SkyscraperCity banner

81 - 100 of 104 Posts

·
Registered
18,038 Posts
ja wiem co to jest RFS ale jeszcze nie tak dawno twierdziłaś że przesyłki drogowe są w KTW odprawiane i "dopisywane"do statystyk.
I dalej tak twierdzę. Przeczytaj jeszcze raz komunikat, pomyśl i sam wymyśl. Jak nie wpadniesz do jutra jak to rozwiązano to pojutrze Ci napiszę.

·
LHC
10,842 Posts
KTW'03 1309 t +55%

W marcu br. w Katowice Airport odprawiono 1 309 ton frachtu lotniczego, czyli o 55% więcej w porównaniu z trzecim miesiącem ubiegłego roku.
Pierwszy kwartał 2014 zakończył się 70% wzrostem wolumenu obsłużonych ładunków w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. odprawiono 4 406 ton cargo.
http://www.katowice-airport.com/pl/cargo/aktualnosc/888581

oraz przeklejam od kolegów:
maciek55
Prawdopodbonie (za forum lotnictwo.net.pl) szykuje się w Katowicach ciekawe lato, powiem więcej: na95% będą to 3 kosy
marek80
Stało się!! wreszcie po długim oczekiwaniu został ogłoszony przetarg na terminal cargo:
http://gtl.com.pl/upload/przetargi/z...5-22_aOv7S.pdf

·
Registered
4,388 Posts
Pasazer.com: Cargo: 1. półrocze 2014 w Polsce
Autor: Tomasz Wyszyński
Przez pierwsze 6 miesięcy br. na polskich lotniskach odprawiono 42,3 tys. ton ładunków cargo oraz poczty, z czego 34 proc. ładunków doprawiono "na kołach" (RFS), 57 proc. odleciało z lotnisko na pokładach samolotów (on board), pozostałe 8 proc. to poczta.

Raport powstał na bazie danych, jakie otrzymaliśmy bezpośrednio od polskich portów lotniczych.

Po naszym raporcie nt. ilości ładunków cargo oraz poczty odprawionych w 2013 roku na polskich lotniskach, tym razem prezentujemy wyniki za pierwsze półrocze br.
[...]
całość w linku

·
Banned
5,899 Posts
I nie 20% a 28%.
skad te dane?
a Lotnisku Chopina w 2014 roku odprawionych zostało 87 169 ton ładunków, z czego 61 proc. bezpośrednio na pokładach samolotów, 21 proc. jako ładunki RFS. 17 proc. stanowiła poczta. Wzrost w porównaniu z rokiem 2013 wyniósł 12 proc.

Podsumowanie pasażera:

A jak się czepiasz RFS to we WRO też ponad 90 % to RFS... tak ogólnie przeczytaj ten raport ze zrozumieniem.
Moze Ty tez? przeczytaj nastepne zdanie( a wlasciwie obejrzyj wykres) i bedziesz mial szczegolowe dane o ilosci cargo:
WRO 5851
LCJ 5679

zagadka: to na ktorym miejscu jest LCJ skoro ma mniej odprawionego cargo od WRO, ktory jest na 4 miejscu?:nuts:

ponad 90% to troche mniej niz 100%:)

·
Registered
18,038 Posts
skad te dane?
Fakt spojrzałem na podsumowanie bez poczty.

Moze Ty tez? przeczytaj nastepne zdanie( a wlasciwie obejrzyj wykres) i bedziesz mial szczegolowe dane o ilosci cargo:
WRO 5851
LCJ 5679

zagadka: to na ktorym miejscu jest LCJ skoro ma mniej odprawionego cargo od WRO, ktory jest na 4 miejscu?:nuts:
Ja wtedy przytoczyłem cytat.
ponad 90% to troche mniej niz 100%:)
Tak po prawdzie to u nas też nie ma 100%. Choć przytoczyłem to, aby pokazać, że to nie jest tak, że tylko w Łodzi prawie wszystko idzie na RFSach.

