SkyscraperCity banner

1 - 20 of 29 Posts

·
Banned
157 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Mamy temat o kamienicach, a ja chciałbym się dowiedzieć coś o blokach. Nie ma jasnej definicji bloku, ale wg mnie to budynek mieszkalny z lat 1920 - 1989 (a więc wszelkie Łuckie odpadają) o bardzo przeciętnej architekturze.

Wiem, że w Katowicach znajduje się osiedle Tysiąclecia z 20 piętrowymi blokami i 24 piętrowymi "Kukurydzami" (ale te to już chyba wolna Polska), a w Warszawie Ściana Wschodnia z budynkami o wysokości 81 - 87 m. A jak inne miasta?

Katowice:

Warszawa

·
Redsigert User
11,951 Posts
Mamy temat o kamienicach, a ja chciałbym się dowiedzieć coś o blokach. Nie ma jasnej definicji bloku, ale wg mnie to budynek mieszkalny z lat 1920 - 1989 (a więc wszelkie Łuckie odpadają) o bardzo przeciętnej architekturze.
Więc żaden z przykładów które sam wrzuciłeś tu nie pasuje...

W każdym razie w Warszawie na osiedlu Ruda jest kilka dwudziestek :

·
praktykujący ateista
441 Posts
W Łodzi mamy tylko 2 ponad 20 piętrowe, oba po 78m do dachu (z pewnościa jedne z najwyższych w kraju):

·
Pobierowo jest OK!
12,526 Posts
Wroclaw-Nowy Dwor: 15-pietrowe bloki na Gubinskiej/Wojrowickiej. W sumie nie znam wiecej, moze na Kozanowie bylo cos wyzszego... Ogolnie ani we Wrocku, ani w Szczecinie nie ma chyba jakichs takich gargamelow...

·
Moderator
WHAT ELSE IS OUT THERE?
25,814 Posts
Nie ma jasnej definicji bloku, ale wg mnie to budynek mieszkalny z lat 1920 - 1989 (a więc wszelkie Łuckie odpadają) o bardzo przeciętnej architekturze.
co za dziwna definicja :crazy: w tym sensie

kamienica - budynek zbudowany w latach 1830-1950, o dosc przecietnej architketurze, odrapany i brudny, zamieszkany najczesciej przez element społeczny

Dworzec - brudne i niebezpieczne miejsce w ktorym bezdomni i menele moga znalezc kąt do spania. Czesto dworcom towarzyszy takze drugorzedna rola jaka odgrywa jezdzenie pociagami.

Plac - wolna przestrzen w centrach polskich miast. Odgrywa wazna role społeczna jako miejsce parkowania samochodów, srania psów i składowania smieci itd.

·
Pobierowo jest OK!
12,526 Posts
To jest Kosciol pw. Opatrznosci Bozej. Buduja go chyba od lat 70-tych zeszlego wieku. Od kiedy pamietam zawsze byl w budowie. Wczesniej byla tylko kaplica z boku, potem msze przeniosly sie juz do surowego kosciola. On chyba nadal nie stoi gotowy...

·
Banned
1,670 Posts
W Lublinie niema wielu wysokościowców mieszkalnych ( tj powyżej 10 pieter )

wg mnie najwyższym budynkiem mieszkalnym w miescie jest 12 pietrowy blok znajdujący sie na Czechowie Południowym ( os. Moniuszki ).

1 - 20 of 29 Posts