SkyscraperCity banner

61 - 80 of 104 Posts

·
Registered
18,039 Posts
udowodnij, bo jak na razie powielasz bzdurne hipotezy szefa cargo LCJ że 85% cargo to RFS.
No proszę Cię to już przestaje być śmieszne. Najpierw negujecie, że w KTW w ogóle jest RFS, teraz, że jest go niewiele. Czy PLL LOT Cargo obsługują choć jeden kilogram cargo z KTW samolotem? Nie. A mają dziewięć kierunków z KTW obsługiwane RFSem. LH Cargo równiez obsługuje KTW RFSem kilka kierunków.
Jeśli twierdzisz, że KTW obsługuje
odżywiam wątek;)

Cargo 2013 dane bez RFS

KAT 10 873 t
tyle cargo (w samolotach) to proszę dane z rozgraniczeniem na RFS.
Bo tyle co podajecie to nawet nie ma oferowania, a na czaterach kilka razy więcej niż na regularnych to nie znajdziecie. A oferowanie na RFSie macie większe niż na samolotach.

EDIT: Rozkład LOT Cargo

·
Registered
18,039 Posts
Ponadto dodam, że do zablokowania przez Warszawę odprawy przesyłek drogowych dział cargo KTW do tonażu również wliczał przesyłki drogowe odprawiane w porcie, co robił NIEZGODNIE z wytycznymi ULC, które pozwalają do tonażu wpisywać operacje lotnicze (w tym RFS), ale nie pozawalają wpisywać przesyłek drogowych.

Czekam na merytoryczną odpowiedź a nie o
bzdurne hipotezy
nieudolności zarządu.
i inne takie wycieczki.

·
LHC
10,852 Posts
Podaj najpierw dane z LCJ co tam regularnego LATA a co jeździ.I odpowiedź na pytanie skąd ta większość RFS a nie cytaty w stylu szefa-[...]wg.wyliczeń pewnych firm logistycznych[...]
-Co do KTW był regularny Hamilton, no ale o tym nie wspomnisz bo trzeba uprawiać demagogię, tak samo jak z przejściem drogowym;)
-Co do ULC to na szczęście trwają prace w KE nad narodowymi urzędami(przyp. kontroli lotów)Tak więc statystyki już niedługo będą eurostatu i tego trzeba się trzymać a nie zakłamywać rzeczywistość.;)

ps.Prosiłem aby w przypadku podawania statystyk, gdy nie można zweryfikować udziału procentowego RFS dodawać odpowiedni dopisek.Jednak dla Ciebie ważniejsza jest wojenka kto ma dłuszczego;)Negujesz kurierów, którzy mają własne samoloty na rzecz zwykłych drogowych firm logistycznych.
pzdr.mayer

·
Registered
18,039 Posts
Podaj najpierw dane z LCJ co tam regularnego LATA a co jeździ.
Regularnie nie lata nic. Latają za to czartery. Rozkład RFS ma być niedługo na stronie, więc jak się pojawi podam link.

I odpowiedź na pytanie skąd ta większość RFS
Skąd większość RFS? W całej Polsce dominuje RFS. Nie ma lotniska, które więcej odprawiałoby samolotami niż RFSem.

