SkyscraperCity banner

1 - 20 of 357 Posts

·
Registered
Seat w tedeiku
9,537 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Cześć!

Zdecydowałeś/aś się wpaść do wątku, w którym będę obrazował swoje odczucia z podróży w różne miejsca w Polsce. Chociaż znajdujemy się w dziale Miasta polskie to przemycę tutaj także trochę zdjęć mniej zurbanizowanych terenów. Wątek otwieram częściowo ze względu na zainteresowanie fotografią, ponieważ nie chcę aby moje zdjęcia ginęły w wątkach zbiorczych. Staram się aby to co będziecie mogli tutaj oglądać było miłe dla oka, nawet jeśli przedstawiana sceneria nie jest zbyt estetyczna.

Według planu wątek będzie się uaktywniał raczej cyklicznie. Niestety nie podróżuję tak dużo jak np. MarcinK, ale od czasu do czasu coś tam się będzie pojawiać. Może otwarcie wątku będzie dobrym impulsem do eksploracji kraju. No i nie powinno was zdziwić, że prawdopodobnie dominować będą tutaj większe miasta oraz góry.

Zapraszam!

UWAGA! Wątek autorski

·
Registered
Seat w tedeiku
9,537 Posts
Discussion Starter #2
Łódź

No to jedziemy! Na początek miasto, o którym w szkole nie uczy się zbyt wiele, ponieważ w szkole nie ma przedmiotu Architektura i urbanistyka. A Łódź to uśpiony potencjał przemysłowego miasta, niegdyś rozwijającego się najprężniej na świecie. Obecnie w moim odczuciu buduje się pomału imidż miasta związany oczywiście głównie z przemysłem (rewitalizacje, nawiązania). Poza tym dużo pałaców i dworków, prosta siatka ulic i ogólnie nieciekawa fizjonomia miasta. Pomyśleć, że wychowywałem się zaledwie 80 km od Łodzi ale turystycznie byłem tam pierwszy raz.

Wypad tylko jednodniowy. Na początek oczywiście klasyka.

1.

2.
Nie mogłem się zdecydować czy w kolorze czy bez. Wrzucam więc obie wersje.

3.

4.

5.

Dobra, za dużo tego lodowiska. Reszta później :p

·
Registered
Seat w tedeiku
9,537 Posts
Discussion Starter #9
Łódź c.d.

Muszę w takim razie obczaić fanpejdża ;)
Wsiadamy w cityrunnera jedziemy na południe do Skansenu Architektury Drewnianej

8.

9.

10.

11.

12.
Raniutko, a więc i ludzi mało

13.

14.

15.

Drewno to dla mnie obok cegły najładniejszy materiał na elewację. No i do drewna nawet kolory pasują (patrz drewniane zielone czy niebieskie domki w krajach północnych).

c.d.n.

·
Gdynia - Open City
10,523 Posts
Fajna ta nasza Łódź. Szkoda, że pogoda Ci się nie trafiła.

Drewniane domki turystycznie ciekawe, ale przydałoby się tego trochę więcej z tego co widzę. Można by wtedy z tego zrobić taką dłuższą pierzeję w stylu miasteczek z dzikiego zachodu ;) Zawsze tak sobie myślałem, że gdybym był bogaty to odtworzyłbym gdzieś takowe i przeniósł na polski grunt, by każdy mógł się wczuć w klimat. Potem zobaczyłem, że są już takie rzeczy na świecie :D Teraz myślę sobie jak fajnie byłoby gdyby w Łodzi była choć jedna ulica przywrócona do stanu z np. lat 30-tych - elewacje, samochody, szyldy, ubrania, gazety - wszystko z tamtych czasów :D

·
Registered
Seat w tedeiku
9,537 Posts
Discussion Starter #18
Łódź - c.d.

Co do pogody... sorry, takie mamy miasto :lol:
Oczywiście bez obrazy, zartuję tylko. No aura średniawa, ale do fotografii lubię takie miękkie szare światło.

Półwiejska w dwóch odsłonach. Najpierw część na południe od autostrady. Ale najpierw jeszcze dwa zdjęcia z Muzeum Włókiennictwa zlokalizowanego w dawnej fabryce Geyera - jednego z trzech najsłynniejszych fabrykantów przemysłowej Łodzi (obok Poznańskiego i Scheiblera). Samo muzeum takie sobie - za dużo suchej ekspozycji, za mało ekspozycji interaktywnej. Myślę, że jak na dzisiejsze standardy to zainteresuje raczej koneserów.

22.

23.

Wracamy na Piotrkowską.

24.
Strzelisty kościół

25.

Oczywiście po wyjściu z kościoła zapomniałem zmniejszyć światłoczułość matrycy i kolejne zdjęcia pstrykałem na ISO1600 :cripes:

26.

27.

28.
Ładna kamienica i w miarę przyjemna sceneria. A po drugiej stronie Piotrkowskiej ładny przedwojenny modernizm i nie wiem dlaczego nie mam go w zasobach...

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.
Metro budujo?

c.d.n.

1 - 20 of 357 Posts