SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1688 Posts

·
Berlin?Dublin?LUBLIN!
825 Posts
Discussion Starter #1
Proponuję wątek w którym będziemy umieszczali zdjęcia współczesnych, ale nowoczesnych domów jednorodzinnych jakie rzadko, ale jednak spotykamy w czasie wędrówek z aparatem po naszych miejscowościach. Niestety wartościowych budynków jednorodzinnych jest w Polsce jeszcze niewiele. Królują nadal pseudodworki. Zapraszam do wklejania swoich zdjęć.
Oto kilka może nienajlepszych przykładów. Niestety tylko takie na razie zarejestrowałem w moim mieście Lublinie:

O takie domy raczej nie chodzi w tym watku^^ Ten z racji, że powstał niedawno i to jeszcze w Lublinie na wschodzie Polski, zadziwia mnie za każdym razem gdy go widzę :lol:

Mam nadzieję, że nie dubluję podobnego wątku. Jeżeli jest już taki to proszę moda o połączenie z moim.

·
Buk, chonor, bombelek
1,751 Posts
Zdefiniuj precyzyjniej tytułowe pojęcie "nowoczesności", bo np dla mnie "nowoczesna" architektura to tylko jeden z bardzo wielu elementów nowoczesnego domu.

·
Banned
3,833 Posts
Proponuję wątek w którym będziemy umieszczali zdjęcia współczesnych, ale nowoczesnych domów jednorodzinnych jakie rzadko, ale jednak spotykamy w czasie wędrówek z aparatem po naszych miejscowościach. Niestety wartościowych budynków jednorodzinnych jest w Polsce jeszcze niewiele.

Piękne! To lubię połączenie nowoczesności z tradycyjnymi materiałami. Tylko to ogrodzenie...te słupy kitowe.

Ale nie chciałbym wybrzydzać nadmiernie. Wiele projektów tradycyjnych czy minimalistycznie tradycyjnych z nieprzeskalowaną bryłą jest fajnych. Problem w polskich osiedlach jest z urbanistyką. To podstawa. Nie chciałbym widzieć trend od ściany do ściany. Po latach monotonii kostek betonowych nastapił po 89 roku zachłyst "dworkami" jak i powrót do bardziej tradycyjnych gustów. Teraz jesli ma odbić w stronę nowoczesną to chciałbym by był to trend projektowania osiedli jako większej całości. Te osiedla z nowoczesna architekturą to chyba developerka, bo w systemie gospodarczym jest najwiekszy kontrast estetyczny i indywidualizm "gustów".
Jeśli wrzucać dobre przykłady to jako grupy budynków tworzących jednorodną całość.

·
I am the passenger
5,649 Posts
I nowsze realizacje górnośląskie:

Dom z Ziemi Śląskiej, Katowice

Dom Aatrialny, Opole

Dom z Kapsułą, Ruda Śląska

Dom otwarty, Żory

Dom typOwy, Pszczyna

Dom Ekologiczny, Pszczyna

Wszystkie oprócz ostatniego to projekty KWK Promes, pracowni Roberta Koniecznego

·
Banned
947 Posts
Większość domów które tu pokazaliście oparte jest na zwykłej bryle kwadratu lub prostokąta a wyróżniają się tylko fajnymi oknami. To ma być nowoczesne? Myślę że przed WŚ było całe mnóstwo takich domów.

·
Berlin?Dublin?LUBLIN!
825 Posts
Discussion Starter #10
Jeszcze jeden przykład z Lublina specjalnie dla Jamuarego - i nie jest na "bryle kwadratu":)

Zdjęcie ze strony projektanta Dariusza Kozłowskiego

Taki wątek może być inspiracją dla osób, które planują budowę nowego domu, żeby jednak uświadomili sobie, że mamy XXI wiek także w architekturze.

·
Banned
947 Posts
Jeszcze jeden przykład z Lublina specjalnie dla Jamuarego - fajne:) tylko mogliby to jakoś lepiej pomalować.:cheers:

aha chodziło mi o bryłę sześcianu

·
ZdzisławDyrman-zasadniczo
4,791 Posts
1 - 20 of 1688 Posts