SkyscraperCity banner

20221 - 20227 of 20227 Posts

·
Registered
470 Posts
No raczej nie jest to efekt myślenia o zimie, ale efekt braku myślenia.
Przykład:

Krempna 2013 - brak myślenia o przyszłości:
557657

Krempna 2020 - przyszłość
557661

(pierwsze zdjęcie - GSV, drugie zdjęcie moje)

·
Obywatel Świata
7,698 Posts
^^ odwieczny problem

Co było pierwsze, jajo czy kura (znak czy krzak) :unsure:

Swoją drogą w tamtym miejscu jest więcej kretynizmów, chociażby lokalizacja znaku D-1 z tabliczką wskazującą przebieg drogi z pierwszeństwem.

A wszystko to można by było naprawić prostym sposobem, wydzielając trwale część "mega parkingu" przed skrzyżowaniem, no ale "Paniee asfalt nam zabierajoooo !"

·
Registered
19,632 Posts
Ewolucję "mojego" znaku i drzewka można zobaczyć tu:
(pozmieniajcie sobie daty). Słupek jest starszy od drzewka, ale znak był kiedyś inny. :) W momencie zmiany na 30 drzewko już zasłaniało.

·
Registered
889 Posts
Wczoraj w Tarnowskich Górach widziałem ciekawostkę (nie zrobiłem zdjęcia, bo po pierwsze było już zupełnie ciemno, a po drugie zaskoczyła mnie absurdalność tego rozwiązania). Otóż praktycznie w centrum jest jakiś remont i jest zwężenie, wyznaczone "sierżantami". Jadąc od centrum w kierunku Tesco (DK11) pasy są przesunięte o tyle, że na wprost jedzie się trochę na prawo od pasa na wprost, natomiast z przeciwka jadą pasem do lewoskrętu patrząc od centrum. I między tymi pasami, jak na prawie każdej wysepce, stoi znak wskazujący kierunek omijania wysepki. Tyle, że w tym przypadku zrobiono go z obróconego na bok (strzałką w prawo) znaku... "droga jednokierunkowa". W dodatku znak nie stoi na żadnym słupku, tylko na jezdni i jest oparty o coś (barierkę, "sierżanta" - nie zwróciłem uwagi).
Może jakiś lokales posłuży fotką?

·
Moderator
73,054 Posts
Wczoraj w Tarnowskich Górach widziałem ciekawostkę (nie zrobiłem zdjęcia, bo po pierwsze było już zupełnie ciemno, a po drugie zaskoczyła mnie absurdalność tego rozwiązania). Otóż praktycznie w centrum jest jakiś remont i jest zwężenie, wyznaczone "sierżantami". Jadąc od centrum w kierunku Tesco (DK11) pasy są przesunięte o tyle, że na wprost jedzie się trochę na prawo od pasa na wprost, natomiast z przeciwka jadą pasem do lewoskrętu patrząc od centrum. I między tymi pasami, jak na prawie każdej wysepce, stoi znak wskazujący kierunek omijania wysepki. Tyle, że w tym przypadku zrobiono go z obróconego na bok (strzałką w prawo) znaku... "droga jednokierunkowa". W dodatku znak nie stoi na żadnym słupku, tylko na jezdni i jest oparty o coś (barierkę, "sierżanta" - nie zwróciłem uwagi).
Może jakiś lokales posłuży fotką?
Wykonawca remontu nie miał innego znaku, to ustawił biedaznak. Oczywiście jest to niezgodne z przepisami.

20221 - 20227 of 20227 Posts