba zmienić samolot.
OLT o ile się nie mylę (a mogę) ma latać na głone lotnisko w Oslo a nie Rygge.
Poprawię
Druga sprawa to OLT na pewno przed sezonem zimowym przeorganizuje siatkę.
Dodatkowo przygotowany niby zestaw na zimę, tylko jak skoro Ryanair nie ma nawet wprowadzonej zimy do sprzedaży :), a tam dużo się jedak zmieni jak co roku.
Stopniowo będę uaktualniał w miarę spływających danych. Dlatego startuje ze statystyką od zimy,aby był czas na wprowadzanie zmian i ogarnięcie tego..
Skoro uwzględniamy tak na pałę to OLT zapowiedział zimową siatkę krajową i RZE i niby 2x dziennie do WAW ma być, tak więc dodajemy i wychodzi, że mamy 34 loty z RZE do WAW.
A nie wliczyłem tego? Jeśli jest na stronie olt to wliczyłem.

·
Registered
535 Posts
OLT z Rzeszowa w zimie ma latać tylko 2x dziennie do WAW przez 7 dni w tygodniu, nie ma obecnie lotów do POZ, WRO itd jest to samolot do WAW, tam wysiadasz i na nowo odprawiasz się na lot do POZ.
Nie ma w sytemie jesze zimowych krajówek OLT, ale nie ma też zimowych lotów Ryanaira w sytemie.
Jeżeli podpierasz się rozkłądem letnim to obecnie z RZE jest do WAW 20 lotów(LOT) i 6 (OLT) razem 26. Oprócz tego 2 loty do (KTW/GDN).

·
Registered
1,062 Posts
błędy z LCJ:
- skąd te 4 loty do Dublina?
- na STN na każdą zimę jest 5 lotów tyg.

·
Registered
1,062 Posts
Na stronie lotniska nie zauwazyłem, że poniedziałek był wyjątkowo. Już poprawione.

Poprawiłem.
Ciągle źle :) DUB jest od zawsze 2 razy w tygodniu. W tym sezonie -2---6-.
Dodatkowe loty w 1 i 4 są tylko w czerwcu i lipcu.

·
Moderator
19,343 Posts
Co do tabeli przewoźników: Wizza nie ma w Krakowie!;)
ponadto trzeba będzie dodać innych, np. WOW Air, Germanwings, Jet2 com, no chyba, ze jeszcze nie wprowadzili zimowego kalendarza..
a i jeszcze jedno:
z GDN do KTW (i odwrotnie) będzie nie 5, a 11 lotów tygodniowo

1 - 20 of 347 Posts