-Co do KTW był regularny Hamilton,
Był ale się zmył.
no ale o tym nie wspomnisz bo trzeba uprawiać demagogię, tak samo jak z przejściem drogowym;)
Co z przejściem drogowym było demagogią? To, że poza RFSem KTW wpisywało również przesyłki drogowe odprawione w porcie było faktem. Powiem Ci nawet, że pasazer chciał zrobić rzetelny raport cargo. I wiesz kto najmocniej broni swoich danych? W Łodzi chociaż otwarcie mówimy o tym, że to RFS, a niektórzy to bardzo mocno ukrywają (zwłaszcza KTW).
-Co do ULC to na szczęście trwają prace w KE nad narodowymi urzędami(przyp. kontroli lotów)Tak więc statystyki już niedługo będą eurostatu i tego trzeba się trzymać a nie zakłamywać rzeczywistość.;)
Też na to czekam. Tylko mam nadzieję, że będą wyciągane konsekwencje za niestosowanie się. Bo dziś różnie z tym bywa.
ps.Prosiłem aby w przypadku podawania statystyk, gdy nie można zweryfikować udziału procentowego RFS dodawać odpowiedni dopisek.
Tylko, że wymagasz tego głównie od LCJ, a nie od swoich Katowic.
Jednak dla Ciebie ważniejsza jest wojenka kto ma dłuszczego;)
Dla mnie najważniejsza jest uczciwość w podawaniu statystyk. Tylko, że wątpię, żebyś dotarł do wszystkich danych bez RFS (a zwłaszcza w tych największych portach pod względem cargo), więc przykro mi nie podzielę się wiedzą, co do szczegółów. Jak będziesz miał dane z KTW, KRK, GDN i POZ to dorzucę dane z LCJ.
Negujesz kurierów, którzy mają własne samoloty na rzecz zwykłych drogowych firm logistycznych.
pzdr.mayer
Chce po prostu jasnego rozgraniczenia. Tylko, że właśnie porty gdzie jest najwięcej kurierów chcą robić największy lans... że u nas to lata a w LCJ nie. A w tych portach też jest gigantyczna ilość RFSowego cargo.

·
Registered
9,662 Posts
ULC prawdopodobnie dowiedział się o istnieniu RFS w zeszłym roku. Dlatego pojawiła się panika i prośby o rozdzielanie tego ruchu w raportowaniu. Podejrzewam, że będziemy w tym roku obserwowali ostateczne wywalenie RFS ze statystyk podawanych w branży - ew. pozostawienie tej pozycji jako ciekawostki.

Co do kurierów i odwiecznego pytania, czy to poczta - to tu jest już totalna zagwozdka. W zasadzie w sensie semantycznym to jest to samo (charakter ładunków). Zdecydowana większość masy w takim DHL to nie są listy. Żaden manual nie precyzuje jak traktować kurierów i praktyka jest taka, że wszystkie porty w Europie liczą to jako Cargo. Choćby wspomniany Lipsk. Tutaj prawdopodobnie będzie powolna śmierć poczty jako osobnej kategorii, co już w zasadzie się stało w wielu systemach raportowania (żeby zacząć od wspomnianego Eurostatu).

Co do filozoficznych rozważań nad ideą RFS - problem polega przede wszystkim na tym, że do obsługi RFS nie potrzeba lotniska. Mówiłem już o przykładach stacji LH Cargo które nie mają z lotniskami nic wspólnego. Oczywiście wolumeny RFS to doskonały przykład kondycji lokalnej gospodarki - i jak pisałem wcześniej RFS-y rządzą nawet w takich relacjach jak HAM-MUC. To jest po prostu standard, szczególnie dla przesyłek nie mieszczących się do A320.

potwo-or said:
Dla mnie najważniejsza jest uczciwość w podawaniu statystyk. Tylko, że wątpię, żebyś dotarł do wszystkich danych bez RFS (a zwłaszcza w tych największych portach pod względem cargo), więc przykro mi nie podzielę się wiedzą, co do szczegółów. Jak będziesz miał dane z KTW, KRK, GDN i POZ to dorzucę dane z LCJ.
Dane mayersa, przynajmniej dla pierwszej trójki (WAW, KTW, GDN) są prawidłowe. To jest cargo samolotowe.

·
Registered
18,039 Posts
Air Freight Trucking

Trucking has become an integral part of the air freight business, whether as a supplement, complement or even replacement for short haul air freight operations.

This is the annual Air Freight Trucking Directory, based on listings from the Air & Expedited Motor Carriers Association, an independent national trade association, and an Air Cargo World survey of air freight trucking companies.

