SkyscraperCity banner

1841 - 1860 of 1967 Posts

·
Registered
778 Posts
Obwodnica Chorzowa nie miała być żadną DTŚką, miała być eSką ale jeśli powstanie w jakiejkolwiek formie to będzie cud. Wpięcie w Bytomiu miało nastąpić za osiedlem Arki Bożka w DW911
To mi się coś pomyliło. W ogóle cud jak jakakolwiek wymieniona przez nas droga powstanie, za wyjątkiem S11 do Piekar Śląskich oczywiście.

·
Moderator
73,506 Posts
^^Kiedyś były mgliste plany dociągnięcia S11 do A4 na wysokości Osiedla Witosa w Katowicach. Skończyło się na planach.

·
Registered
5,645 Posts
Zdaje mi się że na jakiejś archaicznej mapie widziałem plany A1 gdzieś w okolicy estakady Orląt Lwowskich. Pamiętam że zanim te zapleśniałe relikty wyrzuciliśmy to robiłem zdjęcia tego co ciekawsze, może się dokopię

·
Moderator
73,506 Posts
^^To już inna historia. Kiedyś A1 trasowano przez Siemianowice - Katowice (wzdłuż obecnej Bocheńskiego) - wielki węzeł z A4 trochę na północ od Bocheńskiego - Kijowska - Medyków (znaczy rozdzielenie na pół dzielnicy Panewniki) i dalej na Mikołów / Rybnik. Mapy były chyba dość niedawno w którymś wątku:)

·
Registered
788 Posts
Istnienie DK86 straciło sens. Powinno się przedłużyć DK91 do Tychów i przemianować S86 na S91. Numer parzysty dla drogi NS jest dezorientujący. Numer 86 mógłby być użyty do nazwania innej drogi. Znaki wskazujące, że DK1/91 prowadzi do Katowic nie wprowadzałyby kierowców w błąd.

·
Moderator
73,506 Posts
^^To nie jest wcale bezsendowne rozwiązanie:) Jednak z tym przemianowaniem poczekałbym do wybudowania S1 na południe od Mysłowic :)

·
Registered
778 Posts
Istnienie DK86 straciło sens. Powinno się przedłużyć DK91 do Tychów i przemianować S86 na S91. Numer parzysty dla drogi NS jest dezorientujący. Numer 86 mógłby być użyty do nazwania innej drogi. Znaki wskazujące, że DK1/91 prowadzi do Katowic nie wprowadzałyby kierowców w błąd.
Dla mnie lepszym pomysłem jest nadanie numeru 91 obecnej drodze numer 78 od okolic Siewierza do granicy z Czechami. Wtedy na przykład można w ciągu DK/S86 dać numer 78 i ogólnie droga będzie miała przebieg równoleżnikowy za wyjątkiem kawałka od Siewierza. Sama 78 od Siewierza jest idealną alternatywą dla A1, a tylko takie drogi powinny mieć numerki 9x. Tyle problem że ktoś jadąc za numerem drogi mógłby się zgubić po zmianach.

·
Moderator
73,506 Posts
^^Alternatywą do A1? chyba dla kierowców którzy przez 100km lubią przeciskać się przez miasta i wsie. Tyle km jest po DK78 z SIewierza w kierunku Chałupek :)

·
Registered
778 Posts
A 91, 92 czy 94 to lepsze są? Na pewno lepiej tak niż droga która urywa się kilkadziesiąt kilometrów od autostrady w Tychach. Chyba że przedłużymy ją do BB bo wtedy przynajmniej po S52 dojedzie się do Czech. I to może być sensowne rozwiązanie, bo stamtąd do Czech już rzut beretem.

·
Registered
12 Posts
Dla mnie lepszym pomysłem jest nadanie numeru 91 obecnej drodze numer 78 od okolic Siewierza do granicy z Czechami. Wtedy na przykład można w ciągu DK/S86 dać numer 78 i ogólnie droga będzie miała przebieg równoleżnikowy za wyjątkiem kawałka od Siewierza. Sama 78 od Siewierza jest idealną alternatywą dla A1, a tylko takie drogi powinny mieć numerki 9x. Tyle problem że ktoś jadąc za numerem drogi mógłby się zgubić po zmianach.
Albo... Przedłużona do Katowic Giszowca DK91 wchłania DK81 do Skoczowa i jest alternatywą dla A1 od wschodu, za wyjątkiem lasów Muchowca trasa 2-jezdniowa. Dawna DK86 od Giszowca do Tychów jako DW9xx i dalej w śladzie dawnej DK1 aż do Bielska. Oczywiście po zakończeniu S1 Bielsko-Mysłowice i koniecznie po przenumerowaniu tej nieszczęsnej S1 na cokolwiek, byle nie S1

·
Moderator
73,506 Posts
^^Myślę, że za bardzo na gwałt chcecie pociągnąć DK91:) Po 86 do Bielska jest najprościej. Nie ma powodu aby bardziej komplikować sobie życie :)

·
Co sie kryje za zakrętem?
3,132 Posts
Mozecie mi powiedziec, dlaczego dochodzi do marnowania pieniedzy publicznych przy stawianiu tablic drogowych ktore sa totalnie nielogiczne? Ja wiem, ze urzedowo sie wszystko smalazarzy ale czy trzeba z tego powodu marnowac pieniadze?
Mowie tu o mojej podrozy 3 krotnej w zeszlym tygodniu do Jelenie Gory droga numer 5/3. Mialem okazje poczytac te znaki... Na nowej obwodnicy Maciejowej (pod J.G.) sa tablice ktore albo kieruja w pole albo na stara droge 3 E65 ktora idzie przez srodek wioski a nie obwodnica na ktorej jestesmy do Jeleniej albo Wroclawia?
Tutaj overview na GM

·
Moderator
73,506 Posts
^^A planują w ogóle zmianę tego stanu rzeczy? Czy będziemy raczej czekać do rewolucji numeracyjnej po wybudowaniu całej S3 ?

·
Registered
55 Posts
Okazuje się, że DK7 w Krakowie, DK19 w Rzeszowie i DK61 w Suwałkach były nieuregulowane, ale zażegnano problem: Nowe drogi na mapie samochodowej - zmiany w numeracji - informacje conadrogach.pl
oraz pozbawienia kategorii drogi krajowej odcinka dawnej DK98 we Wrocławiu
Jeszcze całkiem niedawno, chyba z miesiąc temu jakiś żartowniś na Google Maps przemianował to na DK28, co było już kompletnym absurdem. Na szczęście póki co, jest DK98 z powrotem.

Uregulowano przebieg drogi krajowej nr 7 na terenie Krakowa, podobnie jak z drogą krajową nr 19 w Rzeszowie i drogą 61 w Suwałkach.
Szkoda, że w artykule zabrakło informacji w jaki sposób ma to zostać uregulowane.

1841 - 1860 of 1967 Posts