SkyscraperCity banner
1 - 16 of 16 Posts

·
¾
1,595 Posts
Discussion Starter · #1 ·
nie za bardzo wiedzialem czy wlozyc to tutaj, czy do pokoju "po godzinach". jesli cos, to prosze przenies temat.

Meczu nie bede opisywal. kopanina jaka byla taka byla. z wyniku mozna byc zadowolonym.

natomiast jesli chodzi o atmosfere na trybunach, to bylo super. wydaje mi sie, ze mimo cholernego wiatru, bylo lepiej niz podczas ostatniego PL-US. blisko 55 tysiecy widzow zafundowalo naprawde udane widowisko.

glos stracilem i mowic nie moge. piwo cholernie drogie, kubek $7 :evil:

ale niewazne. fotek zrobilem kilkaset, wiec postaralem sie wybrac te ktore wyszly najlepiej, bo polowa i tak rozmazana jest tak, ze nic z nich nie da zrobic. piwka, brak statywu, nocna atmosfera, cholernie zimny wiatr... wiecie jak jest :wink:

zdjecia w chronologicznej kolejnosci

w rozstawionych klatkach graly dziewczeta...

...i chlopcy :lol:

tak wyglada $7 okocim

pierwszy, rozgrywany byl mecz Chicago Fire - NE Revolution (0-2, ale powinno byc spokojnie 0-5). na trybunach malo ludzi, ale powoli sie zapelnia

oflagowanie tym razem nie bylo tak atrakcyjne jak ostatnio

rozgrzewka naszych Orlow

trybuny juz prawie pelne

"oprawa"... czyli kilka serpentyn

bitwe o miejsce na flage jak widac wygrali silniesi :lol: przepychanki trwaly kilka minut

wstep do meczu. piekne tance w kuleczku 8)

odspiewanie hymnu

radosc po wyrownaniu. od tego momentu wszyscy Meksycy usiedli i juz do konca nie dopingowali... nic

a moglo byc 2-1 :roll:

podziekowania

powrot do domu... tuz przed wyjsciem ze stadionu

i stadion

mam nadzieje, ze nie za duzo fotek i ze sie podobaly :wink:

na koniec bonusik, od lewej.. ja i Krzycho :cheers:

·
ryjek
1,366 Posts
Rewelka - dzięki za fotorelacje - musialo być super, chociaż w Polskej prasie wszyscy jebią na poziom meczu w wykonaniu Polaków.
stadion marzenie - bardzo lubię takie "nieregularne stadiony" a ten cypek na którym wisi telebim to mistrzostwo świata.

Aha - w Polsce na meczu reprezentacji ostatni raz 55 tys widzów było chyba ze 20 lat temu :)

·
Registered
1,369 Posts
a moze by polska reprezentacja rozgrywala swoje mecze oficjalne w Chicago. mysle ze stadion bylby pelny i nie trzeba by bylo sie wstydzic za nasze brzydkie stadioniki

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
:eek:kay:

ta fota wymiata :lol:
btw: wybraliście się razem na mecz czy spodkaliście się przypadkowo?

·
¾
1,595 Posts
Discussion Starter · #6 ·
eosendil said:
ta fota wymiata :lol:
btw: wybraliście się razem na mecz czy spodkaliście się przypadkowo?
na mecz pojechalismy osobno, ale juz wczesniej uzgodnilismy, ze spotkamy sie przed rozpoczeciem. no i umowilismy sie juz mniej wiecej na wspolna relacje po Chicago :cheers:

·
SS-man: Semen Shedder
1,765 Posts
Swietny reportarz z Chicago. Tylko gdzie sa flagi meksykanskie? Widac tylko bialo-czerwonych chociaz Latynosow w Chicago jest o duzo wiecej niz Polakow i oni tez kochaja pilke. Brawa dla Resovii i GKS.

Co do Soldier Field to jest jeden z najstarszych stadionow w Ameryce. Pare lat temu byl remont i teraz swietnie wyglada.