·
Banned
5,899 Posts
Ja wtedy przytoczyłem cytat.
no ale skoro sugerujesz mi czytanie ze zrozumieniem to mogles spojrzec kilka centymetrow nizej i mialbys dokladne dane:)
w dodatku we wczesniejszym poscie twierdziles,ze jestescie na 4 miejscu a to nieprawda...
Tak po prawdzie to u nas też nie ma 100%. Choć przytoczyłem to, aby pokazać, że to nie jest tak, że tylko w Łodzi prawie wszystko idzie na RFSach.
zgoda, ale Lodz jest zdecydowanie liderem w transporcie tirami;)

·
LHC
10,842 Posts
Luka w lukach - jak jest z polskim cargo lotniczym?
NOWY PRZEMYSŁ (PIOTR STEFANIAK)
28-11-2016 15:35

Lotnicze przewozy pasażerskie to wielki sukces tej dekady. Nie można tego powiedzieć o przewozach towarów - polskie cargo lotnicze, mimo sporego potencjału, stanowi znikomą część europejskiego rynku.

[...]Polska odstaje

Polski rynek cargo lotniczego - zarówno przewozów powietrznych, jak i wolumenów przeładunków towarów w portach lotniczych - jest marginalny nawet na mapie Europy.

Polskie lotniska obsłużyły w 2015 r. tylko 81,5 tys. ton frachtu lotniczego, czyli... 0,15 proc. światowego przeładunku, a 1 proc. europejskiego. W żadnym innym segmencie transportu Polska nie ma tak niskiego wskaźnika. Największą pulę w przeładunkach lotniczego cargo w Polsce miało w ub. r. Lotnisko Chopina - 58,2 tys. ton tego frachtu, tj. o 9 proc. więcej rdr. Dla porównania, największy na świecie hub transportu powietrznego, lotnis-ko w Hongkongu, obsłużyło w zeszłym roku 4,4 mln ton frachtu, a największy hub w Europie, we Frankfurcie nad Menem - 2,1 mln ton. Pewnym pocieszeniem pozostaje wysoka dynamika przeładunków w naszych portach lotniczych (11,8 proc. w 2015 r., przy światowej dynamice 2,2 proc.). [/...]
http://logistyka.wnp.pl/luka-w-lukach-jak-jest-z-polskim-cargo-lotniczym,286089_1_0_2.html

·
Registered
4,471 Posts
Udział polskich portów lotniczych w obsłudze cargo on board (w ruchu krajowym i międzynarodowym):

na podstawie danych ULC

·
LHC
10,842 Posts
Jestem ciekawy dalszego rozwoju cargo WAW. Po ograniczeniu lotów nocnych, i następnym elementem będzie cargo?
PPS jest przecież na progu zapchanej DS3.
I co zrobi rynek. Aktualnie tylko trzy porty są przygotowane na przejęcie KTW/GDN i RZE. A Warszawa gdzie, w LCJ?trochę nie bardzo....

·
Registered
4,471 Posts
  • Like
Reactions: kuba-gda

·
Registered
4,703 Posts
Problem polskich lotnisk! "Nikt u nas nie ląduje"

Udział Polski w unijnej strukturze frachtu lotniczego jest niemal niezauważalny, choć nasza przestrzeń powietrzna jest jedną z najruchliwszych w Europie. Ruch towarowy nad Polską jest wręcz ogromy, problem polega na tym, że nikt u nas nie ląduje. Brakuje nie tylko infrastruktury, ale także wiedzy polskich eksporterów, jak efektywnie wykorzystać możliwości transportu lotniczego.

Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego z kwietnia br. łączna masa towarów wraz z przesyłkami pocztowymi przeładowana na polskich lotniskach w 2017 roku wyniosła 121 303 t. Na tle 16,3 mln t ładunków obsłużonych w portach lotniczych całej Wspólnoty to zaledwie 0,75 proc. udziału w rynku.

...................
cały artykuł

·
Registered
960 Posts
Po co mają u nas lądować jak mogą lądować w Niemczech? Jaki interes mają niemieccy operatorzy, żeby operować z Polski a nie od siebie? Przecież dlatego "dofinansowali" nam wybudowanie A2, A4 czy S8, żeby w kilka godzin z każdego miejsca w Polsce dało się dostarczyć towary do Lipska, Kolonii czy Frankfurtu. Lotnicze cargo jest integralną częścią transportu lotniczego a LOT dopiero od kilku lat operuje na kilka lotnisk w Azji. Czy lotnisko w Warszawie nadaje się do tego, żeby stać się hubem dla takich globalnych graczy jak FedEx, UPS czy DHL co wiązałoby się z kilkunasto a być może nawet kilkudziesięciokrotnym zwiększeniem wolumenów przewożonego frachtu i kilkunastokrotnym zwiększeniu ilości operacji największymi samolotami i to w wymiarze całodobowym?

81 - 100 of 104 Posts