The listings include companies that operate airport-to-airport connecting runs, local expedited cargo pick-up and delivery, road feeder service, same-day dedicated runs and time-definite delivery. They are listed both alphabetically and by state , and include contact information and, where available, services offered. The two lists are followed by a business guide in classified ad format.
http://www.aircargoworld.com/Directories/Air-Freight-Trucking

Mogę zostawić po angielsku czy przetłumaczyć?

To tak a propos dyskusji o lotniczym cargo i RFS.

·
Volkspole
869 Posts
Witam,

czy ktos posiada dane cargo dla wszystkich portow lotniczych na 2013?

To co znalazlem, w 2012 bylo okolo 40.000 ton.

Z gory dziekuje!

·
Banned
738 Posts
Regularnie nie lata nic. Latają za to czartery. Rozkład RFS ma być niedługo na stronie, więc jak się pojawi podam link.

Skąd większość RFS? W całej Polsce dominuje RFS. Nie ma lotniska, które więcej odprawiałoby samolotami niż RFSem.

Był ale się zmył.

Co z przejściem drogowym było demagogią? To, że poza RFSem KTW wpisywało również przesyłki drogowe odprawione w porcie było faktem. Powiem Ci nawet, że pasazer chciał zrobić rzetelny raport cargo. I wiesz kto najmocniej broni swoich danych? W Łodzi chociaż otwarcie mówimy o tym, że to RFS, a niektórzy to bardzo mocno ukrywają (zwłaszcza KTW).

Też na to czekam. Tylko mam nadzieję, że będą wyciągane konsekwencje za niestosowanie się. Bo dziś różnie z tym bywa.

Tylko, że wymagasz tego głównie od LCJ, a nie od swoich Katowic.

Chce po prostu jasnego rozgraniczenia. Tylko, że właśnie porty gdzie jest najwięcej kurierów chcą robić największy lans... że u nas to lata a w LCJ nie. A w tych portach też jest gigantyczna ilość RFSowego cargo.
to ktoś się myli: albo Ty albo pasazer.com
http://www.pasazer.com/in-16291-cargo,w,2013,r,na,polskich,lotniskach.php

·
Registered
18,039 Posts
^^ Poszła prośba o sprostowanie... Mówiłem, że największy lans robi KTW. Poza tym bezczelnie kłamią, że nie mają RFS, ba wliczają po prostu wszystko co przeszło przez lotniskowy urząd celny (nawet zwykłe ciężarówki, nie RFS).

·
Registered
2,125 Posts
^^ Poszła prośba o sprostowanie... Mówiłem, że największy lans robi KTW. Poza tym bezczelnie kłamią, że nie mają RFS, ba wliczają po prostu wszystko co przeszło przez lotniskowy urząd celny (nawet zwykłe ciężarówki, nie RFS).
Napiszę po raz ostatni i mam nadzieję, że za następne twoje bezpodstawne bzdury na temat RFS w KTW ktoś Ci da briga.

Do 31.03.2014 RFS w KTW nie było bo zabraniało tego ministerstwo finansów!

Od 1 kwietnia 2014 weszło w życie Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 marca 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie urzędów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego w zależności od rodzaju towarów lub procedur celnych, którymi mogą być obejmowane towary /Dziennik Ustaw z dnia 20 marca 2014 roku poz. 358/. (poszukaj sobie tego dziennego urzędowego.)

W związku z powyższym, jak informuje na swojej stronie internetowej Izba Celna w Katowicach - na mocy tego rozporządzenia zostanie zniesione ograniczenie w Oddziale Celnym Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice do obsługi towarów przywożonych i wywożonych wyłącznie w transporcie lotniczym. Co oznacza, że będzie tam można odprawiać przesyłki przywożone także transportem drogowym.

źrodło: http://www.katowice.ic.gov.pl/?id=0...u&tekst=news/news.php&a=1&news=2014032101.txt

Więc nawet jakby chcieli potajemnie :eek:hno: w KTW odprawiać przesyłki RFS to nikt by tego nie wypuścił, oclił bo... by wykonywał przemyt. Ogarnij się chłopie, bo nie wiem czy siedzisz w logistyce zawodowo, bo jeśli tak to może warto się douczyć.