·
Registered
8,887 Posts
AGC said:
a wytlumaczcie mi czemu mecz PL-MEX jest w USA??
Bo tylko tutaj w Chicago jest możliwe, żeby na mecz polskiej reprezentacji przyszło 50tys. polskich kibiców :) W prawdzie na tym meczu było ok 24tys. polskich kibiców i 30tys. meksykańskich, ale jakby PZPN zorganizował tu w Chicago np. mecz eliminacji ME lub MŚ to na pewno przyszłoby ponad 50 tys. W końcu to był tylko mecz towarzyski a w składzie Polski było tylko ok 30% podstawowego składu. W drużynie meksykańskiej było 70%. Sam mecz mógł się podobać, ale tylko w drugiej połowie. W przekroju całego spotkania Meksyk był lepszy, ale strasznie raził nieskutecznością. Dobra, koniec gadania, teraz kilka moich zdjęć:

·
=Old School=
3,791 Posts
jestem ciekaw ile zarobil pzpn

srednio 40 dolcow za bilet razy 55tys

w meksykanskiej tv chwalili jakiegos repera co mial wystep przed meczem, smiali sie tylko ze nie spiewa po angielsku

co to byl za raper?

·
Registered
8,887 Posts
Forza_imperial said:
jestem ciekaw ile zarobil pzpn

srednio 40 dolcow za bilet razy 55tys

w meksykanskiej tv chwalili jakiegos repera co mial wystep przed meczem, smiali sie tylko ze nie spiewa po angielsku

co to byl za raper?
To był Funky Polak, raper z NYC, bardzo słynny wśród polonii amerykańskiej

·
Registered
8,887 Posts
^^^
Oczywiście, że meksykańskiej. Nie chcę mówić konkretnych liczb bo nie pamiętam ale latynoska część Chicago to jakieś 30% i jest to dużo większa liczba od polonii chicagowskiej, a licząc z nielegalnymi emigrantami dystans jeszcze się powiększa

·
Registered
2 Posts
Takich kretynizmow to w jednym miejscu juz dawno nie widzialem. Oczywiscie, oczywiscie, najlepiej wszystkie mecze repry przeniesc do Chicago. W ogole to najlepiej cala Polske przeniesc do Chicago, a jakze.

Krzycho mnie niezle rozbawil z tymi swoimi numerkami. Wez sie koles i zmobilizuj te Twoje dwie szare komory i pomysl czasami, zanim cos napiszesz, zebys juz wiecej z siebie durnia nie robil.

Moim zdaniem, jesli wykluczyc wszystkich zalanych w trupa, to liczba polskich kibicow nie przekraczala 400, no moze 500. Mecz ogladalo okolo 45 tys. widzow (przepraszam, wlasciwsza definicja to "bylo na stadionie", bo meczu prawie nikt nie ogladal), z czego moze 12 tys. bylo Polakami lub pochodzenia polskiego, a 22 tys. (tak na moje oko) to Meksykanie lub pochodni. Reszta, to ludzie neutralni (wyobrazcie sobie, ze tacy tez na tym swiecie istnieja - ostatni raz jak sprawdzalem, to w metropolii chicagowskiej najwiecej jednach chyba mieszka Amerykanow).

W polskich sektorach byl taki burdel, ze oprawa przygotowana z wielkim trudem w ogole nie zostala uruchomiona, bo wyszedlby wiekszy blamaz niz by to bylo warte. Serpentyny wrzucone w dzicz zostaly zjedzone, zabrane do domu, obsikane, byle nie tylko rzucone na umowiony sygnal. Z reszty wiec po prostu zrezygnowano.

Oczywiscie, cala kase czyli 55 tys. biletow po 40 zielkow skasowal PZPN, w dodatku meksykanska federacja dorzucila jeszcze ze 3 miliony za sama przyjemnosc pogrania z Polakami. Z nieoficjalnych zrodel wiadomo, ze miasto Chicago dodalo jeszcze 4,5 miliona ze swojej kasy, a Chicago Fire prawie 500 tysiecy. Tak wiec PZPN wyjechal z ponad 10 milionami zielonych w reklamowkach (tu wszyscy placa gotowka) plus co tam dorzucili sponsorzy (jakies tam karty telefoniczne, batoniki Mars i inne pierdolki).

Tak, tak, z okolo 120 tys. mieszkancow miasta i przedmiesc Chicago, ktorzy urodzili sie w Polsce, na pewno 50 tys. przyszloby na mecz eliminacji do mistrzostw Europy, wlaczajac w to moja 90-letnia babcie i paru moich kilkuletnich kuzynow. Jednak musze szczerze przyznac, ze te 5% autentycznie polskiej populacji, ktore sie pojawilo (drugie 6000 to tez ziomale, tylko urodzeni juz tutaj, taka dziwna rasa) na meczyku i tak zrobilo na mnie niezle wrazenie. Ogolnie wiadomo bowiem, ze chicagowska Polonia ma gleboko w dupie pilke nozna i te pare podworkowych druzyn, ktore sobie w amatorskich ligach pogrywaja, to czysta parodia zespolow pilkarskich, a zaden z nich nie ma nawet malusienkiego stadioniku na 100 widzow.

