Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 68 Posts

·
51°25'11"N 19°40'36"E
744 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jak w tytule, stwórzmy listę najpięknijszych odcinków polskich dróg. Moim kandydatem jest zakopianka :)
Tutaj zdjęcia z wątku o niej:

·
Banned
4,116 Posts
okolice Miedzianej Góry sa bardzo ładne i dalej droga z Kielc na Staszów, ładne widoki.

·
51°25'11"N 19°40'36"E
744 Posts
Discussion Starter · #3 ·
okolice Miedzianej Góry sa bardzo ładne i dalej droga z Kielc na Staszów, ładne widoki.
O to fakt.. a masz może jakieś fotki ?? (Jak ktoś ma niech wrzuci dla tych co nie widzieli :) )

·
nieśląski częstochowianin
I am
451 Posts
Najbardziej malownicza droga, którą jechałem w Polsce to droga Częstochowa-Zamość.

Najbardziej urokliwe odcinki tej drogi:

DK46: Częstochowa - Szczekociny (przepiękne jurajskie krajobrazy, ryneczki wiejskie [dawniej miejskie])
DW 765: Chmielnik - Osiek (piękne ruiny w Kurozwękach, miasto Chmielnik, lasy za Staszowem)
DK 79: Osiek - Sandomierz (najlepiej jechać wiosną, tyle tam sadów... i oczywiście piękne widoki w Sandomierzu)
DK 19: obszar Lasów Janowskich (Puszczy Solskiej)
DK 74: Janów Lubelski - Zamość (Ah to Roztocze!) :D

·
Registered
464 Posts
Dziwię się, że nikt nie podał jeszcze DK49. Piękny widok na Tatry jest także z DW 958 oraz z odcinka DK47 w okolicach Rdzawki.
Od siebie dołożę jeszcze DK3 od Piechowic do Szklarskiej Poręby DW391 Złoty Stok - Lądek Zdrój... Nie da się ukryć, że w Polsce jest wiele pięknych tras. Nie tylko w górach. Warto wspomnieć przecież np. o Szwajcarii Kaszubskiej...
Fajny widok na Warszawę polecam (przy dobrej pogodzie) z odcinka DK62 Pomiechówek - Dębe.

·
Arae et foci
1,232 Posts
^^ Akurat pierwsze zdjecie to wjazd do Barda Slaskiego od strony Wroclawia. Po lewej Nysa Klodzka i Gora Kalwaria, po prawej Kosciol Nawiedzenia Najswietszej Marii Panny. Moje strony :D

A drugie zdjecie jest zrobione zaraz za Zabkowicami Slaskimi a przed Szklarami - w strone Wroclawia

·
Registered
463 Posts
Moje typy to:
DK 28 cały odcinek Sanok-Przemyśl ok 10 km za Sanokiem bodajże największe (najwięcej zakrętów) seprentyny w Polsce
DW 894 - "mała pętla bieszczadzka" piękne widoki na Zalew Soliński
DW 897 - "duża pętla bieszczadzka" piękne widoki na najwyższe szczyty Bieszczadów
DK 62 odcinek Płock-Włocławek - jadąc tamtędy czasem mam wrażenie, że zaraz wpadnę do Wisły :)
DK 67 - przejazd tamą we Włocławku

·
liberalization
2,138 Posts
śmiem twierdzić że jedną z ładniej usytuowanych dróg jest S6-obwodnica Trójmiasta wraz z budowaną Trasą Kwiatkowskiego:

[S6]
by delfin_pl

by dj_bawidamek

by pab

przyszła TK

by beczkarz

by Oskar 3M

nad koronami drzew

·
51°25'11"N 19°40'36"E
744 Posts
Discussion Starter · #16 ·
S6 faktycznie :cheers:
Pamiętam jak kiedyś byłem u rodziny w Gdańsku i byłem zaskoczony że tam i morze i góry ;)

·
Registered
1,142 Posts
DK45 - zjazd do Raciborza (odcinek Polska Cerekiew - Rudnik)
trasa Sudecka w okolicy Złotego Stoku
wjazd do Nowego Sącza od strony Nowego Targu
mała i duża pętla Bieszczadzka
Wisła - Istebna - Koniaków
okolice Lubawki (przełęcz Okraj)

a może coś o zagranicznych?
wybieram się na grossglocknerstrasse - warto wg was? jakie trasy możecie polecić w Austrii?

·
Registered
32 Posts
DK 163 - fragment: Czaplinek - Połczyn Zdrój :)
Wyjąłeś mi to waść z ust. :p

To jest świetny odcinek dla lubiących zakręty. Bardzo techniczny, wymagający, już przy 70-80 km/h nie daje czasu na przekładanie rąk na kierownicy. :banana: :banana: :banana:

1 - 20 of 68 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.