Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 101 Posts

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,692 Posts

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
^^ przyznam sie ze jak czytalem jakąś wzmiankę o mozliwym złym obchodzeniu sie z Patrią przez jakiegos wlasciciela to sama bryła na mnie wielkiego wrażenia nie zrobila na dołączonym zdjeciu. Ale widze ze to wnętrze jest nietkniętym skrzyżowaniem luxusowego międzywojnia i rozkwitającej małej stabilizacji na raz, po prostu cudowny preparat laboratoryjno-dokumentacyjny.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,692 Posts

·
46 & 2
10,044 Posts
Krynica: Sanatorium Lwigród

budowa: 1929
projekt: ?
ul. Nitribitta 6
„Lwigród” (zbudowany w latach 1926-29 pełen jest patriotycznych symboliki, projekt Eugeniusza Czerwińskiego jest przykładem nowego budownictwa międzywojennego faworyzującego formy murowane.[...]).
http://www.krynica.pl/Ulice-Piłsudskiego-i-Pułaskiego-c193.html

Krynica: Stacja kolejki na Górze Parkowej

budowa: 1937
projekt: ?
Góra Parkowa
Być może autorami budynków stacji kolejki byli Anna i
Aleksander Kodeńscy
, projektanci stacji Kolejki na Kasprowy Wierch.
http://www.krygowscy.res.pl/V_Zjazd/monika.pdf

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,692 Posts

·
46 & 2
10,044 Posts

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,692 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Grand Hotel jest świetny :cheers:
Asinus - wielkie dzięki i prosimy o więcej! ;)

A ode mnie:

Wisła: Zameczek Prezydenta RP

budowa: 1929 - 30
projekt: Adolf Szyszko-Bohusz
ul. Zameczek 1

·
Registered
3,918 Posts
Widzę, że architekturę polską (Krynica, Żegiestów, Zakopane) i niemiecką (Sopot) jednak dzieli przepaść. Przepaść cywilizacyjna. U nas - mimo, że pokazane obiekty są nieraz niezłe - jest jakaś nutka prostactwa, za to architektura Sopotu to przykład budownictwa kraju po prostu bogatego. Widać dużą dbałość o wykończenie, detal, otoczenie - to, co odróżnia architekturę przeciętną od dobrej.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
7,692 Posts

·
Turnix sylvatica
1,181 Posts
Widzę, że architekturę polską (Krynica, Żegiestów, Zakopane) i niemiecką (Sopot) jednak dzieli przepaść. Przepaść cywilizacyjna. U nas - mimo, że pokazane obiekty są nieraz niezłe - jest jakaś nutka prostactwa, za to architektura Sopotu to przykład budownictwa kraju po prostu bogatego. Widać dużą dbałość o wykończenie, detal, otoczenie - to, co odróżnia architekturę przeciętną od dobrej.
No takiej głupoty to dawno nie słyszałem. Wyjaśnij proszę dokładnie o co chodzi, może się nie rozumiemy.

Hotel Lido - auau!!! Mój nr 1 z postowanych, taki intelektualny, do tego wgłębiony napis kwiarnia/restauracja ououu maszyna! Tramwaj! najlepsza polska moderna.

A z drugej strony jedno z największych bestialstw, jakie widziałem (a odwiedzam nieudane przeobrażenia regularnie). Boli.

Jeśli Kowalski odwiedza muzeum, teatr, filharmonię, galerię raz w życiu na wycieczce szkolnej, literaturę czyta (?) też tylko przez krótki czas w szkole, to co pozastaje mu z kultury? Architektura. A jeśli odizolujemy go od tej ostatniej dziedziny sztuki, co się z nim stanie?

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
a mnie sie na razie najbardziej podoba parkiet i meble w zameczku u prezydenta :] Przyzwyczailem sie do parkietu w jodełkę albo w pasy, a tu jest ułożony w deseń :)

A swoja droga, ten napis Kawiarnia-Restauracja na Lido jest namalowany...chyba ze coś xle widze, bo nie mam pomysłu co to jest za technika "napis wgłębiony" wiec może tam sie trzeba płaskorzeźby dopatrzeć, bo zdjecie pod trudnym kątem dla tego napisu zrobione.

1 - 20 of 101 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.