Moja cenzurka to: miernota przed paroma spojrzeniami schlanej Polonii i tlumu Meksykanow.

Ahoj!

·
Registered
8,887 Posts
^^^
O Co ci tak właściwie chodzi chodzi? Poziom twojej wypowiedzi to dopiero jest miernota, do kogo ty masz pretensje, że Polacy są jacy są, masz rację, że większość była pijana i zupełnie nie miała pojęcia o piłce nożnej ale nie rozumiem Twoich złośliwości pod moim adresem
Dla mnie, jako zapalonego kibica piłki nożnej, byłoby wspaniałą niespodzianką, gdyby chociaż jeden mecz podczas całych eliminacji został rozegrany w Chicago i wcale nie chcę przenosić całej Polski do Chicago.
Nie rozśmieszaj mnie z tymi 120tys. Polaków w aglomeracji chicagowskiej, człowieku czy Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że tak naprawdę jest nas tu 10 razy więcej? To lepiej Ty sie zastanów co ty wygadujesz albo daj se więcej luzu człowieku, idziesz na Gołotę?;)

·
Registered
2 Posts
Krzycho said:
^^^
O Co ci tak właściwie chodzi chodzi? Poziom twojej wypowiedzi to dopiero jest miernota, do kogo ty masz pretensje, że Polacy są jacy są, masz rację, że większość była pijana i zupełnie nie miała pojęcia o piłce nożnej ale nie rozumiem Twoich złośliwości pod moim adresem
Dla mnie, jako zapalonego kibica piłki nożnej, byłoby wspaniałą niespodzianką, gdyby chociaż jeden mecz podczas całych eliminacji został rozegrany w Chicago i wcale nie chcę przenosić całej Polski do Chicago.
Nie rozśmieszaj mnie z tymi 120tys. Polaków w aglomeracji chicagowskiej, człowieku czy Ty naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, że tak naprawdę jest nas tu 10 razy więcej? To lepiej Ty sie zastanów co ty wygadujesz albo daj se więcej luzu człowieku, idziesz na Gołotę?;)
Przepraszam, ze tak ostro atakowalem, bo jestem wciaz wsciekly za ten meczowy burdel. Jedna tylko rzecz musimy sobie wyjasnic. Wygladasz na inteligentnego czlowieka, wiec mam nadzieje, ze w koncu zrozumiesz, ze miejscowa wiesc gminna, podzegana watpliwym patriotyzmem lokalnym, o milionie Polakow w aglomeracji chicagowskiej to bajka wyssana z paluszka. Wielokrotnie przeprowadzane badania marketingowe mowia o okolo 250 tys. mieszkancow tej aglomeracji, poslugujacych sie jezykiem polskim (niekoniecznie jako ich pierwszym), z czego nieco mniej niz polowa urodzila sie w Polsce (reszta wyszla z brzucha juz po tej stronie sadzawki). Jedynym sposobem aby wyciagnac z Chicago i okolic ponad milion Polakow, to wliczyc wszystkich o polskim pokrewienstwie, wlacznie z tymi, ktorzy sa tylko w 1/4 krwi Polakami.

Poszukaj troche po Internecie, podzwon do polskich mediow i zauwazysz, ze wszyscy mowia to samo, co napisalem powyzej.

Jest jednak i pozytywna strona tego, ze Polakow jest w Chicago naprawde tak malo. Zobacz dopiero jaki bylby wstyd, gdyby bylo nas tu milion luda, a przeciez nie ma tu zadnej reprezentatywnej polskiej restauracji (do ktorej np. konsul moglby zaprosic waznych gosci), polska sala widowiskowa sie rozsypuje, a nawet nie ma warunkow, zeby ogladnac najnowsze polskie produkcje filmowe, chyba ze na posklejanym ekranie. Najwieksze chicagowskie uniwersytety nie maja wiecej niz tysiaca Polakow, co zwykle stanowi 3-4% studenckiej populacji, a gdyby byl tu milion Polakow ogolem, to stanowiloby to gdzies 12% ludnosci aglomeracji. Nasuwalby sie wniosek, ze Polacy to tylko polglowki i robole. Jest nas tu jednak 4 razy mniej (3%) i dzieki temu zajmujemy normalne procenty tez i na uniwersytetach, a moze nawet nieco wyzsze. Popatrz jak slaba musi byc chicagowska Polonia, jesli nie potrafi nigdy wprowadzic nikogo do zarzadu miasta i innych wladz lokalnych, a miejscowi politycy z reguly nasza mniejszosc olewaja.