·
Registered
18,039 Posts
Podać Ci numery lotów ciężarówek RFS z KTW? Kilka dla przykładu: LH7422S, LH6421S.
Mogą odprawiać przesyłki lotnicze, a zgodnie z polskim prawem RFS jest przesyłką transportu lotniczego.
Więc zamiast grozić brigiem polecam się dowiedzieć dokładnie.

·
Registered
9,662 Posts
Podać Ci numery lotów ciężarówek RFS z KTW? Kilka dla przykładu: LH7422S, LH6421S.
Mogą odprawiać przesyłki lotnicze, a zgodnie z polskim prawem RFS jest przesyłką transportu lotniczego.
Więc zamiast grozić brigiem polecam się dowiedzieć dokładnie.
Być może z powodu ograniczeń celnych robił to inny podmiot i RFSy w KTW w ogóle nie korzystały z EPKT. (Tylko gdybam)

·
Registered
18,039 Posts
^^ Tylko jakim sposobem znalazłyby się w statystykach tonażowych?

PS. Mówiłem, że najdłużej bić będą się Katowice... Bo odprawiają wiecej RFS niż Łódź (może za rok, dwa się to zmieni) i nagle runąłby mit o "prawdziwym cargo" vs. RFS i KTW jako port "prawdziwego cargo".

·
LHC
10,852 Posts
Nic nie runie bo na razie nie ma gdzie:)Dla mnie to gdybanie niepotwierdzone żadnymi dowodami.Podane numery prawdopodobnie nie korzystały z MPL.Dowód podał Ci itman, zresztą ja wcześniej także wskazywałem na ten zakaz.
amen

·
Registered
18,039 Posts
Nic nie runie bo na razie nie ma gdzie:)Dla mnie to gdybanie niepotwierdzone żadnymi dowodami.Podane numery prawdopodobnie nie korzystały z MPL.Dowód podał Ci itman, zresztą ja wcześniej także wskazywałem na ten zakaz.
amen
^^ Ten zakaz tyczy przesyłek drogowych. W rozumieniu przepisów RFS jest przesyłką transportu LOTNICZEGO!
Po numery lotów i wyjaśnienia czy to RFS odsyłam do strony lufthansa cargo. Polecam też zadzwonić do LOT Cargo i spytać jak sprawa wygląda.
A kto powiedział, że się znalazły?
Wiadomo chociażby z tego, że nawet gdyby wszystko latało pod sufit (łącznie z czarterami) to nie byłoby takiego tonażu.

Zresztą fajnie, że pasazer.com podjął się wyjaśnienia tego.

·
LHC
10,852 Posts
ja wiem co to jest RFS ale jeszcze nie tak dawno twierdziłaś że przesyłki drogowe są w KTW odprawiane i "dopisywane"do statystyk.
A to że numery znajdują się w LH niczego nie świadczy o czy sam wiesz-RFS nie musi korzystać z MPL

·
Registered
165 Posts
^^ Poszła prośba o sprostowanie... Mówiłem, że największy lans robi KTW.
Jak na razie to lans w tym temacie jedynie robisz ty opowiadając bajki jak to sie cargo lotnicze rozwija w łodzi.
Póki w Lublinku nie zacznie lądować regularnie samolot cargo to można jedynie uznać, że rozwija się tam transport drogowy wożący kontenery lotnicze.
Z KTW 5x w tyg startują 2 ATR-y, B463/737 i 10x w tyg 757 wożące wyłącznie towary, do tego bardzo często sa niewielkie (np SW4) czartery cargo.
Jeśli w Łodzi osiągniecie kiedyś 10% tego to możesz zacząć mówić o rozwoju cargo w LCJ.

Bez odbioru bo już mnie mdli od tych farmazonów na temat cargo lotniczego w Łodzi.

61 - 80 of 104 Posts