Ciekawa jest tez bajka o Chicago, bedacym drugim, pod wzgledem liczebnosci, skupiskiem Polakow na swiecie. Otoz, gdyby mialo byc w Chicago wiecej Polakow niz w takiej Lodzi, musialoby byc tu wiecej niz 800 tys. ziomkow. Na 2800 tys. mieszkancow Chicago, prawie rowno 50% to ludnosc czarna, a Latynosi stanowia dwadziescia kilka procent. Oznacza to, ze dwadziescia pare procent bialych (jest jeszcze troche Azjatow), czyli zalozmy 700 tys., jest Polakami, a w dodatku mamy jeszcze okolo 100 tys. Polakow kolorowych.

Powiadasz, ze chcialbys porownac aglomeracje? 1100 tys. Polakow i Amerykanow polskiego pochodzenia w Chicago i okolicach blednie przy aglomeracjach Warszawy (2800 tys.), Katowic (2600 tys.), a nawet takiej Lodzi (1200 tys.). Prawda jest, ze rozpatrujac polskie miasta, Chicago znalazloby sie na pozycji gdzies 9, a aglomeracja, gdzies na 4.

Mam nadzieje, ze oprzytomniejesz i zrozumiesz, bo jestes na pewno madrym czlowiekiem.

Na Golote nie ide, z dwoch powodow. Nie interesuje sie boksem, to pierwszy. Po drugie, kiedy probowalem z Golota porozmawiac przy okazji, jaka mialem, udawal, ze nie mowi, ani nie rozumie po polsku. Tak wiec manifestacja patriotyzmu takze odpada.

·
Registered
8,887 Posts
Ciaptaczek said:
...

Jest jednak i pozytywna strona tego, ze Polakow jest w Chicago naprawde tak malo. Zobacz dopiero jaki bylby wstyd, gdyby bylo nas tu milion luda, a przeciez nie ma tu zadnej reprezentatywnej polskiej restauracji (do ktorej np. konsul moglby zaprosic waznych gosci), polska sala widowiskowa sie rozsypuje, a nawet nie ma warunkow, zeby ogladnac najnowsze polskie produkcje filmowe, chyba ze na posklejanym ekranie. Najwieksze chicagowskie uniwersytety nie maja wiecej niz tysiaca Polakow, co zwykle stanowi 3-4% studenckiej populacji, a gdyby byl tu milion Polakow ogolem, to stanowiloby to gdzies 12% ludnosci aglomeracji. Nasuwalby sie wniosek, ze Polacy to tylko polglowki i robole. Jest nas tu jednak 4 razy mniej (3%) i dzieki temu zajmujemy normalne procenty tez i na uniwersytetach, a moze nawet nieco wyzsze. Popatrz jak slaba musi byc chicagowska Polonia, jesli nie potrafi nigdy wprowadzic nikogo do zarzadu miasta i innych wladz lokalnych, a miejscowi politycy z reguly nasza mniejszosc olewaja.

Ciekawa jest tez bajka o Chicago, bedacym drugim, pod wzgledem liczebnosci, skupiskiem Polakow na swiecie. Otoz, gdyby mialo byc w Chicago wiecej Polakow niz w takiej Lodzi, musialoby byc tu wiecej niz 800 tys. ziomkow. Na 2800 tys. mieszkancow Chicago, prawie rowno 50% to ludnosc czarna, a Latynosi stanowia dwadziescia kilka procent. Oznacza to, ze dwadziescia pare procent bialych (jest jeszcze troche Azjatow), czyli zalozmy 700 tys., jest Polakami, a w dodatku mamy jeszcze okolo 100 tys. Polakow kolorowych.

...
Wszystko racja, zgadzam się z Tobą, że nie mamy tu żadnego politycznego poparcia itd., to jest powszechnie wiadome i bardzo smutne. Natomiast co do ludności Chicago to jest to oficjalnie 2,8mln ludzi ale w tej liczbie nie uwzględnia się przecież nielegalnych emigrantów, żadna statystyka Ci nie poda dokładnie ilu mieszka Polaków w Chicago. Żyjąc tu, to poprostu widać, że jest nas bardzo wielu i pamiętaj, w takim kraju jak USA, gdzie mieszka miliony emigrantów, wszelkiego rodzaju roczniki statystyczne na nie wiele się zdają ;)

1 - 16 of 16 Posts